PDA

Zobacz pełną wersję : dom nad wodą -pracownia R.Szewczyk-prosimy o pomoc



ela i tomek
15-08-2005, 22:26
czy ktoś budoje lub wybodował już ten dom, prosimy o kontakt !!!!!!

aluz
11-10-2005, 21:59
hello! Trochę juz czasu minęło ale jest ktoś kto to buduje. MY!!!!!!

kremowka
10-05-2006, 12:53
Witajcie,

Ja tez buduję dom na wodą i tez szukam kontaktu z kims, kto buduje ten dom. Mam problem z wykuszem i z konstrukcją dachu. Moze wymienimy się doświadczeniami i uwagami co do projektu?

ela i tomek
11-05-2006, 05:49
Cześć. Bardzo się cieszymy że ktoś się zdecydował na taki projekt.
Oczywiście jesteśmy zainteresowani wymianą doświadczeń. Mamy bardzo dokładnie przestudiowany ten projekt w teori natomiast praktyka narazie jest na etapie fundamentów - teraz /jutro i w sobotę/ zaypujemy fundament i wibrujemy. Do stropu dachu itd. jeszcze trochę czasu.

Pozdrawiam Tomek. Prosimy o dalszy kontakt.

Cześć

kremowka
11-05-2006, 21:33
Witajcie! Ja jestem na etapie ścian parteru. Za kilka dni ekipa zabiera się za szalowanie stropu:), a najgorsze, ze wciaż nie wiem jak rozwiązac kwestię wykuszu w sypialni - przeraza mnie konstrukcja ze sklejki - jak w projekcie. Ciekawa jestem jak takie konstrukcje sprawdzają się w naszych warunkach atmosferycznych.. Najchętniej widzialabym ten wykusz murowany. A Wy? Podjęliscie juz decyzję co z tym fantem zrobic?

ela i tomek
15-05-2006, 03:37
Cześć. Problem wykusza został rozwiązany. Stało się tak że widzieliśmy nasz domek już wykonany i miałem możliwość rozmowy ze szczęśliwym właścicielem. W projekcie w sypialni w miejscu gdzie jest wykusz są zainstalowane grzejniki. Więc odpowiedz na to pytanie nasunęła się nam jakby automatyczneie. Z tego właśnie powodu cały pas od podłogi do dolnej krawędzi okien na 100 % będzie wykonany z mateiałów tak jak pozostała część domu. Pozostała część tzn. od dolnej krawędzi okna do góry jeszcze tego nie wiemy. Nie wydawało mi sie to najlepszym pomysłem aby grzejniki przykręcać do np. płyty OSB. Po wykonaniu stropu jak będą u Ciebie robić więźbę pojawi się następny ale bardzo podobny problem. Ściany od okien na poddaszu /dwa takie miejsca/ też są projektowane w technologii szkieletu drewnianego. My to zostawimy tak jak jest to projektowane.
UWAGA w całym projekcie nie znajdziesz takiego szczegółu jak doprowadzenie powietrza do kominka. Mam nadzieję że nie zapomniałaś o tym, my to robimy przy układaniu instalacji kanalizacyjnej pod podłogą parteru. Rura doprowadzająca powietrze w kierunku zachodnim to w naszym przypadku w stronę okna od jadalni w linii prostej od kominka.

Czy możesz zdradzić z jakiego regionu kraju jesteś ?

Jest tyle do opowiedzenia a nie wiem czy na tym forum można takie długie teksty podawać.


Pozdrawiam-y Tomek i Ela

Odezwij się jeszcze, będzie miło i raźniej

kremowka
04-06-2006, 14:02
Wielkie dzięki za uwagi co do doprowadzenia powietrza do kominka… szkoda, że nie wiedzieliśmy o tym wcześniej, bo podłogi są już zalane betonem, więc czeka nas niestety kucie w betonie :P
Nasza ekipa budowlana zabrała się dopiero za szalowanie stropu – (jakoś wolno idzie nam budowa). Podjęliśmy już decyzję co do wykuszu – ostatecznie odrzuciliśmy pierwotny pomysł projektanta i dolna część wykuszu będzie murowana (cegła 12cm /styropian 10cm /cegła 12cm). Mamy nadzieję, ze przez ten fragment cienkiego muru nie będzie uciekać ciepło z sypialni..

