PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie kupie bardzo nietypowe okna??



Łukasz__
28-11-2002, 19:40
gdzie moge kupic okna 150 /250 wys jednokwaterowe i niegdzie nie chca mi takich zrobic, pkna drewniane lub PCV

28-11-2002, 20:20
Firma STOLAR

pchelek
29-11-2002, 08:12
:grin: Wysokość 250 i szerokość 150 - nie zrobi nikt bo to przekracza dopuszczalne wymiary w KAŻDEJ dokumentacji systemowej. Czy to z drewna a z PVC już w żaden sposób.
Nie ma takich zawiasów, tak sztywnych ram i takich okuć, żeby wytrzymały taki ciężar. Nie mówiąc o otwieraniu i zamykaniu.
Największe wymiary to 250 wysokość i 100 szerokość lub 150 wysokość i szerokość. Jedynie co wchodzi ewentualnie w możliwość wykonania to skrzydło odchylno-przesuwne ale i tu szerokość jest bardzo duża - może później żle funkcjonować.
Może jakiś wariat [firma]zrobi ale będziesz miał usterki w funkcjonowaniu.

Snowdwarf
29-11-2002, 08:15
a nie mozesz dać okna nieotwieralnego??? z tym nie powinno być problemów

MarkK
29-11-2002, 15:23
W każdym szanującym się składzie budowlanym odprawią Cię z kwitkiem, bo takie okno jest niebezpieczne dla użytkownika ze względu na duży ciężar skrzydła. Nie ma u nas zawiasó, które wyttrzymałyby takie obciążenie. Jeśli nie pasuje Ci okno nieotwieralne możesz pokusić się i poszukać u producenta. Sam mam doświadczenie w tej materii, bo mam w domu równie duże okna. Znalazłem firmę, która zgodziła się wyprodukować okna 2 metry na 1,5 metra, ale zastrzegła sobie, że na taki wyrób zakres gwarancji będzie zmniejszony o usterki wynikające ze zbyt dużego obciążenia zawiasów. Po przemyśleniu dałem sobie spokój i kupiłem dwukwaterowe bez środkowego słupka. Kiedy je otwieram mam całą przestrzeń okna wolną, a okno jest bezpieczne i z pełną gwarancją.
Pozdrawiam

Łukasz__
29-11-2002, 20:27
DZIEKI WSZYTKIM ZA ODPOWIEDZI. NIEOTWIERALNE NIE WCHODZI W GRE TZN. POTRZEBUJE 9 SZT TAKICH OKIEN Z CZEGO MIN 2 MUSZ BYC OTWIERANE.MA PYTANIA DO WAS:
MARKK- GDZIE KUPILES TAKIE OKNA I JAK ONE WYGLADAJA WIZUALNIE?
ANONIMOWY- GDZI ESIE ZNAJDUJE TA FIRMA ? W ARCHIWUM CZYTALEM TWOJE WIADOMOSCI I CHYBA TEZ MIALES PODOBNY PROBLEM , JAK GO ROZWIAZALES? I JESZCZE JEDNO TY CHYBA JESTES Z OKOLIC KIELC ? ZRESZTA JA TEZ:smile:

Frankai
01-12-2002, 16:08
Lukasz__ - słuchaj Pchełka - to największy ekpert od okien na Forum. A może zaakceptujesz okna skrzynkowe (te stare z pojedyńczą szybą). Może takie ktoś Ci wykona. Pytanie z innej beczki - kto Ci zaprojektował takie "cudo"? Żaden rozsądny architekt nie zaproponowałby Ci czegoś takiego. Może pogoń architekta niech Ci znajdzie teraz producenta swojego pomysłu.

Łukasz__
01-12-2002, 17:36
wlasnie sie wybieram do "mojego" architekta i z nim pogadam sobie, odradzam wszytstkim tanich archotektow ja sie polakomilem na pare tysiecy zlotych i wybralem najtanszego chociaz wydawal sie rozsadny i jego porzednie projekty tez. mysle ze jakos sobie poradze moze jakos podziele okna na dwie kawatery ? dziki wszytkim za odpowiedzi , prosze jeszcze ANONIMOWEGO o odpowoiedz na moje pytanie .dziki i pozdrawiam.

