PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można zabudowac piec gazowy ????



iwuszka
15-08-2005, 12:05
Czy piec gazowy można zabudować w szafie pod zabudowe wraz z kratką wentylacyjną.Posiadam piec Junkers dwu biegowy palony na iskre Potrzebuje tak zrobić ponieważ piec wisi teraz w kuchni a planuję zrobić tam pokój dla dziecka.Czy jest to zgodne z przepisami?A może ktoś ma inny pomysł jak schowac taki piec.Z góry dzięki :roll:

krecik73
16-08-2005, 09:15
Myślę, iż można. Ja mam mieć piec Junkersa dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania zamocowany w łazience (7 m z oknem). Bedzie umieszczeony we wnęce o wymirach 70 cm/ 70 cm, pod spodem pralka a wyżej piecyk.
Z informacji ze strony Junkersa wynika, iż musi być dostęp powietrza wielkości 600 cm kwadrtowych, tj. szpara o wielokosci 60 cm na 10 cm. My planujemy zrobić szyby matowe (to się może jeszcze zmienić) i wywiercić w nich otwory.
Jednak w każdym przypadku zasłaniania piecyka warto skonsultować się z serwisantem piecyka.
Pozdrawiam

kiwal
09-03-2008, 17:10
Kuchnia otwarta jest na pokój. Na bocznej ścianie we wnece jest piec gazowy. Wneka ma 58cm szerokości. Czym go zasłonić ? Jakieś sugestie? Rozwiązania? Rady?


http://img156.imageshack.us/img156/2351/dsc00005jh6.jpg

http://img186.imageshack.us/img186/7134/dsc00006si8.jpg

OK
09-03-2008, 17:23
Musi być dobry dopływ powietrza. Dałabym jakieś ażurowe drzwiczki na całą wnękę, np. takie z żaluzjowo ustawionymi szczebelkami, co to są w hipermarketach. Mogą być górne i dolne. Całkiem fajna wnęka na podręczną szczotkę i mopa :wink:
I np. na czerwono je - w kolorze tej ściany w kuchni :wink:

kiwal
09-03-2008, 17:28
Musi być dobry dopływ powietrza. Dałabym jakieś ażurowe drzwiczki na całą wnękę, np. takie z żaluzjowo ustawionymi szczebelkami, co to są w hipermarketach. Mogą być górne i dolne. Całkiem fajna wnęka na podręczną szczotkę i mopa :wink:
I np. na czerwono je - w kolorze tej ściany w kuchni :wink:

Zapomniałem dodać - piec jest z zamknieta komora spalania więc nie musi być dopływu powietrza.
Masz jakąś fotke tych ażurowych drzwiczek, bo jakoś nie moge sobie ich skojarzyć??

OK
09-03-2008, 17:32
Nie mam jeszcze :D Ale to w każdym hipciu można dostać - sosnowe takie surowe. Drewniana ramka i szczebelki ułożone pod kątem 45st. jak żaluzja.

Zresztą jak nie musi być dostępu powietrza, to możesz dać dowolne drzwiczki, np. takie jak fronty kuchenne.

novi_ana
09-03-2008, 22:14
naprawdę nie musi być dostępu powietrza? ja mam piec do obudowania, a nie wolno obudować mi szczelnie rurki z gazem :-? muszę zostawić dopływ, by "gaz w razie awarii nie gromadził się w zamkniętej przestrzeni"

jacekp71
09-03-2008, 22:43
kiwal,
pogadaj z firma od twojej kuchni, niech ci wykonala drzwi do tej wneki z frontu z jakiego masz szafki,
w drzwiach zrob otwory: na dole (jesli gaz ciezszy od powietrza) lub na gorze (jesli lzejszy),

kiwal
09-03-2008, 22:51
kiwal,
pogadaj z firma od twojej kuchni, niech ci wykonala drzwi do tej wneki z frontu z jakiego masz szafki,
w drzwiach zrob otwory: na dole (jesli gaz ciezszy od powietrza) lub na gorze (jesli lzejszy),

Kuchnia jest najtańsza jaka była czyli BRW, wiec raczej nic specjalnie nie dorobią.
chyba ż kupie 2x drzwi od lodówki i je załorze. Trzeba będzie tylko lekko je przyciąć od góry,bo nie wejdą na wysokość.
A co do wentylacji to nad piecem jest otwór kominowy.

malmuc
09-03-2008, 23:17
OK pisze o drzwiczkach firmy classen, mają rózne wymiary na wysokosc i szerokosc

http://www.classen.pl/www/pliki_graficzne/a_fronty/mdf_oklein/aran23.jpg
http://www.classen.pl/www/pliki_graficzne/a_fronty/mdf_oklein/fronty.jpg

OK
09-03-2008, 23:25
O to to to to :lol: :wink:

weronika-
16-10-2008, 16:22
witam,
bede miec w lazience piec wiszacy kondensacyjny 2-funkc. i nie podoba mi sie ze bedzie widoczny,czy ktos moze wie czy mozna ze wzgledow bepieczenstwa obudowac go np plytami mdf i zrobic cos w rodzaju zabudowy-szafki?
z gory dzieki za pomoc
weronika

Marcin1978
17-10-2008, 06:53
Jesli z zamknieta komora spalania to czemu nie.Z reszta innego i tak bym nie wsadzil do łazienki :)

gtartur
17-10-2008, 09:39
ja mam zabudowany z tym, że w kuchni, w ciągu szafek, a ta szafka nie ma dna. Gazownik sam tak zaproponował.
http://images37.fotosik.pl/20/96fcc48be9e3ca37med.jpg

