PDA

Zobacz pełną wersję : czy na pape termozgrz. można dać od razu styropian



wodzio
12-08-2005, 12:55
Gdzieś wyczytałem ze na papę powinno dać sie najpierw folie, a dopiero styropian, jednak w rozwiązaniach np izolmatu nie robią tego. Czy ta folia jest wieć konieczna czy nie?

Sunao
12-08-2005, 13:41
Styropian "nie lubi" lepiku. Pewnie dlatego folia.

Pozdrawiam,

Sunao

krzysztofh
12-08-2005, 13:45
Koniecznie folia budowlana, potem styropian.

aries
12-08-2005, 14:28
u mnie papa termozgrzewalna przykryta jest folią i dopiero na folię położony jest styropian.
pozdrawiam-ania
ps
wszyscy ( mój projektant, kierownik,murarz i jeszcze całe grono budujących) "krzyczeli", że nie wolno kłaść styropianu bezpośrednio na papę, ze względu na jakieś reakcje chemiczne....no chyba, że chcę się szybko pozbyć styropianu ( utlenianie??),więc jest tak, jak napisałam wyżej :lol: . Ale może moi wykonawcy nie idą z duchem czasu :lol: ....

dominikams
12-08-2005, 16:14
Ale zaraz, przecież papa termozgrzewalna to nie to samo, co zwykła papa na lepiku. Tam nie ma lepiku, było o tym w wątku o fundamentach . Więc chyba styropianowi ta papa nie szkodzi. Co innego zwykła papa.

Geno
12-08-2005, 16:24
Nie wiem czy dobrzez zrozumiałem - ktoś chce zgrzać papę termozgrzewalną bezpośrednio na styropianie..? :o Jeśli nie to po co termozgrzewalna ?

GL35
12-08-2005, 17:05
Geno, czytaj dokładnie.

Geno
12-08-2005, 17:09
Geno, czytaj dokładnie.

Racja :oops:

Sunao
12-08-2005, 21:15
Ale zaraz, przecież papa termozgrzewalna to nie to samo, co zwykła papa na lepiku. Tam nie ma lepiku, było o tym w wątku o fundamentach . Więc chyba styropianowi ta papa nie szkodzi. Co innego zwykła papa.

Z papy się nie "dokształcałem", ale obawiam się, że jednak trochę rozpuszczalników z takiej papy "wyłazi", np. pod wpływem ciepła. I chyba "hier ist ein Hund begraben" czy jakoś tak :)

Pozdrawiam,


Sunao

budulec
13-08-2005, 08:38
Temat ciekawy, trzeba by rzeczywiście sprawdzić istnienie rozpuszzalników w papie termozgrzewalnej, ale dla konkretnych produktów. Na rynku dostepne są styropiany aplikowane papą i bez roblemów układa się na nie papę termozgrzewalną. Tak, tak Geno na styropian. :D
pzdr

arek_s
13-08-2005, 23:20
a dlaczego daje się papę termozgrzewalną a nie zwykła izolacyjną skoro na to idzie jeszcze folia :-?

J_K_K
13-08-2005, 23:35
Gdzieś wyczytałem ze na papę powinno dać sie najpierw folie, a dopiero styropian, jednak w rozwiązaniach np izolmatu nie robią tego. Czy ta folia jest wieć konieczna czy nie?

U mnie w projekcie folia była, więc dałem - pod i nad styropianem.

Pzdr

JKK

J_K_K
14-08-2005, 21:05
a dlaczego daje się papę termozgrzewalną a nie zwykła izolacyjną skoro na to idzie jeszcze folia :-?

Prostsza aplikacja - nie trzeba się babrać z lepikiem. Poza tym jest na "welonie" z włókna szklanego, a nie papierze (ktoś opisywał co po jakimś czasie zostaje z takiego papieru). Aha - dawaliśmy podkładową, nie - wierzchniego krycia ;-)

Pzdr

JKK

lonly
16-08-2005, 10:09
Ja zrobiłem(przyklejałem palnikiem) papę termozgrzewalną firmy "Werner" tzn "papę z dodatkiem SBS" na welonie poliestrowym jako izolację pozioma na "chudziaku". Firma produkuje również papę modyfikowaną SBS. Zadzwoniłem do doracy technicznego z tej firmy który zapewniał mnie, że już dodatek SBS powoduję brak oddziaływania na Polistyren (czyli styropian). Po "grzaniu" jednak czuję specyficzny utrzymujący się zapach. Nie jest to zapach jakichś rozpuszczalników lecz smoły i zaczynam mieć watpliwości. Bo nawet położenie foli nie jest szczelne a i czy rozpuszczalniki zawarte w papach nie oddziaływują na polietylen? Fachowiec od krycia dachów papą termozgrzewalną nie miał wątpliwości co do papy modyfikowanej SBS z dodatkiem kauczuków z Izolacji Zduńska Wola. Żeby pozbyć się obaw potrzeba chyba opinii fachowca chemika?

22-08-2005, 13:27
Witam,

Na stronie termoograniki (www.styropian.com) jest napisane, że można kłaść styropian na papę asfaltową jak również przylepiać go lepikapi asfaltowymi. Podejrzewam, że fachowcy są niechętni takiej operacji bo pamiętają jeszcze papy smołowe, które rozpuszczają styropian ale to jest tylko moje podejrzenie. U mnie od miesiąca już leży styropian na papie na lepiku asfaltowym i nic mu się nie dzieje - co więcej - posmarowałem tym lepikiem próbkę styropianu i nie zauważyłem żadnych reakcji (jak mi się miseczka z farbą chlorokauczukową wylała na płytę styropianową to w ciągu kilku minut powstała dziura przez całą płytę!)