ipm111
06-12-2002, 12:36
Mam dla Ciebie 3 odpowiedzi:
1. Okna o zwiększonej sztywności ze wzmocnionych profili THYSSEN. Cena netto 586,23 zł + 41,04 zł VAT - to chyba żart.
2. Okna drewniane z drewna sosnowego lub meranti klejonego 3-warstwowo, impregnowanego i malowanego lazurami lub farbami kryjącymi NELF wg palety producenta. Okna 1-skrzydłowe o wym.1500 x 2500 x 1szt., szyba zespolona k=1,1, okucia ROTO NT (dwa zaczepy antywyważeniowe w standardzie) - cena: 1756,00zł + 7%VAT/1szt. Terminy realizacji ok. 6 tygodni od złożenia zamówienia i wpłaty zaliczki.
3. Przybliżony koszt: 1070 zł netto
Czas ważności oferty: nieograniczony,lecz do końca lutego możemy porozmawiać o dodatkowym rabacie
To są żywe cytaty. Jeśli chcesz podam dane kontaktowe do tych ludzi.

pchelek
06-12-2002, 14:46
:grin: ipm - te twoje przykłady to dowód, że znajdzie się wariat gotowy na WSZYSTKO - szczególnie ten BUDVAR co ma okna o zwiększonej sztywności [zwiększoną sztywność ma pewien organ]- większej bzdury nie słyszałem od lat a tę bzdurę powtarza on uparcie i ludzie się na to nabierają.
Ja ostatnio miałem do czynienia z oknami drewnianymi o dużych wymiarach i jeśli już koniecznie chcesz takie duże wymiary to tylko z drewna - jest sztywniejsze od PVC co najmniej dwukrotnie [ale tą wypowiedzią narażam się śmiertelnie plastikarzom]Chodzi o sztywność ram skrzydeł drewniane są sztywniejsze, sztywność naroża drewnanego też jest wyższa [w PVC jest zgrzewane] w drewnie masz czopowane. Szyba osadzana na silikon też mocniej trzyma [w PVC są uszczelki]. Ważne jest też, że PVC się rozszerza od nagrzewania a drewno nie.
Możesz zamówić tak duże skrzydła ale:
- wymiar nie powinien być większy - wysokość 250 szerokość 110-120 [większa szerokość będzie kłopotliwa i może wyrywać zawiasy,
- zawiasy dolne puszkowe [takie co wsuwane są w gniazdo wyfrezowane w drewnie],
- dolny ramiak podwójny.
Możesz też zrobić okna o podwójnych skrzydłach ze słupkiem ruchomym - miałem takie okna drewniane"na tapecie" wysokość 250 i szerokość 210. Możesz zrobić fixy nieotwierane - po co ci okna otwierane i wstawić w nie nawiewniki - miałem takie "na tapecie" o wymiarach 280x250 - oczywiście drewniane.
Jak już całkiem się upierasz na tak dużych pojedynczych skrzydłach to może to być skrzydło uchylne na podwójnych nożycach górnych i otwierane tylko do mycia. Ale czy zawiasy wytrzymają nie wiem - skonsultuj to w firmach ADPOL, HUMDREX, GEBAUER, DZIADEK - są doświadczeni w produkcji okien z drewna.
Mogę Ci podać namiar na firmy okuciowe - może oni coś poradzą.
Na koniec kiedyś opiniowałem okna drewniane o skrzydłach wysokości 320 cm i szerokości 110 cm - po dwu latach eksploatacji wypaczyły się ale to były ramy lite a nie klejone warstwowo.
Po ostatnich kontaktach z oknami drewnianymi jestem pozytywnie zaskoczony - meranti, modrzew i cedr [to jest bajer!!!!!!!!!]

Jezier
06-12-2002, 15:02
Kto robi okna z modrzewia, cedru lub innych nietypowych gatunków drewna?

pchelek
09-12-2002, 08:09
:grin: ADPOL z Torunia - widziałem na własne oczy [a okna cedrowe nawet wąchałem] bez j.j Pachną starym drewnem - zresztą tak się nazywają gwarowo "stare drewno"

Łukasz__
09-12-2002, 16:00
to co napisal ipm chyba naprawde jest bajka szczegolnie co do cen bo takie okna kosztuyja ok 3-4 tys , wszyscy mi odradzaja takiego rozmiaru i chyba zdecyduje sie podzielic to okno na 2 kwatery bez srodkowego slupka. i chyba bedzie wtedy ok nie wiem tylko jak to bedzie wygladac ,musze pogadac z moim architektem zeby mi cos doradzil. No a teraz sie zastanawiam czy nie zamontowac okien aluminiowych poniewz jest to pomieszczenie basenowe i boije sie ze drzewo morze sie zniszczyc od wilgoci. W pozostalych pomieszczeniach chyba zdecyduje sie na urzedowskiego lub excellenta.
dizkei wszytkim za pomoc i co sadzice i aluminium w basenie?

