PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi DRE Stylus



J_K_K
13-08-2005, 22:52
Czy ktoś ma dobre (lub złe) doświadczenia z drzwiami i ościeżnicami tej firmy ?
Czy nw. koncepcje konstrukcyjne sprawdzają się w praktyce ?
" Ramiak z MDF wzmocniony ramą z płyty wiórowej, wypełnienie plaster miodu lub płyta wiórowa otworowa, pokrycie: płyta HDF uszlachetniona okleiną DRE-Cell Decor"
Ościeżnica: MDF + DRE-Cell Decor lub LACK-Deckor

Pzdr

JKK

tomek_2
14-08-2005, 09:18
Ja sobie kupilem drzwi DRE seria Idea, z kwadratami w srodku. Wygladaja dobrze, chociaz okleina to nic innego jak grubszy papier, wypelnienie (u mnie) plyta pelna (nie chcialem plastra miodu, choc skrzydlo bylo tansze - ale te cienkie tekturowe plasterki, ktore pokazal mi sprzedawca jakos mnie nie przekonaly). Mialem tylko jeden problem - z 5 zamawianych sztuk 3 nadawaly sie do reklamacji. Jedna drobna wade zaakceptowalem, bo niescieta okleine na rozku drzwi scialem samemu nozykiem. 2 pozostale skrzydla mialy rysy, jedno skrzydlo mialo duza szpare miedzy wypelnieniem kwadratu w srodku a wlasciwa czescia skrzydla. Reklamowalem oczywiscie. Czekalem 2 tygodnie, po czym, keidy przyszly drzwi dowiedzialem sie, ze montazysta moze zamontowac je dopiero za kolejny tydzien. To juz zalamka. A, nawiasem mowiac, kupujac 5 sztuk i dostac 3 sztuki wadliwe to juz trzeba sie starac o jakosc! A moze ja mialem po prostu pecha - dlatego trudno wypowiedziec mi sie pozytywnie badz neg. o tych drzwiach i firmie DRE. A same drzwi wygladaja fajnie, wzor okleiny klon.

J_K_K
14-08-2005, 09:24
A, nawiasem mowiac, kupujac 5 sztuk i dostac 3 sztuki wadliwe to juz trzeba sie starac o jakosc! A moze ja mialem po prostu pecha - dlatego trudno wypowiedziec mi sie pozytywnie badz neg. o tych drzwiach i firmie DRE. A same drzwi wygladaja fajnie, wzor okleiny klon.
Dzięki za odpowiedź - czyli w przypadku ew. zakupu muszę szczególnie wzmóc "czujność rewolucyjną" :o

Pzdr

JKK

tomek_2
14-08-2005, 10:55
Raczej musisz liczyc na farta, bo zarowno przy malej starannosci wykonczenia drzwi na produkcji, jak tez przy transporcie duzych ilosci drzwi przez firme do roznych rejonow kraju, przy niestarannym zaladunku ew. transporcie, daje sie zauwazyc totalna olewke klienta jesli chodzi o zabezpieczenie towaru. Wtedy sily rewolucyjne - jak piszesz - moga nie zdzialac wiele.

tomek_2
14-08-2005, 15:44
No i kolejne doswiadczenie z drzwiami DRE, tym razem z mojej winy. Wyslizgnela mi sie z reki poziomica i uderzyla kantem o drzwi, kaleczac okleine w 1 miejscu, ale b. widocznym, akurat na profilu ramki. Pan Bog skaral mnie za prace w niedziele. Nie wiem, czy kombinowanie z jakakolwiek szpachlowka cos da, czy tylko nie pogorszy sprawy. A moze ktos retuszowal skaleczenie okleiny i cos podpowie? Przy okazji widac, jak miekki i nietrwaly to material (no i jak trefne grabie mi sie przytrafily :)

J_K_K
14-08-2005, 20:50
Nie wiem, czy kombinowanie z jakakolwiek szpachlowka cos da, czy tylko nie pogorszy sprawy.

Jak rozumiem uszkodzenie nie jest zbyt wielkie i trzeba je będzie naprawić "szpileczką" ? Ja bym się rozeznał w kolorystyce szpachlówek do drewna (są takie np. w marketach) i dobrał coś odpowiedniego.

A tak na marginesie - oglądałem dzisiaj marketowe drzwi Classena - "pełne". Tak właśnie - "pełne", bo ich pełność polega na zastąpieniu szyb
telepiącą się dyktą w okleinie koloru reszty ...

Pzdr

JKK

tomek_2
25-08-2005, 16:10
Tym razem to juz przegiecie - druga reklamacja 2 skrzydel drzwi. Cholerna niekompetencja w firmie HEPI na Swojskiej w Lodzi (niedlugo napisze wiecej), a totalne olewanie jakosci przez DRE. Nie dosc, ze druga kolejna para drzwi ma uszkodzenie produkcyjne, to nastepna reklamowana para przyszla... w innej konfiguracji szyb niz reklamowana. Po prostu jestesmy zalamani wspolpraca z w/w firmami.