PDA

Zobacz pełną wersję : Jaspis - co sądzicie o tym projekcie?



jaspis
15-08-2005, 11:40
czy warto budować taki dom? wady i zalety?

akacja
15-08-2005, 12:02
Jakiś link do projektu ?

jaspis
15-08-2005, 17:19
http://www.projekty.murator.pl/search_results.htm?php4sid=ff056feb67b7d489d0e8bbb bec952d3c&nazwa=jaspis&symbol=&powierzchnia=&kondygnacja=&x=36&y=9

akacja
15-08-2005, 23:41
Budować zawsze warto, a czy akurat taki - sam musisz sobie odpowiedzieć :) Ładniejszy z zewnątrz niż wewnątrz - jakiś taki ten rozkład...no nie wiem, nie podoba mi się za bardzo :cry: To wejście z salonu do sypialni - nie za bardzo. No i osoba mieszkająca w pokoju za pom. gosp. będzie musiała dzielić się łazienką z gośćmi...
Ale to zależy jaką dużą masz rodzinę.

Domów o tej powierzchni jest dużo, masz z czego wybierać.

Powodzenia :)

aneska
16-08-2005, 13:24
Ładniejszy z zewnątrz niż wewnątrz - jakiś taki ten rozkład...no nie wiem, nie podoba mi się za bardzo To wejście z salonu do sypialni - nie za bardzo
mam podobne zdanie.
to, że komunikacja do sypialni nr 5 i 7 bedzie odbywała sie przez salon, to bardzo niedobry i niefunkcjonalny układ.
możnaby, poprzez przesunięcie ścianki oddzielającej sypialnię nr 8 w stronę salonu, utworzyć korytarz łączący wszystkie sypielnie ze sobą, a tym samym oddzielić część nocną od dziennej, ale wtedy tej komunikacji zrobi się strasznie dużo.
naprawdę lepiej poszukac czegoś co nie będzie wymagało aż tylu przeróbek, a przeciez jest z czego wybierać.
powodzenia w szukaniu.

jaspis
16-08-2005, 15:03
mały problem , południowe nachylenie działaki powoduje że najlepsze bedzie wejście od wschodu, do tego chcę wybudować coś małego, co będzie mozna łatwo sprzedać gdybym się wyprowadzała, plusem jest to, że nad salonem bedzie antresola(pracownia) która doda przestrzeni. Właśnie kurier dostarczył mi projekt więc już .....
A jak widzicie koszty budowy takiego domeczku, myślę , że w 300 się zamknę, nie mówię o otoczeniu to drugi rozdział :wink: ?????

jaspis
17-08-2005, 11:49
czy 300 wystarczy :o ??

kroyena
17-08-2005, 12:26
Powinno starczyć, ale wszystko zależy od standardu.

Po rzucie nie najgorszy nawet ten domek. Powiedziałbym więcej może być nawet dla małej dwupokoleniowej rodziny, lub 2+1 z gabinetem do pracy w domu, a wynika to z sypialni 8.

A teraz projekcik a' la kroyena:
1) część private - korytarzyk 5,7,6 ociąłbym jakimiś drzwiami (wiem ciasno będzie, ale się goście nie będo do private ładować z butami.
2) jeżeli 8 do pracy to drzi bym przestawił na wysokość ścianki między 9, a 11. Dodatkowa przestrzeń regałowa w 8, a i drzwi do 9 mozna zamontować w późniejszym okresie.
3) z 12 zrobiłbym głęboką ubraniówkę/butówkę z poddupkiem do usiadu, koszt zbliżony, a z letka wstawieni goście nie wychodzą z domu przez ślepy pawlacz.
4) może zrobiłbym trochę gęściejszą wiatę, obyłoby się bez skrobania szyb, i możnaby wrota założyć itd. itp.
5) przy tak małej powierzchni przydałoby się wykorzystać na graciarnię przestrzeń nad stropem (świetlówka [nie żaróka co by pożaru nie spowodować] drabinka sufitowa z korytarzyka 8/9 lub z 9) i przestrzeń ładunkowa zwiększona korzystnie (z obliczeniowym stropem trzeba by to pogodzić, obciążenia nieco inne niż tylko z ociepleniem.
6) jak zamienisz piec na z zamkniętą komorą spalania, albo na pompę ciepłą to zyskasz na ujęciu z kosztów drugiego komina.

jaspis
18-08-2005, 09:51
jeśli już coś mi sie podoba to zazwyczaj ceny :(
Wczoraj przegladałam drzwi garażowe i wejściowe - trochę byłam zaniepokojona...