PDA

Zobacz pełną wersję : Potężny kredyt



sinta
15-08-2005, 12:27
Cześć!
planuję zaciągnąć kredyt w wys.200000 czy to nie jest głupota, czy ktoś brał taki wysoki kredyt co o tym myślicie.
Basia

andrzejka
15-08-2005, 12:41
Jeżeli wyjdzie ci zdolność do spłaty takiego kredytu to czemu głupota :roll:
Każdy bierze wedle potrzeb, możliwości i hojności banku :wink:
Ale sumka ładna nie powem :roll: :wink:

Funia
15-08-2005, 12:41
Basiu szanowna
połowa forumowiczów ma taki kredyt albo podobny - właśnie za to budujemy nasze domki :-?

Czy sie bałam - oczywiście
ale nie samego kredytu - tylko utraty zdrowia, pracy i wszytskiego co może przeszkodzić mi go spłacać

SIOUX
15-08-2005, 13:02
My też mamy 60000 zł kredytu na działkę, planujemy jeszcze wziąźć jakieś 150000 zł na dokończenie budowy. Razem ok. 210000 zł. Dołożymy do tego swoje 150000 zł i chyba starczy...

sinta
15-08-2005, 13:34
trochę się uspokoiłam dzięki.

Whisper
15-08-2005, 13:49
Cześć!
planuję zaciągnąć kredyt w wys.200000 czy to nie jest głupota, czy ktoś brał taki wysoki kredyt co o tym myślicie.
Basia

200tys. to potezny kredyt? :o

Ja wziąłem 300 tys. i nie sądzę żeby to był potężny... W każdym razie za dużo na wybudowanie to to nie jest

sinta
15-08-2005, 15:36
Wiem że na wybudowanie domu to mało ale coś mam też wkładu włsnego.

marcin_budowniczy
15-08-2005, 18:19
Mam 29 lat, działkę, mieszkanie, pare grosza.
Juz miałem w tym roku wystartowac a tu - nowotwór (miałem cholernego farta, że wyszedłem, Bóg z którym miałem różne stosunki okazał się litościwy).
Wszystko w jednym miesiącu staneło do góry nogami.
Do tej pory okaz zdrowia - siłownia, żeglarstwo, taniec.
Wiem jedno - ja dużego kredytu nie weznę.
"Życie kruche jest" - to wie każdy. Tylko, że ja to poczułem.
ale jest jedno nie głupie rozwiązanie:
Dobrze jest się ubezpieczyć na wypadek ... w razie czego rodzina pokryje ewentualne zadłużenie z polisy (zaznaczam, że nie jestem agentem ubezpieczeniowym).
sorki może głupio piszę, ale

andrzejka
15-08-2005, 19:44
Nie piszesz głupio ale mądrze 8) :-?
Większości z nas się wydaje, że takie rzeczy się zdazaja w życiu ale nie nam :-? a przeciez nie wiadomo co nas czeka :roll: :-?
Pewnie że trzeba myślec pozytywnie ale ............. jest właśnie to malutkie ale......................... :roll: :roll:

Fajniutki jest twój synuś :P :P
Pozdrawiam 8)

sinta
15-08-2005, 19:47
Masz naprawdę rację. Ale kreedyt chcę ubezpieczyć aby w razie najgorszego nie zostawić dzieci z długami.

M@riusz_Radom
16-08-2005, 06:29
Marcin - dokladnie tak ! Ja tez wziąłem teraz nieduży kredycik ale za to ubezpieczyłem się na wypadek wyciągnięcia kopyt na kwotę dwukrotnie większą. Jakby co to żona spłaci kredyt i na życie jej trochę $ zostanie ;)

Funia
16-08-2005, 09:44
Dobrze jest się ubezpieczyć na wypadek ... w razie czego rodzina pokryje ewentualne zadłużenie z polisy (zaznaczam, że nie jestem agentem ubezpieczeniowym).
sorki może głupio piszę, ale
Głupio???
Ja na razie okaz zdrowia - wkrótce rodzę pierwsze dziecko
i też szukam jak najlepszej polisy - gdyby coś, to mąż poradzi sobie ze spłatą i wychowywaniem dziecka.

Głupotą byłoby trwanie w przekonaniu, że jesteśmy niezniszczalni i że tragedie spotykają tylko innych a nie nas.

_Beti_
17-08-2005, 09:15
ja jednak boje się kredytów, ale trudno dom wybudować bez nich
(lub bez pomocy rodziców)

sinta
18-08-2005, 14:21
Chyba każdy buduje z jakimś kredytem większym lub mniejszym no ale jakoś trzeba sobie radzić.

andrzejka
18-08-2005, 20:39
Chyba każdy buduje z jakimś kredytem większym lub mniejszym no ale jakoś trzeba sobie radzić.
No tak tylko co innego kredyt mniejszy nie zabezpieczony hipoteką na domku :-? :roll: :-?
Ale jak nie ma wjścia to cóż............ :( :-?

Filo
18-08-2005, 21:31
Witam,

Ja ubezpieczenie na życie i zdrowie zawarte z własnej inicjatywy skutecznie wykorzystałem w negocjacjach marży banku w oprocentowaniu mojego kredytu.

bodzio_g
18-08-2005, 21:45
aby brać taki kredyt trzeba mieć zdolność kredytową i dobre zarobki - stabilne.
ja nie brałem żadnych kredytów do tej pory ( tylko małe pożyczki), ale nie wykluczam kredytu na ... wprowadzenie sie do domu.
trzeba pamiętać , że kredyt sie łatwo bierze ale gorzej spłaca i ...długo :roll:
ubezpieczenie kredytu warto mieć :-? :)

Dopuser
19-08-2005, 16:10
trzeba pamiętać , że kredyt sie łatwo bierze ale gorzej spłaca i ...długo

Ale najgorsze jest to że pożycza się cudze a trzeba oddawać własne ! :)