PDA

Zobacz pełną wersję : Schody drewniane, półkoliste



Lucky Strike
15-08-2005, 12:56
Potrzebne mi są takie schody:
Drewniane (dębowe), stopnie z drewna litego, klejonego, belki policzkowe i podstopnice (choć moga być ażurowe, zastanawiam się).
Klatka schodowa jest półkolista, o średnicy 4m, schody mają mieć 1 m szerokości (więc w środku będzie dziura 2 metry średnicy).

Rozmawiałem już z kilkoma wykonawcami, ale nie mam przekonania że potrafią to zrobić. Ceny jakich żądają są bardzo różne, podejście do zagadnienia takoż. Jedni chcą te schody zrobić w warsztacie i wnieść w całości, inni zmontować na miejscu (i to wolę prawdę mówiąc).

Czy moglibyście, drodzy forumowicze, polecić kogoś, kto już z sukcesem podobne schody Wam zbudował, nie puszczając przy tym z torbami?

SIOUX
15-08-2005, 13:30
Mi architekt też takie zaprojektował a później nas do tego przekonał. Szerokość stopnia to ok. 120 cm a średnica całości to 350 cm. Sam jestem ciekaw ile zapłacę za to cudo. Podaj jakie Tobie ceny proponowano.
Pozdrawiam
SIOUX

Lucky Strike
16-08-2005, 11:54
Cena na ogół oscyluje w okolicach 20 tys złotych.
Jednak oferty są nieprzekonujące. Mam już za sobą negocjacje ze znanymi firmami, i nie są bardziej przekonujący niż małe firmy.

arek_s
16-08-2005, 12:12
my nie będziemy mieli półkolistych schodów ale coś w tym rodzaju dlatego zamówię je u kogos kto będzie w stanie zrobic mi najpierw jakaś komputerowa wizualizacje albo coś w tym rodzaju - wydając 20 -30 tys. chciałbym wiedziec ze efekt koncowy będzie taki jak sobie zaplanuję.
Chyba że chce się schody identyczne jak już u kogos są wykonane wtedy niespodzianki nie ma.