PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie rury? Stalowe czy plastikowe?



Jukka5
16-08-2005, 21:01
Witajcie!
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jakie rury powinnam zastosować przy podłączeniu nowego grzejnika. Nowy grzejnik ma być umieszczony w pomieszczeniu do którego muszę doprowadzić instalację.
W pozostałych pomieszczeniach mam starą instalację wykonaną z rur stalowych. Czy mogę zastosować mniej kłopotliwe rury plastikowe? Czy muszę użyć stalowych?

heatron
16-08-2005, 21:26
To zależy. Jeżeli to stara instalacja pracująca na wysokich parametrach to zrób stal lub miedź.

jareko
16-08-2005, 21:31
mialem taka oto sytuacje - wymienilem czesc (caly jeden pion i podejscia go grzejnikow w jego obrebie) ze zwyklych czarnych na PVC i nie zauwazylem nic niepokojacego ale !!! na piecu z racji kaloryferow i podlogowki (swoja droga totalny misz-masz systemow ogrzwania ;)) mialem ustawiona temperature maksymalna 70 stopni

invx
16-08-2005, 21:32
zalezy:
- jakie grzejniki
- jaki piec
- jaka instalacja

ale tak najprosciej z danych ktore podalas, to jesli wszytsko w stali to do jednego grzjnika technologi bym nie zmienial. :wink:

Jukka5
16-08-2005, 21:32
Też myslałam o stali. Te plastiki to wymyśliła ekipa która ma ten kaloryfer zakładać. Myślę że muszę znaleźć prawdziwego hydraulika.
Może ktoś ma namiar na takiego? Będę wdzięczna na namiary (okolice Warszawy).

Jukka5
16-08-2005, 21:41
Pozostałe grzejniki są stalowe (płytowe) ale mam też dwa żeliwne, które pewnie wymienię dopiero w przyszłym roku.