PDA

Zobacz pełną wersję : Negocjacje z Progazem - pilne!!!



mmarysia
16-08-2005, 13:06
Jestem dzisiaj umówiona z przedstawicielem Progazu - wstępne warunki za zbiornik podziemny propan jak nizej:
- projekt +instalacja zbiornika - 1500 netto
- projekt inst. wew. - 300 netto
- płyta fundament. 300 netto- lub we wlasnym zakresie
- prace ziemne we własnym zakresie
- dzierżawa zbiornika 40 /m-c netto- zwolnienie z opłat na 7 m-cy
- umowa na 5 lat bez limitu odebranego gazu
- rozwiązanie umowy wczesniej = koszt niezapłaconej dzierzawy za okres do końca umowy
- pierwsze tankowanie - 1,07 /l netto

Na co powinnam zwrocic uwagę. Jakie koszty lub warunki mogę jeszcze negocjować - oczywiscie wiem ze wszytsko :) - ale pytanie do tych którzy juz dogadali sie z Progazem- do jakiego poziomu są skłonni zejść z poszczegolnymi pozycjami.

Bardzo będę wdzięczna za pomoc - spotkanie za 2 godzinki!!!!!. Pozdrawiam

Tomik_B
16-08-2005, 13:29
Spokojnie i bez pośpiechu. Nie chcesz chyba, po pierwszej rozmowie podejmować decyzji :roll: .
Daj mu do zrozumienia, że badasz konkurencję i musisz zebrać wszystkie oferty. Chyba, że są bezkonkurencyjni :-? .
Ja przećwiczyłem chyba pięć firm. Nie spieszyło mi się, więc był czas na ich rozmiękczanie :) . Ostatecznie roboty ziemne miałem wykonać sam.
A, jak przyszło do wykonania instalacji, to ekipa sama wykonała wszystkie wykopy (zbiornik naziemny) i nie wołali za to kasy :o .
Dwie firmy godziły się na rezygnację z kar za wcześniejsze zerwanie umowy w przypadku podłączania domu do GZ. Pierwsze tankowanie w lipcu tego roku, a gaz ziemny prawdopodobnie w przyszłym :lol: .

mmarysia
16-08-2005, 13:53
Dzięki Tomik - oczywiscie ze bez pośpiechu - ale faktem jest ze jeśli chodzi o cene gazu i brak limitów nie maja sobie rownych. Koszty montażu maja wysokie - i tu najbardziej interesuje mnie jak bardzo mogą zejść - czy ktoś jeszcze podzieli sie swoimi informacjami??- bardzo proszę.

Tomik- w Drzonkowie mialam jeszcze calkiem niedawno znajomych - to byla chyba jakaś Modrzewiowa jesi nie zmyslam - pod lasem - jeszcze za ośrodkiem sportowym. Fajnie tam macie -bardzo przyjemna miejscowość.

mmarysia
16-08-2005, 14:16
:cry: :cry: :cry: - nikt mi nie chce pomóc :cry: :cry: :cry:

MarcinBialezyn
16-08-2005, 15:18
Dzięki Tomik - oczywiscie ze bez pośpiechu - ale faktem jest ze jeśli chodzi o cene gazu i brak limitów nie maja sobie rownych. Koszty montażu maja wysokie - i tu najbardziej interesuje mnie jak bardzo mogą zejść - czy ktoś jeszcze podzieli sie swoimi informacjami??- bardzo proszę.

Tomik- w Drzonkowie mialam jeszcze calkiem niedawno znajomych - to byla chyba jakaś Modrzewiowa jesi nie zmyslam - pod lasem - jeszcze za ośrodkiem sportowym. Fajnie tam macie -bardzo przyjemna miejscowość.

Witaj!

Ja już mam podpisaną umowę z Progazem. Mam praktycznie identyczne warunki jak ty, z tym, że mam niższą dzierżawę za zbiornik naziemny.

Kierowałem się tym samym co ty, czyli cenami gazu poza okresem promocji i limitami.

Pozdrawiam

perełcia
16-08-2005, 19:25
Negocjuj brak dzierżawy - są takie firmy!
I jeszcze miesięcznie rozłożona opłata za napełnienie całego zbiornika.
Też sa takie firmy.
Albo niech Ci sprawdzają ile zużyłas w danym miesiącu i za to płać.
Też są takie firmy.
Koszt ogrzewania mojego domu gazem 160m to mnóstwo pieniędzy -jakieś 6000 zł bo jeden zbiornik nie starcza na cały rok.
Jestem zmuszona szukac dodatkowego żródła ciepła - nie wyrabiam.
WALCZ - wybierz warunki Ty , te firmy tylko czekaja aby Cię wyziębic rachunkami.

16-08-2005, 19:57
zapraszam na GRUPE UŻYTKOWNIKÓW GAZU

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=52521&highlight=

tam piszemy ciekawe sprawy

ja osobiscie tez progazem negocjacje prowadze
a są firmy które daja taka cene przez licznik bez inwestowania kasy
i tez zwalniaja z opłat

Zapraszam