PDA

Zobacz pełną wersję : walka z ugorem



chris_tu
27-11-2002, 19:15
A czy jest to odpowiednia pora aby teraz walczyc z chwastami typu pesz. Mam świeżo nabytą działkę i nie wiem czy już teraz mogę zacząć ją zagospodarowywać a do wiosny przecież jeszcze daleko :smile:. Jeśli tak to czym najlepiej pozbędę się zbędnych roślinek :smile:

franekF
28-11-2002, 15:53
Moim zdaniem to najlepsza pora by zaorać i zostawić zaorane do wiosny. Niech przemarznie. Wtedy przejechać kultywatorem i zebrać co zostanie. A jak odrośnie to dopiero wtedy traktować chemią (chemia nigdy nie jest obojętna, mimo tego, co piszą producenci). Teraz nie ma co pryskać!

chris_tu
02-12-2002, 16:53
Dzięki za radę , będzie orane. Mam nadzieję ze uda się pozbyc choć połowę tego ( zawsze to już mniej na wiosnę )

bigmario4
02-12-2002, 20:42
Proponowałbym Ci posiać jakies zboże(żyto)rośnie szybciej od chwastów,na wiosne zaorzesz i będziesz miał przy okazji rodzaj nawozu naturalnego(z tym że już chyba za późno ale możesz sprobować)Mario

krzyszt17
03-12-2002, 13:15
Ha, ha, ha widzę, Bigmario4, że znasz się nie tylko na dzikach, ale i na ziemi. Siać zboże w grudniu?!!!.
A tak na poważnie, tylko zaorać, (jeżeli nie zamarznie) i tak zostawić do wiosny. Wiosną można posiać np. łubin, będzie mniej zielska, a więcej próchnicy.
Pozdrowienia Krzysztof

bigmario4
03-12-2002, 22:37
krzysz17 czytaj DOKLADNIE ,przeciez to nie na plon tylko obrona przed zachwaszczeniem-czy chcesz może jeszcze podyskutowac :smile:Mario

krzyszt17
04-12-2002, 09:07
Jasne, że chcę! Przeczytałem dokładnie wszystkie wypowiedzi, ale Twoja rada, naprawdę nie ma sensu. Zboże zasiane w grudniu, nie urośnie (zielsko zresztą też) i jedynym "pożytkiem" będzie wyrzucenie pieniędzy w zamarznięte już teraz błoto.
Pozdro Krzysztof

bigmario4
04-12-2002, 22:39
krzyszt17,dalej nie słuchasz rad dotyczących czytania postow czytaj wszystko nie co drugie slowo.Przeciez nie kaze nikomu na siłę siac-wiem z doświadczenia że zboza rosna dość szybko i są w stanie zagłuszyć zielsko,a slyszałś może o zbożach ozimych? Mario

krzyszt17
05-12-2002, 10:32
Mario, troszkę wyżej zapewniłem Cię, że przeczytałem dokładnie to co napisałeś. Jeżeli nie wierzysz to Twój problem. Wydaje mi się że to właśnie Ty powinieneś dokładnie przeczytać to, co sam napisałeś. O zbożach ozimych oczywiście słyszałem, natomiast o sianiu ich w grudniu napewno nie. Zgadzam się, że zboże zagłuszy zielsko, ale w chwili obecnej (5 grudnia), trzeba poczekać do wiosny z tym sianiem, bez względu na to czy posiejemy zboże, łubin, czy gorczycę. Decyzja oczywiście należy do chris_tu.
Pozdrawiam

Ryszard1
27-12-2002, 17:51
Mam dzialke rekraacyjna a na niej zapuszczony trawnik(ok.250m2). Od wielu lat nikt go nie pielegnowal, wiec jest tam kupe perzu i niezarowna i niezautwardona powierzchnia. Mozna to wszystko przeorac i potraktowac chemia, ale mysle ze moze poprostu na wiosne juz, troszke wyrownac powierzchnie dorzucajac w najwieksze dolki ziemi (mam maly jej zapas) i dosiac trawe. Potem oczywiscie trzebaby to kosic. Bo przekopywac i wybierac ten perz jakos mi sie nie usmiecha, a pozatym przekopana ziemia z zasiana trawa puzniej bedzie do uzytku niz juz zarosniete pole z wieloletnia trawa/perzem/laka.