PDA

Zobacz pełną wersję : Po rozmowie z wykonawcą (?) - czarny styropian



MarcinIKS
11-08-2005, 15:29
Właśnie rozmawiałem przez tel. z jednym z kandydatów na wykonawcę ocieplenia mojego domu. Zaproponował mi ocieplenie z czarnego styropianu - podobno o 30% cieplejszego od tradycyjnego FS15?
Ktoś słyszał o takim materiale? Faktycznie jest to dobre rozwiązanie czy jakiś wynalazek? W necie nie udało mi się tego namierzyć.

Pozdr. Marcin

_bogus_
11-08-2005, 15:35
Raczej jakiś wymysł. 30% to bardzo dużo. Zapytaj gościa o konkrety. A może mu ten dalmatyńczyk po głowie chodzi?

KAS01
11-08-2005, 15:37
Wg reklamy Termoorganiki jest to 20%.

MarcinIKS
11-08-2005, 15:45
Wg reklamy Termoorganiki jest to 20%.

To chodziło o jakąś inną firmę, dziś się z nim widzę - mam nadzieję, że mi to cudo pokaże :)
A tak swoją drogą, to wierzyć w te 20% Organiki?

Przekorek
11-08-2005, 16:00
Przelicz, czy nie taniej biały, ale grubszy o 20%. Masz wtedy pewne.

mdzalewscy
11-08-2005, 17:17
A tak swoją drogą, to wierzyć w te 20% Organiki?
jasne, że nie

przykład:

Styropian ARBET FS20 - 0,038
Styropian Termoorganika FS20 - 0,038
Styropian Knauf Fs20 - 0,036

Wakmen
11-08-2005, 17:22
Dalmatyńczyk Termoorganiki wcale nie jest lepszy od innych styropianów a bynajmniej nie o tyle co różnica w cenie. Za cenę Dalmatyńczyka płacisz także za reklamę w wielu gazetach pseudo budowlanych.
Oczywiście nikogo nie zniechęcam do jego zakupu ale ja tego napewno nie zrobię.

Kleco
11-08-2005, 17:50
Podaj jeszcze cenę tego czarnego za m3

MarcinIKS
11-08-2005, 19:34
Podaj jeszcze cenę tego czarnego za m3

Ok, już wiem o co mu chodziło - to też produkt TermoOrganiki - styropian elewacyjny Termo Lambda. Współczynnik przewodzenia ma toto <= 0.032 Czy za ocieplenie 12cm styro i położenie silikatowego tynku KABE 80zł/m2 to dużo? Bo chyba niemało.

mdzalewscy
11-08-2005, 21:04
Współczynnik przewodzenia ma toto <= 0.032
Czy to to ma napewno taki wspołczynnik ? :-? dla tego styropianu teroorganika podaje wspołczynnik przy założeniu, że temperatura wynosi 10stopni, nie wiem czy to jest temperatura według normy PN-EN 13 163:2004

Sunao
11-08-2005, 21:16
Czy to to ma napewno taki wspołczynnik ? :-? dla tego styropianu teroorganika podaje wspołczynnik przy założeniu, że temperatura wynosi 10stopni, nie wiem czy to jest temperatura według normy PN-EN 13 163:2004


No właśnie czy w temperaturze np -10 styropian ma lepsze, czy gorsze właściwości izolacyjne?

Sunao

Janussz
11-08-2005, 22:51
Coś tutaj kręcicie z tymi temperaturami. Mylicie współczynnik przenikania ciepła ze współczynnikiem przewodności cieplnej.
Na pierwszy temperatura ma wpływ. Na drugi żadnego.

J_K_K
12-08-2005, 10:52
Raczej jakiś wymysł. 30% to bardzo dużo. Zapytaj gościa o konkrety. A może mu ten dalmatyńczyk po głowie chodzi?

Pewnie ten, tylko bez białej części :-)
Sam grafit ?

JKK

J_K_K
12-08-2005, 10:53
Raczej jakiś wymysł. 30% to bardzo dużo. Zapytaj gościa o konkrety. A może mu ten dalmatyńczyk po głowie chodzi?

Pewnie ten, tylko bez białej części :-)
Sam grafit ?

JKK

Sunao
12-08-2005, 12:41
Coś tutaj kręcicie z tymi temperaturami. Mylicie współczynnik przenikania ciepła ze współczynnikiem przewodności cieplnej.
Na pierwszy temperatura ma wpływ. Na drugi żadnego.

Chyba jednak nie mylimy. Termo organika podaje ten parametr w sposób następujący:

"Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła w temp. +10°C, W/(mK)"

Skąd informacja, że ten parametr jest stały w funkcji temperatury?


Pozdrawiam,

Sunao

mdzalewscy
12-08-2005, 14:39
Chyba jednak nie mylimy. Termo organika podaje ten parametr w sposób następujący:

"Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła w temp. +10°C, W/(mK)"

Skąd informacja, że ten parametr jest stały w funkcji temperatury?


właśnie termoorganka manipuluje danymi, np. podaje wartość średnią pomiarową w korzystniejszej temperaturze, albo nie podaje wartość według normy tylko dla temperatury 10°C, itd...

Bierzemy zwykły styropian FS15, który ma wspołczynnik 0,040 - 30% = 0,028 a nie deklarowane 0,032

Ta firma robi dobry styropian byniemniej jest w tym więcej reklamy

Janussz
12-08-2005, 16:01
Coś tutaj kręcicie z tymi temperaturami. Mylicie współczynnik przenikania ciepła ze współczynnikiem przewodności cieplnej.
Na pierwszy temperatura ma wpływ. Na drugi żadnego.

Chyba jednak nie mylimy. Termo organika podaje ten parametr w sposób następujący:

"Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła w temp. +10°C, W/(mK)"

Skąd informacja, że ten parametr jest stały w funkcji temperatury?


Pozdrawiam,

Sunao
I to jest typowe mydlenie oczu klientom. No bo niby ma jakiś tam wpływ, ale tak znikomy, że wszędzie jest to pomijane (ułamki procenta).
Załóżmy jednak, że temperatura ma znaczący wpływ. Wtedy interosowałby mnie ten deklarowany współczynnik raczej przy -20, a nie przy +10.

Sunao
12-08-2005, 18:25
I to jest typowe mydlenie oczu klientom. No bo niby ma jakiś tam wpływ, ale tak znikomy, że wszędzie jest to pomijane (ułamki procenta).
Załóżmy jednak, że temperatura ma znaczący wpływ. Wtedy interosowałby mnie ten deklarowany współczynnik raczej przy -20, a nie przy +10.

Pewnie tak ale jak zobaczyłem to 10 st., to zastanawiam się czy przypadkiem nie jest tak, że efektywnie przy -15st z 15cm styropianu robi się np. 12?
Ale skoro twierdzisz, że to są ułamki procenta, to widocznie widziałeś jakieś dane... Mnie już nic nie zdziwi, nawet, gdyby okazało się, że styropian w temperaturze -20 st ma współczynnik przewodzenia 0,05W/(mK) :roll:

Pozdrawiam,

Sunao

Janussz
12-08-2005, 19:23
Zazwyczaj wszelkie tablice pomijają temperatury ze względu na te małe wartości. Polska Norma którą posiadam (przedpotopowa) podaje te współczynniki dla temperatury 0st.C. No bo jednak chcąc być wiarygodnym trzeba czegoś się trzymać i porównania robić dla tych samych warunków.
Tak sobie myślę, że może te stałe warunki to teraz temperatura właśnie +10st.C. Trzeba zajrzeć byłoby do aktualnych norm.