PDA

Zobacz pełną wersję : DGP: koniecznie anemostaty



Peteros
12-08-2005, 22:34
Czy nadmuch z sufitu musi być realizowany za pomocą anemostatów? Nie mogą być to kratki z żaluzją? Czytałem gdzieś, że anomostaty wytwarzają poduszkę ciepłego powietrza przy suficie... A poza tym niezbyt nam sie podobają...

Whisper
12-08-2005, 22:36
Czy nadmuch z sufitu musi być realizowany za pomocą anemostatów? Nie mogą być to kratki z żaluzją? Czytałem gdzieś, że anomostaty wytwarzają poduszkę ciepłego powietrza przy suficie... A poza tym niezbyt nam sie podobają...

Ale dają możliwość regulacji wielkości strumienia powietrza, a to dość ważne przy różnej odległości od źródła ciepła. Samymi tłumikami się chyba tego nie załatwi.

Peteros
12-08-2005, 23:22
Tak, jest możliwość regulacji natężenia strumienia (od zamknięcia do zupełnego otwarcia - sterowane cięgnem z pomieszczenia), co pozwala zestroić system. Chodziło mi o to, że anemostat rozprasza strumień w specyficzny sposób, a kratka już nie.

D`arek
13-08-2005, 12:38
Witam , Strumień gorącego powietrza na wylocie może spowodować odkształcenie kratki lub jakiegokolwiek innego"wynalazku", natomiast anemostat jest wytrzymały na wys. temp. Pozdrawiam

rafał ...
13-08-2005, 14:39
Oczywiście, że możesz użyć kratek, są znacznie estetyczniejsze niż anemostaty. Pamiętaj jednak aby były to kratki przystosowane do przesyłu ciepłego powietrza ( czytaj: nie plastikowe ).

Mogą być np. takie: http://www.gamber.pnet.ws/obrazy/41.jpg

Peteros
13-08-2005, 17:12
Jasna sprawa - metalowe!
Dzięki!

legar
13-08-2005, 18:48
Jasna sprawa - metalowe!
Dzięki!

zajrzyj tutaj (http://www.darco.com.pl/pl/oferta.php?o=1&kid=18&xid=63#poz) moze cos wybierzesz :D ....pzdr

Peteros
13-08-2005, 22:52
legar, dzięki - znam to miejsce.
Zakupiłem tam ostatnio trochę klamotów, ale nie mają niestety okrągłych kratek z żaluzją/szybrem. Widziałem takie w Castoramie (młotkowy brązik), ale zabijaja ceną - 70+ zł.

Tomik_B
16-08-2005, 08:23
Jak mam u siebie anemostaty kątowe. Zastosowałem je po to, by skierowac strumień ciepłego powietrza na środek pomieszczenia.
Anemostaty są dość blisko ścian i obawiałem się, że ze zwykłego, ciepłe powietrze szybko by te ściany zabrudziło. Jestem przed sezonem grzewczym, więc nie mogę ich jeszcze ocenić.