Gdy stanęły mury, dom zaczął wreszcie nabierać realnych kształtów i szczerze mówiąc zaczął nas z lekka niepokoić ze względu na niewielkie rozmiary niektórych pomieszczeń. Najwięcej naszych zastrzeżeń budzi wąski korytarz na parterze i malusieńkie WC. Nie uważacie, ze 1,7m2 na WC to trochę mało? Do tego wszystkiego nasza ekipa pomyliła się i wzniosła zewnętrzną ścianę przylegającą do WC tak jak wszystkie zewnętrzne nośne, w technologii 3 warstwowej. Tymczasem projekt przewiduje murowaną ścianę o szerokości 25 cm, ocieploną od wewnątrz 10 cm warstwą styropianu. Koszmar – teraz to WC jest jak wąska kiszka, a przecież trzeba do tego doliczyć jeszcze tynki, glazurę..
Z tego co napisaliście w swoim poście wynika, że mieliście to szczęście widzieć wybudowany „dom nad wodą”, zatem będziemy bardzo wdzięczni za wasze uwagi co do WC widzianego w „realu”.


Wprowadziliście jakieś zmiany w projekcie? My zlikwidowaliśmy łuki nad oknami i garażem (z wyjątkiem największego okna od strony ogrodu), powiększyliśmy boczne okno w salonie i okno w jadalni( ze względu na usytuowanie budynku chcieliśmy złapać każdy promień słońca).

Z jakich materiałów budujecie?

Pozdrawiamy i czekamy na odzew,

Kremowka+małżonek

P.s. budujemy na przedmieściach Warszawy

ela i tomek
05-06-2006, 07:41
Cześć.

Nasz domek został przeprojektowany w niewielkim stopniu. Zmieniona została technologia wykonania. Wykonujemy w technologii warstwowej, tzn. ściany z porotherm 30 p+w i docelowo ocieplone styropian 12 cm,
a ściany w środku (+ ściany garażu) porotherm 25 p+w i odpowiednio działowe 11,5.
Łuki wg. mnie (nas) są ozdobą tego domu więc nie zmieniamy tego.
U nas ściany pną się do góry. Została podjęta decyzja o sposobie wykonania wykusza, więc pas dolny został wykonany tak jak reszta z porotherm 30, natomiast słupki będą odlane z betonu.
Aha, zrezygnowaliśmy z okna z salonu na taras, wydaje się że salon będzie dzięki temu bardziej ustawny. Okno do kotłowni zrównałem poziomem do okien pokoju gościnnego i łazienki.
Wracając do kibelka. Nie będziemy wykonywać ocieplenia od wewnątrz, ściana została wykonana z porotherm 30 i ocieplimy normalnie tak jak całą resztę styropianem 12 od zewnątrz.
jeśli chodzi o wymiary. pan który za duże pieniądze adoptował ten projekt właściwie go nie zaadoptował i właśnie w zeszłym tygodniu (w piątek) spędziłem cały dzień (urlop) z majstem na budowie i odmierzaliśmy pomieszczenia, wychodi na to że domek nam się powiększył o 10 cm na szerokości i 16 cm na długości. Nie wiem jakim cudem się to stało.
Dobrze że strop jest lany a nie systemowy. Dzięki temu kibelek na parterze jest o całe 10 cm szerszy niż projektowany. Ale to był wybór albo szerszy przedpokój (ten co ma teraz 125 cm) albo szerszy kibelek.
Ja tam wolę wygodnie siedzieć.
Uważam, że sprawa doprowadzenia powietrza do kominka nie jest całkowicie przegrana. Teraz macie pierwszą wylewkę betonową na wibrowanym piasku. W kolejnym etapie będziecie ją izolować (papa + folia) no i dwie warstwy styropianu 5 + 5 a potem jeszcze wylewka ca. 7 cm. Może da sie położyć tą rurę z powietrzem przy układaniu styropianu. Pytajcie jeszcze swojego kierownika.
Mam nadzieję że nie zapomnieliście o bednarce przy zbrojeniu ławy fundamentowej.

Pozdrawiam Tomek. Liczę na dalszy kontakt.

PS. A my będziemy wieśniakami z pod Opola.