AAAW
17-10-2008, 11:15
gtartur : szafka wygląda świetnie - dobry pomysł!

weronika: też będziemy montować kondensat w łazience. Zastanawiam sie nad dwoma wersjami (mamy akurat wnękę)
- drzwiczki ażurkowe (pod kolor szafłki umywalkowej)
- drewniana żaluzja

weronika-
17-10-2008, 11:31
dzieki za odpowiedz,
pewnie tez go podobnie obuduje,tylko nie wiem czy mozna obudowac na cala wysokoc od sufitu do podlogi zeby nie bylo widac rur itd?
a Ty masz ta szafke z piecem otwierana od przodu bo cos nie widze uchwytu do otwarcia?

pzdr

Marcin1978
17-10-2008, 13:08
U mnie jest akurat zaluzja. A pod piecem wygospodarowalem miejsce na pralke :)

weronika-
17-10-2008, 13:37
podsunales mi niezly pomysl :),chyba tez zainstaluje pralke pod tym piecem tylko ladowanie do pralki musi byc zapewne od przodu?

mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki,czy taki piec z zamknieta komora spalania trzeba podlaczyc tez do kanalizacji?

asiulka
17-10-2008, 14:12
U mnie jest akurat zaluzja. A pod piecem wygospodarowalem miejsce na pralke :)

u mnie jest identycznie,całość oddzielona z boku ścianką GK, tylko żaluzji z przodu jeszcze brakuje :wink:

gtartur
17-10-2008, 14:37
a Ty masz ta szafke z piecem otwierana od przodu bo cos nie widze uchwytu do otwarcia?

pzdr

tak, z tym że jak było robione zdjęcie, to tego uchwytu jeszcze nie było (zabrakło), ale już jest wszystko ok. Bez tego uchwytu też nie było żadnego problemu z otwarciem, tylko trochę szpeciły dziury na wkręty

gtartur
17-10-2008, 14:41
mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki,czy taki piec z zamknieta komora spalania trzeba podlaczyc tez do kanalizacji?

nie trzeba

monah
17-10-2008, 15:13
U mnie jest akurat zaluzja.

ja też mam takie wielkie cholerstwo w kuchni i stworzyło nam to spory problem (na razie nadal nie rozwiązany). myślałam właśnie o żaluzji, ale w jaki sposób? żaluzje albo zwijają się na górze (czyli musiałaby być to naprawdę wysoooooka żaluzja rura od pieca sięga raczej wysoko), albo na ścianie (a to odpada, bo przecież do ściany prowadzą rury od pd pieca). na razie na pomiarze pan zaproponował szafkę 80, bo 60 będzie za mała, ale tymczasem polecił się wstrzymać, bo "może jak Pani zabuduje resztę kuchni, to nie będzie tak źle"... ale ja już wiem, że muszę ten piec ukryć, bo mnie wkurza jego widok niemożebnie.
Marcin, jak zabudowałeś piec żaluzją (zakładam, że ruchomą?

Annja
18-10-2008, 05:31
A mogę zapytać dlaczego pakujecie piec do kuchni albo łazienki? Z konieczności, czy to świadomy wybór? Nie macie w domu kotłowni? Chyba nie widziałam jeszcze projektu domu bez kotłowni :o
Napewno nie ma żadnych przeciwskazań do zabudowy pieca z zamkniętą komorą spalania, ale jest to niewątpliwie kłopotliwe

monah
18-10-2008, 09:58
ja mam mieszkanie, a nie dom. tacy też się tu zdarzają :o
i w kuchni wisi ogromny piec dwufukcyjny. takie mieszkanie kupiłam. kotłowni w nim niestety nie przewidziano :D

Annja
18-10-2008, 17:25
ja mam mieszkanie, a nie dom. tacy też się tu zdarzają :o
i w kuchni wisi ogromny piec dwufukcyjny. takie mieszkanie kupiłam. kotłowni w nim niestety nie przewidziano :D
No to wszystko jasne, zmylił mnie napis w twoim avatarku :wink:

neti
19-10-2008, 15:40
No własnie ja np. nie mam w domu kotłowni, to wielki minus naszego projektu, ale trudno, da sie to rozwiazac. Piec kondensacyjny bedzie w kuchni, a zasobnik w spizarce. Piec bedzie obudowany plytą, taką samą jak meble. Napewno mozna bo nawet facet, który nam bedzie go instalował, tak doradzil.

AAAW
20-10-2008, 07:41
A mogę zapytać dlaczego pakujecie piec do kuchni albo łazienki? Z konieczności, czy to świadomy wybór? Nie macie w domu kotłowni? Chyba nie widziałam jeszcze projektu domu bez kotłowni :o
Napewno nie ma żadnych przeciwskazań do zabudowy pieca z zamkniętą komorą spalania, ale jest to niewątpliwie kłopotliwe

U nas akurat w projekcie miała być mini kotłownia pod schodami, ale że wyszło minimini, więc wykorzystamy wnękę w łazience(przy kominie) a cały osprzęt(zasobnik, sterowanie podłogówką, pompy itd) zostanie pod schodami.

W dolnej części jest podwieszane wc więc pasi.

Marcin1978
20-10-2008, 07:42
u mnie jest identycznie,całość oddzielona z boku ścianką GK, tylko żaluzji z przodu jeszcze brakuje

Wiesz dokladnie mam jeszcze tak samo :D.

Piec wisi na scianie i jest obudowany scianka GK. wneka bedzie zasłaniana zaluzja drewniana taka sama jak na oknach w łazience. Co do rozmiarów zaluzji to nie ma wiekszego znacznia bo i tak beda robione na wymiar.

Monah wstaw jakas fotke to cos wymyslimy :)