PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamontowac?



kopernik
12-08-2005, 08:49
Witam wszystkich forumowiczow .
Mam nastepujacy problem chcialbym zamontowac sam okna i drzwi wejsciowe. Szukalem na forum ale nic nie znalazlem w opisach jak to zrobic.prosze o podanie jakis stron internetowych gdzie jest opisane o montazu okien i drzwi .
Za rady i odpowiedzi z gory serdecznie dziekuje .
Kopernik

Majka
12-08-2005, 09:58
okna powinna montować firma, bo możesz stracic gwarancję.

kopernik
13-08-2005, 15:17
ten montaz odbywa sie w domku letniskowym i chce zrobic sam a nie przez firme

JAK
13-08-2005, 23:52
Przynajmniej jeden z autorow pisze rowniez na tym forum
http://www.superokna.pl/?k=main/001&p=10

ps. I prosze pisz w tytule o co sie rozchodzi... wiecej osob pomoze i wiecej skorzysta.

małyarek
26-08-2005, 13:40
Tu gdzie podał ci JAK masz wszystko opisane. Jak będziesz miał jakieś konkretne pytania to wal jak w dym, napewno ci pomoge. Jest to banalna sprawa trzeba pilnować pionu i poziomu, zmierz sobie dokładnie okno -jak bym wiedział jakie masz stare to bym coś doradził. Od dołu okna musisz pamiętać o parapetach, zostaw jakieś 2cm chyba, że jest progówka wtedy ją osadzasz bezpośrednio na ścianie zostawiając odstęp napiankę 0,5 cm. Kotwy na ramie ok. 15 cm od rogów i następnie co ok. 60cm. Utrata gwarancji przy montażu ta fakt, ale nie wynika to z jakiejś szczególnej techniki którą trzeba zastosować tyloko z tego, że ten co sprzedaje ma z montażu niezłą kase. Znajdź takiego producenta co nie wymaga autoryzowanego montażu. Pilnuj aby było prosto i nie wciągło gam dośrodka ani na zewnątrz to nie będzie się do czego przyczepić.

godul1
29-08-2005, 12:44
Pion i poziom to za mało- najwazniejsze są przekontne:-) Jak rama nie bedzie trzymala przekątnych to nie zamkniesz okna.

małyarek
29-08-2005, 14:09
Jak będzie pion i poziom to przekątna przecież musi być :lol: przekątną to można sprawdzić kwatere czy ma proste kąty bo zdaża się, że są nierówno podłożone stopy pod szybą która krzywi całą kwaterę. Nigdy nie mierze przekątnej przy montażu okien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i gwarantuje, że nie trzeba zawracać sobie tym głowy. Pozdro.

Dominik!
17-10-2005, 17:42
Mały Arek ma rację - wystarczy sprawdzić pion i poziom, choć dla pewności można sprawdzić również przekątne, tzn. przyłożyć poziomicę do bocznej i dolnej lub górnej ramy, bo żeby sprawdzić całą przekątną trzeba by mieć b. różne długości poziomic.
Zamontowałem sam 16 okien i drzwi wejściowe i wyszło ok, choć przy pierwszym oknie miałem wątpliwości, ale pobawiłem się trochę i okazało się to dość proste.
Należy jedynie dobrze zaklinować ramę, żeby przy przykręcaniu kołków nie poruszyła się, a po ich przykręceniu jeszcze raz wszystko sprawdzić (dla pewności).
Życzę powodzenia wszystkim samodzielnie montującym!

godul1
17-10-2005, 20:48
Jak będzie pion i poziom to przekątna przecież musi być :lol: przekątną to można sprawdzić kwatere czy ma proste kąty bo zdaża się, że są nierówno podłożone stopy pod szybą która krzywi całą kwaterę. Nigdy nie mierze przekątnej przy montażu okien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i gwarantuje, że nie trzeba zawracać sobie tym głowy. Pozdro.
Już widze dokładnośc montazu okien, ktore były ustawiane tylko do poziomicy:-) I życzę powodzenia szczefólnie na waskich oknach:-)

xavi
18-10-2005, 06:19
Jak będzie pion i poziom to przekątna przecież musi być :lol: przekątną to można sprawdzić kwatere czy ma proste kąty bo zdaża się, że są nierówno podłożone stopy pod szybą która krzywi całą kwaterę. Nigdy nie mierze przekątnej przy montażu okien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i gwarantuje, że nie trzeba zawracać sobie tym głowy. Pozdro.
Już widze dokładnośc montazu okien, ktore były ustawiane tylko do poziomicy:-) I życzę powodzenia szczefólnie na waskich oknach:-)

Małyarek ma rację - po co zawracać sobie głowę przekątną.

