PDA

Zobacz pełną wersję : WZiZT



bendzamin
15-08-2005, 20:18
Jesli wniosek został złorzony do gminy w którym było napisane iz dom jaki ma stac na działce to parterowy z poddaszem uzytkowym a na chwile obecna naszły zmiany i dom ma byc parterowy to czy mozna go wybudować czy trzeba juz taki jaki sie napisało w warunkach. Nadmieniam iz warunków jeszcze nie ma czekamy juz dwa tygodnie. Czy ktos sie orientuje w tej sprawie prosze o pomoc.

Bigsister
15-08-2005, 21:21
W urzędach wszystko trwa dosyć długo, tak więc sprawdź, czy w ogóle coś już zaczęto robić w Twojej sprawie. Jeśli nie to zabież stary wniosek złóż nowy a jeśli tak to zgłoś zmanę w projekcie albo zmień projekt - prawo to dopuszcza.

Hallina
16-08-2005, 13:08
W urzędach wszystko trwa dosyć długo, tak więc sprawdź, czy w ogóle coś już zaczęto robić w Twojej sprawie. Jeśli nie to zabież stary wniosek złóż nowy a jeśli tak to zgłoś zmanę w projekcie albo zmień projekt - prawo to dopuszcza.

No właśnie ja tez mam takie pytanie czy jeśki złożyłam wniosek i otrzymam juz warunki zabudowy a budować dopiero zacznę i w miedzyczasie zmieni mi sie pomysł co do projektu/który dopiero nabędę/ to czy moge powtórnie wystąpic o warunki zabudowy?

ja budowniczy
16-08-2005, 17:23
Witam,
w wzizt jest na ogół napisane do jakiej wysokości i liczby kondygnacji dopuszcza sięzabudowę. Nie ma znaczenia, co napisaliście w podaniu o wydanie warunków. Gmina robi analizę obszaru wokół waszej działki, analizuje co jest zbudowane i na podstawie tej analizy stwierdza jaka może być szerokość elewacji frontowej, ile kondygnacji, jaki kąt dachu itp.
Dopiero w starostwie, przy złożeniu dokumentacji, analizują projekt i wszystkie uzgodnienia z decyzją o warunkach zabudowy czy wszystko jest oki czy warunki wlasnie zapisane w wzizt sa zachowane.
W naszej wzizt jest napisane min ze "inwestor planuje budowe domu mieszkalnego jednorodzinnego z garazem". Nie było nic konkretnie, ze np chcielismy dom z poddaszem. Było za to ze dom do 2 i 1/2 kondygnacji, ze do wys. 11 m, ze elewacja frontowa ok 18m, dach 25-45 stopni itp.
pozdrawiam