PDA

Zobacz pełną wersję : elewacja z cegieł silikatowych



bolon
16-08-2005, 13:25
Bardzo korci mnie ściana trójwarstwowa wykończona cegłą elewacyjną. Ze względu na koszty odpuściłem sobie klinkier, natomiast ciągle w grze są silikatowe cegły elewacyjne. Silka raczej nie wchodzi w grę (ma tylko cegłę białą) natomiast Grupa Silikaty oferuje cegłę barwioną w masie. Niestety w okolicach Gorzowa nie trafiłem na dom tak wykończony i nie znam nikogo kto tak dom wykończył.

Pytam zatem drodzy forumowicze - ma ktoś coś takiego?
Ładne toto czy dziadostwo?
Będę bardzo zobowiązany za uwagi i opinie użytkowników ściany elewacyjnej z silikatów.

rafallogi
16-08-2005, 13:29
Gładka silikatówka wygląda jak dla mnie, jak normalna ściana jeszcze niewykończona. Ładnie natomiast wygląda ściana z cegły jednostronnie łupanej- nie wiem jak się to fachowo nazywa. Ma to swój styl i wygląd.

bolon
16-08-2005, 13:35
Gładka jakby była barwiona to nie byłoby pewnie źle, ale problem jest i tak czysto teoretyczny bo wszyscy (przynajmniej ci których wymieniałem) mają łupaną.
Też myślę, że łupana powinna być ładna ale na oczy tego nie widziałem i trochę boję się wpakować na minę. A jak mi wybudują, stanę przed domem, spojrzę i powiem: kurde ale kicha ! Co wtedy - tynkować?

Janussz
16-08-2005, 16:21
Też zastanawiam się nad elewacją z silki łupanej. Gdzieś wyczytałem, że impregnaty są w różnych kolorach.
Muszę to odnaleźć.

Janussz
16-08-2005, 16:28
www.xella.pl/html/pol/pl/ks_5885.php?main=0

rafallogi
17-08-2005, 07:25
Gładka jakby była barwiona to nie byłoby pewnie źle, ale problem jest i tak czysto teoretyczny bo wszyscy (przynajmniej ci których wymieniałem) mają łupaną.
Też myślę, że łupana powinna być ładna ale na oczy tego nie widziałem i trochę boję się wpakować na minę. A jak mi wybudują, stanę przed domem, spojrzę i powiem: kurde ale kicha ! Co wtedy - tynkować?

Chcesz budować stosując materiały, z których efektu końcowego nigdy wcześniej nie widziałeś :o ? Całkowity brak logiki. Zresztą nie wierzę, że w Twoich okolicach brak jest elewacji wykonanej z łupanki. Na kolonie w Polskę też nie jeździłeś :lol: :lol: :lol:

bolon
17-08-2005, 08:27
Też zastanawiam się nad elewacją z silki łupanej. Gdzieś wyczytałem, że impregnaty są w różnych kolorach.
Muszę to odnaleźć.

To też byłoby rozwiązanie - zabarwić białą silkę skalistą. Robił to może ktoś?

bolon
17-08-2005, 08:39
[/quote]Chcesz budować stosując materiały, z których efektu końcowego nigdy wcześniej nie widziałeś :o ? Całkowity brak logiki. Zresztą nie wierzę, że w Twoich okolicach brak jest elewacji wykonanej z łupanki. Na kolonie w Polskę też nie jeździłeś :lol: :lol: :lol:[/quote]

Powoli powoli

Po pierwsze widziałem zdjęcia i to wystarczyło żeby łyknąć bakcyla.
Po drugie jeszcze nie zdecydowałem, a że mam wątpliwości to i założyłem ten temat. Choć coś w tym jest co piszesz (z pewnością nie jest to brak logiki a co najwyżej nadmierne ryzyko) żeby nie budować jak się nie widziało na oczy.
Po trzecie może i w okolicy coś jest ale ja po prostu nic nie znalazłem (może słabo szukałem). Czy Twoje przekonanie, że coś tu musi być jest czysto abstrakcyjne czy może masz jakiś adres? Chętnie skorzystam z namiarów.
Po czwarte kiedy ja jeździłem na kolonie to z łupanki były zbudowane tylko śmietniki a i dzisiaj na stronach czołowych producentów silikatów w galeriach są trzy zdjęcia na krzyż.

