PDA

Zobacz pełną wersję : JAKIE GRZEJNIKI WYBRAĆ



cichy1410
11-08-2005, 12:56
Mieszkam w bloku i chcialbym wymienić grzejniki, jednak mam dylemat które z nich będą najkorzystnie dla mnie (konwektorowe czy płytowe) biorąc pod uwage to, że mam na kaloryferach zamontowane podzielniki ciepła. Najlepsze byłyby takie, które jak najmnij ciepła przekazały by podzielnikowi :wink:

oleklu
15-08-2005, 09:41
o zmianie grzejników musisz poinformować spółdzielnie--tzn dział techniczny musi wydać zgodę na spuszczenie wody z instalacji i faktycznie dobór grzejników to chyba w porozumieniu z nimi .praktycznie możesz wybrać każdy grzejnik.ale te podzielniki!. umnie spółdzielnia miała jakieś
przeliczniki do kaloryferów kilku typów. wybito mi z głowy inne z poza listy
po roku po okresie rozliczeniowym miałem prawie taką samą nadpłatę za co.

moniz
19-09-2005, 11:45
U mnie w teraz będą spuszczać wodę z grzejników i chcę powiedzieć, że kosztuje to 100 zł. Niby nic, ale jednak to sporo :(

oleklu
19-09-2005, 11:58
to jest warszawa ceny! kosmiczne u nas to tylko 30 zł

tripper
22-09-2005, 17:17
to nie warszawa, to zalezy od spoldzielni, pewnie licza sobie za wode. jesli na przyklad w pionie jest 6 mieszkan, a wymienia sie grzejniki na 1 pietrze, trzeba spuszczac wode z calego pionu i to jest drozsze od spuszczania wody z szostego pietra. tak mi przynajmniej w mojej administracji tlumaczono

NOTO
26-11-2005, 22:00
Każdy grzejnik powinien mieć swój przelicznik do systemu opomiarowania. Tak więc nici z "oszczedności".
Jeżeli go nie ma ... to spółdzielnia nie powinna go dopuscić do użycia.