PDA

Zobacz pełną wersję : Umowa przedwstępna



silus
16-08-2005, 21:31
Witajcie.
Mam pytanko. Jak wspominałem w moich wcześniejszych postach na forum chce kupić działkę. Już było praktycznie wszystko dograne, ale kobieta która sprzedaje dowiedziała się że jak sprzeda teraz działkę to będzie musiała odprowadzic do gminy znaczny podatek. W związku z tym chce teraz ją sprzedać znacznie drożej, ale zaznaczyła, że na wiosne obniży cenę(podobno wtedy już podatek nie będzie jej obowiązywać). Chcę się z nią dogadać w ten sposób, że zadeklaruje chęć kupienia tej działki po niższej cenie na wiosne wpłacając zaliczkę. I teraz pytanie jak powinna wyglądać umowa przedwstępna. Co powinno byc w niej zawarte i czy musi być sporządzana u notariusza?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Tomek

I.W.
16-08-2005, 22:07
Tutaj na forum gdzieś jest wzór takiej umowy(z którego korzystałem).Powinna zawierać między innymi cenę i termin realizacji umowy (żeby nie zachciało się czekać właścicielce np. kolejny rok). Ja dawałem zadatek a zapis w umowie mowil o tym ze przepada on na korzyść sprzedającego gdy ja zrezygnuje lub gdy on to powinien mi zwrócić podwójną wysokość zadatku(zgodnie z def.zadatku) Pozatym, wiadomo, powinny być strony transakcji wielkość i oznaczenie działki, oświadczenie o niezaleganiu z opłatami.