PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać schody zewnętrzne na gruncie?



alekplus
11-08-2005, 15:21
Witam,
Problem dotyczy wykonania schodów zewnętrznych, wejściowych do budynku. W projekcie mam tylko rzut z góry - 3 betonowe stopnie na gruncie rozchodzące się promieniście (w trzy strony) od drzwi i małego spoczynku. Stan obecny to budynek w stanie surowym, fundament obłożony styropianem i folią kubełkową do poziomu "0", poziom gruntu wokół budynku wynosi -70cm i będzie podniesiony o około 35 cm do poziomu -35 cm.
Moje pytanie dotyczy konstrukcji samych schodów:
1. Na czy postawić te schody (obecny grunt, czy wymienic na żwir, czy ...)?
2. Jaki głęboki ma być fundament pod schody?
3 Czy fundament w formie "płyty" czy "ławy"?
4. Czy całe schody lac z betonu czy można zrobić jakoś łatwiej?
5. Jaka izolacja przeciw wilgociowa i gdzie?
6. Jak rozwiązać problem połączenia schodów z budynkiem?
Chciałbym wiedzieć jak taki problem rozwiązuje się w praktyce aby nie pozwolić zrobić sobie "knota" który będzie pękał lub odchodził od płytek.

Pozdrawiam,
Alek

pawelurb
11-08-2005, 19:35
ja mam w projekcie coś takiego :

ściana pod wejściem jest poszerzona o 12 cm dla oparcia płyty wejścia, będzie wylana płyta wejścia , razem ze schodami , u góry schodzy łączą się z płytą, są zazbrojone , a na dole stoją na fundamencie , tzn. wylana ława , zazbrojona 4 fi 12, a na ławie bloczki betonowe , a na bloczkach mały wieniec do którego jest zakotwiona dolna częśc schodów, izolować chyba nie trzeba , i tak na dworze i tak, a pozatym beton chyba "lubi" wodę.

filemon
11-08-2005, 19:42
Może ktoś jaśniej, też mam ten problem i sytuację jak Alekplus.

alekplus
12-08-2005, 10:24
Niestety na podstawie opisu pawelurb'a nie potrafiłbym zrobić tych schodów... :oops:
Czy można prosić o bardziej systematyczne odpowiedzi na pytania z pierwszego postu - pozwoli to dalej prowadzić temat.

Alek.