PDA

Zobacz pełną wersję : jaki kocioł dwufunkcyjny?



mackre
11-08-2005, 09:01
dom ma mieć 140 m kw pow. użytkowej. Jaki kocioł kupić .Jaka moc i czy z zasobnikiem czy bez. Domek parterowy. Ma ogrzewać dom i grzać wodę

Pzdr :wink:

Mały
11-08-2005, 09:09
dom ma mieć 140 m kw pow. użytkowej. Jaki kocioł kupić .Jaka moc i czy z zasobnikiem czy bez. Domek parterowy. Ma ogrzewać dom i grzać wodę

Pzdr :wink:
Użyj "szukaj" jest tego sporo. Na pewno nie 2F.

PRO
11-08-2005, 10:15
Ja bedę miał 2 funkcyjny dom parterowy 120m2 z garażem.
1 łazienka i kuchnia, sądzę że w dla mnie wystarczy natomiast w przypadku 2 łazienek dąłbym już 1 f + zasobnik.
Mój 2 f będzie miał 24 kW Vaillant z funkcją ciepłego startu z zamkniętą komora spalania.

Maciek-MZM
11-08-2005, 14:38
Mialem kociol dwufunkcyjny Turbo Potterton Myson Puma (angielski). Dla jednej lazienki z prysznicem wystarczal. teraz rozbudowuje dom i kupilem i zamontowalem Vaillanta Turbo Max 242-5 z zasobnikiem 120L VIH-CQ i sterowaniem pogodowym 410. Na dwie lazieni wystarcza a wode mam goraca. Przy dwufunkcyjnym przy dwoch zrodlach poboru wody cisnienie cieplej wody bylo slabe a przy mocniejszym woda chlodniejsza.

PRO
11-08-2005, 15:25
Maciek jakiej mocy miałeś kociołek 2f i jakie maiłeś te dwa źródła?

Maciek-MZM
11-08-2005, 15:33
Maciek jakiej mocy miałeś kociołek 2f i jakie maiłeś te dwa źródła?

24kW.
Na przyklad kapiel i zmywanie naczyn pod biezaca goraca woda.

Mały
11-08-2005, 18:29
Viessmann wypuścił teraz Vitopenda 222 - dwufunkcyją zabawkę z zasobnikiem gorącej wody. W momencie odkręcenia kranu woda leci gorąca(z zasobnika) ,a jednocześnie jest podgrzewana na bieżąco podwyższoną mocą kotła (30kW) .

11-08-2005, 21:09
tez sie wacham ale chyba
dwufunkcyjny Vailant vuw Atmomax 200-5
albo junkers Eurostar

lazienkem mam w centralnym punkcie domu i wszedzie blisko bedzie miala woda

VPS
12-08-2005, 05:17
Pablo 1979
Na zdjęciu widziałem Twoje ogrzewanie podłogowe.
Rury bezpośrednio na styropianie bez izolacji z foli.
Duży błąd czy przeoczenie ?

MarcinR1975
12-08-2005, 10:27
polecam kociol Viessman Vitodens 222 zasobnik ma 90 litrow ale jest to zupelnie wystarczajaca ilosc poniewaz kociol ma duzy wydatek goracej wody.
Do tego mam sterowanie pogodowe i wszystko gra jak w szwajcarskim zegareczku. dom ma 160 metrow z czego caly dol i gorna lazienka to podlogowka

13-08-2005, 09:27
VPS: rury bezposrednio na styropianie
folia pod styropianem

czemu błąd??

fachowcy to robili, powinni sie znac

Mały
13-08-2005, 09:49
VPS ma rację. Z całym szacunkiem ,ale do fachowców maja oni jeszcze trochę,trochę... Na pewno mogą Ci zagwarantowac zimne i ciepłe strefy na podłodze. poza tym kładzenie pustaków na rurkach i tak rzadkie wpinanie takerów...ja bym na to na pewno nie dał gwarancji.

13-08-2005, 11:14
Maly gwarancji na co?? ze woda bedzie płyneła czy ze styropian nie bedzie izolował

Mały
13-08-2005, 11:42
Maly gwarancji na co?? ze woda bedzie płyneła czy ze styropian nie bedzie izolował
Na wykonaną usługę ,a także materiały (robię na Rehau i to właśnie Rehau daje gwarancję na materiał). Taki ostry pustak może narobic nieco szkód a skuwanie posadzek nie należy do przyjemnych rzeczy...
Co do styropianu to folia alu jest elementem ekranującym i kładzenie jej pod niego jest bez sensu (w końcu jest on izolatorem).
A woda ? W wężu ogrodowym tez popłynie... :)
A takery...no cóż ale tak szczerze gdyby nie te pustaki to sądzę że ruraż by co nieco "podskoczył" nie? a tak byc nie powinno.

13-08-2005, 12:05
Mały: pustaki kładlem ja na moment i delikatnie bo mam troche wyobrazni
Zreszta to nie pustak wcale.
Nie kładlem folii aluminiowej pod styropian tylko folie izolacyjna

cala instalacja byla pod woda w momencie zalewania, zrestszta jest zalana do dzis i nic sie nie dzieje bo sprawdzam co kilka dni, od miesiaca

Mały
14-08-2005, 19:34
Mały: pustaki kładlem ja na moment i delikatnie bo mam troche wyobrazni
Zreszta to nie pustak wcale.
Nie kładlem folii aluminiowej pod styropian tylko folie izolacyjna

cala instalacja byla pod woda w momencie zalewania, zrestszta jest zalana do dzis i nic sie nie dzieje bo sprawdzam co kilka dni, od miesiaca
Zaraz , zaraz wcześniej mówiłes cos o fachowcach?

15-08-2005, 09:14
zdjecie bylo robione z dnia na dzien w czasie pracy hydraulika

przytrzymywal sobie cos

jacekaqua
15-08-2005, 09:41
dom ma mieć 140 m kw pow. użytkowej. Jaki kocioł kupić .Jaka moc i czy z zasobnikiem czy bez. Domek parterowy. Ma ogrzewać dom i grzać wodę

Pzdr :wink:

vaillant o symbolu 2-funkcyjny VUI bardzo dobra wydajnosc na c.w.u polecam :) cena troche wyzsza niz 2-f ale nizsza niz kotła z zasobniem .

jacekaqua
15-08-2005, 09:47
Pablo 1979
Na zdjęciu widziałem Twoje ogrzewanie podłogowe.
Rury bezpośrednio na styropianie bez izolacji z foli.
Duży błąd czy przeoczenie ?

jeszcze jedno dodam ze przy tym systemie rozkładania podłogówki jest nierówny rozkład temperatór w pomieszczeniu,lepszym systemem jest rozłozenie w tzw. ślimaka

15-08-2005, 19:21
a ja czytalem ze wazne sa odleglosci miedzy rurkami a nie system.
Hepworth opisuje np 2 systemy. Zobaczymy jak bedzie w uzywaniu

rafslusarczyk
15-08-2005, 20:01
a ja czytalem ze wazne sa odleglosci miedzy rurkami a nie system.
Hepworth opisuje np 2 systemy. Zobaczymy jak bedzie w uzywaniu


NIESTETY Pablo chłopaki mają cześciowo racje

układ w meandrowy ma rózną tem. na początku obiegu i niższą na końcu - jest to tylko korzystne w przypadku wykonywania stref brzegowych

fakt zapomniałeś o foli na styropian

z tymi pustakami to też bez przesady więcej problemu można narobić łopata przy rozrzucaniu wylewki


PYTANIE - macie cennik PURMO aktualny - wyślijcie mi