pchelek
10-12-2002, 14:09
:grin: w zasadzie tylko aluminium bo drewno będzie chłonąć wilgoć i się wypaczy a ponadto z aluminium można zrobić te Twoje wieeelkie okna. Do tego jescze musisz tam mieć sprawną wentylację bo Ci szyby będą rosiły i ramy. Widziałem okna z PVC i z drewna w domach z basenami - wygłądało to nieszczególnie.
Szukaj w systemach SCHUCO, BROKELMANN [tak chyba się pisze] - o ciepłych ramach.

Łukasz__
11-12-2002, 15:12
podobno nawet w aluminium nie da sie zrobic takich okien ze wzgledu na duza powierzchnie szyby.

pchelek
12-12-2002, 08:20
:grin: Co Ci poradzić. Nie wiem. Zadzwoń na 604/460590 - przedstawiciel SCHUCO na Polskę - specjalista konstruktor - może Ci coś doradzi.Jeśli to ma być oszklenie basenu to raczej tylko aluminium a do tego sprawna wentylacja. Szyba to raczej wytrzyma - jak będzie grubsza. Ważniejsze są okucia SCHUCO ma takie samosmarowne.
Zdrówko i udanych kąpieli z widokiem na las w ciepłym basienie przez niezaparowane szyby.

bilbo
20-11-2003, 23:10
:grin: Wysokość 250 i szerokość 150 - nie zrobi nikt bo to przekracza dopuszczalne wymiary w KAŻDEJ dokumentacji systemowej. Czy to z drewna a z PVC już w żaden sposób.
Nie ma takich zawiasów, tak sztywnych ram i takich okuć, żeby wytrzymały taki ciężar. Nie mówiąc o otwieraniu i zamykaniu.
Największe wymiary to 250 wysokość i 100 szerokość lub 150 wysokość i szerokość. Jedynie co wchodzi ewentualnie w możliwość wykonania to skrzydło odchylno-przesuwne ale i tu szerokość jest bardzo duża - może później żle funkcjonować.
Może jakiś wariat [firma]zrobi ale będziesz miał usterki w funkcjonowaniu.

Są takie okucia. - "HS Portal"
Nie wiem, czy rok temu, gdy powstawał ten wątek były, ale teraz są.
Łukasz już sobie pewnie ze swoim problemem poradził, ale może inni skorzystają. My zamierzamy :-)
Okno jest przesuwne, ale nie uchylno-przesuwne, a po prosytu przesuwa się jak drzwi w szafie. Obciążeń w tej sytuacji jest znacznie mniej, a zawiasów nie ma wcale.
Widzieliśmy takie piękne okno 300cm szer. 220cm wys. w firmie PINUS (www.pinus-okna.com.pl). Mówili, że do jego konstrukcji używają specjalnie wzmocnionej i klejonej ramy. Można podobno robić takie okna nawet o szer. 6m (dwa skrzydła! w tym jedno przesuwne).

Jedyna wada tego okna to cena - nam wycenili 270x230cm na ok. 7tys.

Przy okazji ponawiamy pytanie o opinie o firmie PINUS.

Znalazłem też w necie, że DZIADEK (www.dziadek.com.pl) również stosuje okucia "HS Portal", ale jeszcze okna takiego u nich nie widzieliśmy.

A co sądzicie o firmie DZIADEK ???

pozdrawiam
Robert

Norman
22-11-2003, 19:58
Mozesz zakupic takie okna drewniane.
szerokość 1460x2500 z tym że jedno skrzydło będziesz miał 1460x2000 a drugie nad nim 1460x500. Jednak polecam zastosowanie okna dwuskrzydłowego to lepiej robi na zawiasy.
Pozdrawiam

22-11-2003, 20:12
tanich archotektow ja sie polakomilem na pare tysiecy zlotych i wybralem najtanszego

a cozes ,,Ty,, budowal - nastepne 2 terminale na okeciu.
Troche rozpieszczacie architektow. Na notariuszy nie mamy wplywu ale
zeby taki tekst odnosnie architektow.

mariof
08-09-2005, 20:17
na pewno nie tu proponuję zajrzeć