PDA

Zobacz pełną wersję : Do poszkodowanych



PawelP
28-11-2002, 08:15
Witam.
Zastanawiam się nad poprawieniem bezpieczenstwa mojego przyszlego domu (okucia okien, drzwi, alarm itp.). Ciekawy jestem doswiadczen tych, do których domow probowano bądź się wlamano. Czy moglibyscie opisac w jaki sposób wlamano się do waszych domow lub co was uchronilo przed wtargnieciem zlaodziei do srodka?

Pozdrawiam, Pawel.

Krzysztof
28-11-2002, 09:18
Mam drzwi antywłamaniowe Dierre! Nie było szans ich sforsować (tylko je trochę poniszczyli).
Niestety weszli przez okno balkonowe (PCV - Veka Softline o okuciami Roto NT). Obecnie dołożyłem sporo grzybków do okuć, ale montażyści powiedzieli, że na złodzieja nie mocnych! Tylko kwestia czasu!
Na pewno warto zainstalować alarm i zamieszkać w nowobudowanym domu tak szybko jak tylko jest tam coś cennego!!!!

Krzysztof

Felek
28-11-2002, 10:22
Ostatnio slyszalem opinie ze okna plastikowe sa wrecz zaproszeniem dla zlodzieja. Ja mieszkam na nowym malym osiedlu domkow wielorodzinnych i w ciagu ostatniego roku bylo tu jakies 6 wlaman do mieszkan wlasnie przez okna nie wybijajac przy tym szyb. Dlatego ja do nowego domu wezme drewno, chyba wlasnie Urzedowskiego bo oferuje dobre okucia i szybe p-4 za niewielka doplata. Wyjdzie napewno taniej niz zaluzje zewnetrzne, ktore nie sa zadnym zabezpieczeniem a tylko kusza zlodziei

Wowka
28-11-2002, 11:03
On 2002-11-28 10:18, Krzysztof wrote:
..... ale montażyści powiedzieli, że na złodzieja nie mocnych! Tylko kwestia czasu!
Na pewno warto zainstalować alarm i zamieszkać w nowobudowanym domu tak szybko jak tylko jest tam coś cennego!!!!

Krzysztof


Moje zdanie jest podobne. Dodam tylko, że oprócz alarmu przydatny jest także przyjazny sąsiad.