Janussz
17-08-2005, 09:01
Jeżeli można wszystko zobaczyć, dotknąć w realu, to po kiego to forum?
Przecież można informacji zasięgnąć u sąsiada.
Tylko, że ten sąsiad też czasami na forum płacze, że coś spaskudził, czy spaskudzili.
Np. budowa z silki.
W życiu, gdyby nie to forum nie brałbym jej pod uwagę. Zawsze kojarzyła mi się ze stodołami i biednymi inwestorami. A zobaczyć dom z silki nie problem. Z silki nawet tej sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Wygląda toto ochydnie. Szare, zakurzone. I biorąc to za punkt odniesienia, to brrrrrrrrrrrrrrr.
A jednak najprawdopodobniej będzie silka. I to dzięki Wam.

gregmena
17-08-2005, 10:03
JA buduje!!!!! Elewacje z cegly silikatowej

wiec cega jest lupana z z zakadu z niemiec, dom jest 3 w, 24 cegla pw, 12 cm welna, pustka i elewyzjna lupana

domy widzialem i bardzo mi sie podobaly

jakosc cegiel bardzo dobra

mam cokól czerwony e silikatowej lupanej

a dom z bilaej lupanej

wrazenia, kolorowa cegla jakas bez zycia, biala jest wspaniala i zywa i starsznie sie ciesze ze zrezygnowalem z kolorowej lupanej na biala i jeszcze polowe taniej ;)

zdjecia moge na prov wyslac;)

murarz mówi ze cegla jak klinkier

tylko jeszcze impregnacja

gregmena
17-08-2005, 10:05
JA buduje!!!!! Elewacje z cegly silikatowej

wiec cega jest lupana z z zakadu z niemiec, dom jest 3 w, 24 cegla pw, 12 cm welna, pustka i elewyzjna lupana

domy widzialem i bardzo mi sie podobaly

jakosc cegiel bardzo dobra

mam cokól czerwony e silikatowej lupanej

a dom z bilaej lupanej

wrazenia, kolorowa cegla jakas bez zycia, biala jest wspaniala i zywa i starsznie sie ciesze ze zrezygnowalem z kolorowej lupanej na biala i jeszcze polowe taniej ;)

zdjecia moge na prov wyslac;)

murarz mówi ze cegla jak klinkier

tylko jeszcze impregnacja

bolon
17-08-2005, 10:14
No to rewelacja, że ktoś się znalazł! Bardzo proszę o te zdjecia na priva.

A przy okazji te cegły z niemiec to są z:
a) cegielni w Niemcach koło Lublina
b) kraju sąsiedniego - z Niemiec ?

ania
17-08-2005, 12:55
Ja buduję 3w.
Nośne są z Silki
Ale łupapna na elewacji jest z Żytkowic.
Są białe - jak u mnie - i są barwione.
Cenowo dużo lepiej niż silka skalista a jakością w niczym nie ustępują.

rafallogi
17-08-2005, 13:43
JA buduje!!!!! Elewacje z cegly silikatowej

wiec cega jest lupana z z zakadu z niemiec, dom jest 3 w, 24 cegla pw, 12 cm welna, pustka i elewyzjna lupana

domy widzialem i bardzo mi sie podobaly

jakosc cegiel bardzo dobra

mam cokól czerwony e silikatowej lupanej

a dom z bilaej lupanej

wrazenia, kolorowa cegla jakas bez zycia, biala jest wspaniala i zywa i starsznie sie ciesze ze zrezygnowalem z kolorowej lupanej na biala i jeszcze polowe taniej ;)

zdjecia moge na prov wyslac;)

murarz mówi ze cegla jak klinkier

tylko jeszcze impregnacja

Jakość wybarwienia kolorowej cegły znacznie się podniesie po jej zaimpregnowaniu :)

gregmena
17-08-2005, 14:37
zaklad w niemcach kolo LUblina!!!
polecam
ale ostatnio straszne kolejki i dlugo sie czekam na material

robie z polskiego silikatu, bo silikat to silikat a duzio taniej niz silka, a szkoda kasy na przeplacanie

widzialem domy z kolorowego elewacji silikatowej w Lublinie, mam adresy w domu,
ale w sumie najlepiej jakos najzywiej wychodzi bialy, a ze polowe taniej ;)

Jacek_Ewa
17-08-2005, 16:20
Npisała Gregmena


zdjecia moge na prov wyslac;)