Po ustawieniu i przykręceniu ramy okna, ale jeszcze przed opiankowaniem wkładam zawsze skrzydła i dokładnie zamykam. Jak to zrobię to jest 100% gwarancji, że okno będzie się bez problemu otwierać i pianka nie wypaczy ramy.

JackD
18-10-2005, 09:23
xavi masz racje.... po zamontowaniu... pion i poziom, zamykam okno. piankuje. i musi grac...... niema co robić uniwersytetu..... to robia ci. co maja kase na montazu, trele morele, utrata gwarancji... stary pierdaty....
a sami jak robia..... uffff. ciśnienie mnie sie podnosi....
jest tylko sprawa parapetów wew i zew.... w zalezności jakie okno było wczesniej. jesli skrzynkowe przynajmnie 15 cm głebokości.... to trzeba wybrac , czego się trzymac... proponuje. zew. parapetu...
jesli sie nie zdecydujesz, i zamontujesz 1 okna, to zawsze będzie obawa i lęki jak przed 1 stosunkiem.....
pozdrawiam...

JackD
18-10-2005, 09:27
a tak na marginesie, ... jak jestes trochę odwazny.... masz jakie takie pojęcie. jestes bystrym obserwatorem, ciekawym wszystkiego co sie wokoło dzieje. to wykonuj wiele czynności samemu....
Nawet jak cos nie pójdzie jak nalezy, to i tak jest duża satysfakcja, ze wykonałes to samemu....
A co fachowcy to wykonują... idealnie. szybko sprawnie i tanio.....
Gdyby tak było... to to forum w ogóle by nie istniało..... hehehe.
Pozdrowienia. dla odwaznych...

Dominik!
18-10-2005, 18:15
JackD!
Masz świętą rację co do ekip montażowych! Autoryzowanych jeszcze w dodatku!
U moich rodziców takie ekipy montowały jakieś 7 lat temu okna drewniane. Wtedy wydawało mi się to fachowo, ale jak się trochę zacząłem orientować w temacie - horror :evil: Nie ma żadnych kotw ani dybli, tylko długie gwoździe na przestrzał przez ramy :evil: :evil:
Teraz widać tylko zardzewiałe łby!
Ale, odpukać, okna się trzymają!
Morał z tego taki - ja umiem to zrobić lepiej! I zrobiłem! :D

Darek Rz
18-10-2005, 21:41
Witam !!!

Zgadzam się z poprzednikami . Montażyści w większości firm to zbieranina niewiele mająca wspólnego z fachowością choć są oczywiście wyjątki. A gwarancja ??? Przepraszam na co ??? Jak się stłucze okno to i tak nikt nie założy nowego w ramasz gwarancji ,a cała reszta raczej nigdy się nie zepsuje -no chyba że mamy ciężką rękę albo kupiliśmy dziadowskie okna. Sam zamontowałem okna w swoim mieszkaniu ,mieszkaniu Matki ,i mieszkaniu teściów . Pierwsze 6 lat temu .wszystko gra i nie ma z nimi żadnych problemów .

pozdro D.RZ

ps. Dodam jeszcze że czym dłuższa gwarancja tym gorzej -za np. 5 lat firmy pewnie już nie będzie i gwarancją możemy sobie ......wytrzeć .....coś :lol:

Luc Skywalker.
19-10-2005, 02:17
Witam wszystkich forumowiczow .
Mam nastepujacy problem chcialbym zamontowac sam okna i drzwi wejsciowe. Szukalem na forum ale nic nie znalazlem w opisach jak to zrobic.prosze o podanie jakis stron internetowych gdzie jest opisane o montazu okien i drzwi .
Za rady i odpowiedzi z gory serdecznie dziekuje .
Kopernik

Na Forum jest Jareko , Stary i inni .
Napisz bezposrednio do ktoregos z nich .
Zawsze pomagaja .