PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zlikwidowoć mosty termiczne w ścianie trójwarstwowej?



Katarzyna_K
15-08-2005, 15:35
Ściana z betonu komórkowego plus styropian 3cm bez kotew i przyklejenia włożony luzem,wieńce nieocieplone,nieocieplony również "nawis" nad parterem.Efekt po kilku latach pleśń od północy na ścianach przysłoniętych meblami.Dom otynkowany tynkiem cementowo-wapiennym.Teściowie zastanawiają się czy nie ocieplić dodatkowo styropianem - jaka grubość?Okna plastikowe.K

m.dworek
15-08-2005, 16:03
to jest wlasnei problem za cienki styropian- tak mi sie wydaje
po za tym co to za sciana 3 warstwowa?
podaj jakie sa kolejno warstwy?

rafałek
15-08-2005, 21:56
A może wystarczy poprawić wentylację?

16-08-2005, 06:22
Katarzyna
jesli masz pleśń za szafami to odsuń szafy od scian i wietrz pomieszczenia
pleśń jest efektem niewietrzenia i zbyt szczelnych okien
pzdr

SylwekW
16-08-2005, 07:15
A ja się zastanawiałem - czytając tytuł postu - jakim cudem ktoś porobił mostki termiczne w ścianie 3-warstwowej. Ale teraz wiem - co wcale nie jest ściana 3W.

Ale zaraz ... kompletnie nie rozumiem - styropian włozony luzem ... to znaczy, że jednak 3W ... to znaczy jest Porotherm + Styropian + Porotherm. To gdzie są mostki termiczne. Przecież wieńce oparte poiwnny być na ściane nośnej a dopiero potem styropian i warstwa elewacyjna. Czy tak jest??

Jeśli tak to nie "mostki" termiczne są przyczyną pleśni a zdecydowanie wyntylacja (niedostateczna).

Katarzyna_K
16-08-2005, 08:22
Beton komórkowy 24 ,styropian 3cm bez przyklejenia i kotew,pustka powietrzna 2cm,beton komórkowy 12cm.Nie mój dom,ale Teściów.
Nie pytajcie czemu tak zbudowany.K

m.dworek
16-08-2005, 08:28
no widzicie
i jest ktos wreszcie kto nie daje kotew do sciany 3 warstwoej
mozesz powiedziec czy sciana stoi stabilnie, bez pekniec?, wahan, i jaka jest jej wysokosc?


ty masz problem za szafa, co swiadczy o tym iz sciana nie jest za ciepla i punkt rosy masz wlasnie juz gdzies tam ;)
musisz odsunac troche szafe od sciany, aby powietrze ogrzewalo ta sciane i wentylowalo
ogolna wentylacja sobie glowy nie zawracaj, bo masz przeciez gdzie indziej w porzadku, czyli szafa gra ;)

Janussz
16-08-2005, 09:00
Styropian wrzucony luzem, to tak jak podarte ubranie mająze chronić nas przed zimnem. Kiedyś robiło się przemurowanie ściany zewnętrznej z wewnętrzną. Zazwyczaj co drugą warstwę BK.
Wietrzyć i zastosować ocieplenie od zewnątrz.
Kiedyś miałem podobny przypadek u siebie, ale to była dziura w dachu i zalewało mur na strychu i tak potem szło to w dół.

Katarzyna_K
16-08-2005, 09:14
Dom pęka w dwóch miejscach pionowo-nie ma stali w fundamentach tylko trochę kamieni.Jest podpiwniczony,wylewki bez styropianu....i jak dla mnie chłodno.Wysokość hmmm od ziemii jakieś 8,5 metra.I podkreślam-nie mój dom.Tłumaczyliśmy lata temu Teściowi ,że 3cm to trochę mao styropianu.No cóż.Zato dach ma prawie ocieplony 15cm wełną .T oco przemurować czy dołożyć styro?

m.dworek
16-08-2005, 09:29
a pekaja obie sciany , znaczy od wewnatrz i od zewnatrz?
czy tylko na zewnatrz?

ja bym najlepiej rozebral ta sciane oslonowa i zrobil jeszcze raz

Geno
16-08-2005, 09:46
Dom pęka w dwóch miejscach pionowo-nie ma stali w fundamentach tylko trochę kamieni.Jest podpiwniczony,wylewki bez styropianu....i jak dla mnie chłodno.Wysokość hmmm od ziemii jakieś 8,5 metra.I podkreślam-nie mój dom.Tłumaczyliśmy lata temu Teściowi ,że 3cm to trochę mao styropianu.No cóż.Zato dach ma prawie ocieplony 15cm wełną .T oco przemurować czy dołożyć styro?

Musze to sobie zapisać - przecież ostatnio Am00 pisał ,że wrzucanie kamieni jest jak najbardziej na miejscu....

Katarzyna_K
16-08-2005, 21:47
Pękają wewnątrz w ścianie nośnej-podobno budynek pracuje .
To jak ocieplać?nie ocieplać?

Lenart
17-08-2005, 08:25
Pleśń - tam gdzie wilgoć i ciepło. Jak ciepło i dostęp powietrza to wilgoć
odparuje. Jak zimno (ale nie mróz) to wilgoć słabo odparowywuje i
jeśli nie ma dobrego dostępu powietrza to możliwe że będzie grzyb
(zależy od ściany np w silce - wapienna raczej nie).
Czy ocieplać - jeżeli zimno i dużo płacisz za ogrzewanie - tak.
Wdmuchanie czegoś do środka ryzykowne, bo styropian w środku luzem
i nie wiadomo jak się ułożył. Poza tym niewiele by tego było (max +2 cm).
Pozostaje albo ocieplić od zewnątrz albo tak jak sugeruje m.dworek,
ale to musiałby obejrzeć jakis budowlaniec.

bobo30
17-08-2005, 18:31
ocieplenie niewątpliwie powinno być zrobione, ale moim zdaniem budynek powinien zobaczyć fachowiec, jeśli pęka ściana nośna, to niedobrze

rafałek
17-08-2005, 20:17
Może nie ma co się martwić tym domem. Może on jest po prostu ekologiczny i zaczął ulegać biodegradacji... A tak na poważnie to jeśli "ocieplenie: wykonano jak wynika z opisu to mam duże wątpliwoąsci do do jakości innych bardziej istotnych spraw.