Jeśli można to też bym prosił o zdjęcia i jaka jest cena tej cegły.

miol
17-08-2005, 19:13
Witam

Npisała Gregmena

Cytat:
zdjecia moge na prov wyslac;)


Jeśli można to też bym prosił o zdjęcia i jaka jest cena tej cegły
I ja, i ja.... :P

gregmena
17-08-2005, 22:01
cena białej to jakies 50 groszy brutto
kolorowa to około 1 zł
ale placilem z góry w ziemie a odbierałem w sierpniu

dlatego moja ściana jest tańsza od 2 warstwowej!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo murarz tyle samo bierze a nie musze potem jeszcze raz płacić za robocizne przy ocieplaniu, bo ja robie całą ściane za jednym zamachem... i ludzi emam kawałek ściany i ta biała ściana doprowadza do tego że ludzie przychodza imówię to jest PIEKNE!!! a przeciez koszt 1/4 klienkieru... no potem dopłace za impregnacje z 1000 zł

gregmena
17-08-2005, 22:05
podawać meila i wyśle!!!!

rrmi
17-08-2005, 22:19
podawać meila i wyśle!!!!
mnie tez zaciekawil temat
a moze tu daj zdjecia :)

miol
18-08-2005, 06:12
Witam

podawać meila i wyśle!!!!

[email protected]

Jacek_Ewa
18-08-2005, 08:04
podawać meila i wyśle!!!!

[email protected]

gregmena
18-08-2005, 18:57
a jak się tu wstawia obrazki???[/img]

rrmi
19-08-2005, 02:15
zaloz album np. na Onet
ze swojego albumu przenies tam zdjecia i stamtad na forum
generalnie zdjecie musi byc w necie , zeby mozna bylo je tu zamiescic
tu masz watek tematyczny
powodzenia
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30921

Zopafisa
28-12-2005, 09:10
Ja tez proszę o zdjęcia
[email protected]

falkon7
02-05-2006, 09:04
Czy mozna prosic o zdjecia Panskiego domu, bo wlasnie tez sie przymierzamy do budowy domu z elewacja z bialej cegly lupanej, z której Pan zdje sie zbudowal swoj, ale trudno trafic na taki dom w naszej okolicy - Koszalin. Z powazaniem. Alfred ([email protected]).





JA buduje!!!!! Elewacje z cegly silikatowej

wiec cega jest lupana z z zakadu z niemiec, dom jest 3 w, 24 cegla pw, 12 cm welna, pustka i elewyzjna lupana

domy widzialem i bardzo mi sie podobaly

jakosc cegiel bardzo dobra

mam cokól czerwony e silikatowej lupanej

a dom z bilaej lupanej

wrazenia, kolorowa cegla jakas bez zycia, biala jest wspaniala i zywa i starsznie sie ciesze ze zrezygnowalem z kolorowej lupanej na biala i jeszcze polowe taniej ;)

zdjecia moge na prov wyslac;)

murarz mówi ze cegla jak klinkier

tylko jeszcze impregnacja

alison
02-05-2006, 10:13
Kochani, jak już ktoś dostanie na PRIV te zdjęcia z elewacją z cegły sikilatowej łupanj to bardzo proszę o wstawienie w tym watku, OK? Myslę, że wielu z nas chętni o zobaczy :wink:

wartownik
02-05-2006, 10:53
Nie jestem murarzem , ale kilka domow postawilem . W jednym silikat lupany przywiozl mi Holender z wielkim kolczykiem w uchu , nigdy ladniejszego nie widzialem , mowie oczywiscie o silikacie :P

Ciekawe jak przykladacie do niego poziomice , ja mialem z tym niezle jaja.

Sp5es
02-05-2006, 11:59
Co jest ładne , to zwykle kwestia gustu.
Moim zdeniem łupany silikat może fajnie wyglądać.
Kolorowe silikaty robią Silikaty Białystok.

Optycznie ładniej wychodzi silikat barwiony w masie.
Dowolny kolor można też nadać przez malowanie farbą silikonową. Jako wada - farba silikonowa mocno wyrównuje powierzchnię (optycznie) i efekt łupania jest nieco mniej widoczny. Można pomalowac farbą silikatową, kora ma naturalny trend do nierównego wysychania i wyplamiania - tu może okazać się zaletą. Fasada nie będzie zbyt równa, o to przy łupance włąśnie chodzi. Na łupanym silikacie nie winno być to widoczne jako wada.

