PDA

Zobacz pełną wersję : Wodne ogrzewanie podłogowe - możliwość jej opróżniania.



Wakmen
11-08-2005, 14:44
A teraz pytanie do tych co mają lub planują podłogówkę a nie mają piwnic. Czy planujecie możliwość opróżniania instalacji CO z wody? Jak to rozwiązujecie? Czy jest to wogóle możliwe?
Mam kilka pomysłów ale chciałbym posłuchać tych co to już przerobili.

Przekorek
11-08-2005, 15:37
To proste jak moja teściowa. Z rozdzielacza masz wylot i powrót. Jak odkręcisz oba, to bedziesz mogł wydmuchać wode, a zresztą część sama wyleci. Nie wiem tylko po co to robic - nie planuje takich manewrów. Jak walnie w wylewce, to i tak trzeba rozkuc podłoge.

Wakmen
11-08-2005, 16:12
O takim przedmuchaniu już też myślałem.
Dlaczego takie pytanie? A bo z takiego powodu, że teraz na jesień będę robił CO, CWU, ZWU i ... nietety nie wprowadzę się jeszcze przed zimą do domku. Więc jak przyjdą mrozy to wolałbym opróżnić instalację.

Mały
11-08-2005, 18:24
A wysysałeś kiedyś paliwo ze zbiornika? Wystarczy pod powrót podłączyć kawał węża i zassać/dmuchnąć(zależy z której strony). Drugą końcówkę umieszczasz niżej gruntu(na zewnątrz- bo nie wierzę iż dom będzie poniżej poziomu gruntu) i czekasz aż zleci. Może nie do końca wszystko ,ale prawie - resztę możesz wydmuchać.

Wakmen
11-08-2005, 18:30
W pomieszczeniu gospodarczym umieściłem rurę kanalizacyjną około 10 cm pod przyszłą podłogówką myślałem aby w jakiś sposób ją wykorzystać.

Mały
11-08-2005, 18:33
Zostaw miejsce na wpuszczenie "szlaucha" do owej rurki(np trójnik i zaślepka) .A potem(jakby co) tak jak napisałem.Wylatująca woda wytworzy podciśnienie i wyssa wode z układu podłogówki.Ale raczej będziesz musiał odssysac każdy obiego osobno ,bo razem może sie za szybko zapowietrzyć i przesac lecieć.

GL35
11-08-2005, 18:47
Witam.
Jeśli rurki są ułożone poziomo, a za zwyczaj są, to nie wyssasz wszystkiej wody, bo w górnej części zrobi się szczelina powietrzna i będzie ciągło powietrze.

Mały
11-08-2005, 18:50
Witam.
Jeśli rurki są ułożone poziomo, a za zwyczaj są, to nie wyssasz wszystkiej wody, bo w górnej części zrobi się szczelina powietrzna i będzie ciągło powietrze.
Nie do końca - jeśli rurka odprowadzająca będzie miała odpowiednią średnicę (większą niż rurka do podłogówki).Oczywiscie nie mówie że jest to 100% sposób,ale pozostałość można wydmuchać.