Jeśli jednak pozostawić silikat barwiony w masie, to koniecznie trzeba go zaimpregnować/ zahydrofobować preparatami silikonowymi. Inaczej może pierwszy mróż porozsadzać materiał, gdyż ma on b.wyskoą nasiąkliwość.

Kane66
07-05-2006, 06:29
Jesli mozna to prosze o zdjecia/namiary na zdjecia elewacji z silikatów (cegła łupana)

I pytanie do tych co mają to już dłuższy czas - przychodzi na plac budowy śnieznobiałe...a jak to wyglada po paru latach ? Silikat szarzeje z biegiem czasu ? Da sie to czyscic ? Bylem juz zdecydowany na elewacje z silikatow ale kierownik zaczal namawiac mnie na beton elewacyjny - także fakturowany (np łupany).

Sp5es
07-05-2006, 22:34
Silikat po zahydrofobowaniu można umyć spokojnie agregatem.
Kolor biały zależy od tego czy napije się brudnej wody/kurzu. Hydrofobowanie właśnie temu zapobiega.

11małgosia
15-05-2006, 18:49
Fajny pomysł z tą elewacją z silki. Boję się jednak że u mnie już na to za późno. :cry: W tym roku dudujemy ścianę nośną z ceramiki i w przyszłym roku myślimy ociepleniu i obłożeniu klinkierem. Ale nie bardzo możemy znależć odpowiedną cegłe elewacyjną.... Czy rozumnym jest łączenie ceramiki z Waszą elewacją. I ja też proszę o zdjęcia :wink:

filipek
01-07-2006, 07:57
Cześć

Ma ktoś elewację z cegły łupanej z zakładów Jedlanka http://www.silikaty.net.pl/index.php.
Cena obiecująca http://www.allegro.pl/item111338528_cegla_elewacyjna_lupana_0_58zl_vat_s zt.html.
Silka Lux - 1,81; Silikat S (Grupa Silikaty) - 0,80. Ceny netto.

Proszę o opinię.

pozdrawiam
filipek

wartownik
01-07-2006, 11:44
Jesli mozna to prosze o zdjecia/namiary na zdjecia elewacji z silikatów (cegła łupana)

I pytanie do tych co mają to już dłuższy czas - przychodzi na plac budowy śnieznobiałe...a jak to wyglada po paru latach ?

Nie trzeba czekac tak dlugo , po miesiacu juz jest duza roznica.
Nie wiem dlaczego tak sie dzieje , przed laty ktos mi powiedzial ze to reakcja z powietrzem , chyba z CO 2 , ale o kurzu i brudnej wodzie to jeszcze nie slyszalem :roll:

ania
01-07-2006, 11:54
I pytanie do tych co mają to już dłuższy czas - przychodzi na plac budowy śnieznobiałe...a jak to wyglada po paru latach ?

Nie trzeba czekac tak dlugo , po miesiacu juz jest duza roznica.
Nie wiem dlaczego tak sie dzieje , przed laty ktos mi powiedzial ze to reakcja z powietrzem , chyba z CO 2 , ale o kurzu i brudnej wodzie to jeszcze nie slyszalem :roll:

Nie zdążyliśmy zaimpregnować naszych ścian licowych z silki przed zimą i teraz właśnie mamy taki problem. Już po 4 miesiącach na ścianach pojawiły się żółte przebarwienia. Czasami są to pojedyncze cegły a czasami duże połacie muru. Reklamacja nie została przyjęta i zostaliśmy z nieprzyjemnym pasztetem. Zaznaczam że stało się to wyłącznie z cegłą z Silki. Łupana cegła z Żytkowic, z której mamy jedną ze ścian pozostała śnieżnobiała.

alison
01-07-2006, 12:15
Ludziska, wstawcie proszę jakąś fotkę elewacji z cegły silikatowej łupanej - bardzo jestem ciekawa jak to wygląda w realu... ania może Ty mogłabyś pstryknąć aparatem swoją ściankę, bardzo poproszę :wink:

Arek_Iwonka
09-05-2012, 10:17
Odświeżam stary, może ktoś w końcu podzieli się informacjami na temat elewacji z silikatu łupanego ? Proszę o odpowiedzi właścicieli ów elewacji, jesteście zadowoleni, jak z czyszczeniem, co z nią po kilku latach itd. ? Może jakieś zdjęcia...