PDA

Zobacz pełną wersję : Listwy do tynkowania



cinko
17-08-2005, 11:00
Macie wieksze doświadczenie więc powiedzcie co o tym myślicie.
Do tynkowania stuje sie listwy takie dzięki którym równo nakładany jest tynk na ścianę. Zastanawiam się z taką rzeczą, a mianowicie czy one później nie rdzewieją ( ślad na ścianie ) różne są opinie fachowców.
Co wy o tym myślicie.

Bard13
17-08-2005, 13:07
zdanie laika:

jeśłi wyschnie tynk (mówimy o wewnętrznym) to nie widzę szansy, żeby wzrosła jego wilgotność na tyle, żeby coś w nim rdzewiało.

Zacznie rdzewieć tylko jak wejdzie wilgoć w ścianę, ale i wtedy zacieków z rdzy nie będzie widać.
Grzyb zakryje

Agnieszek
17-08-2005, 13:42
Moja ekipa po nałożeniu tynku szybciutko wyciągała listwy i wyrównywała ścianę. Po listwach nie ma śladu, ściany równe :) . Choć nie powiem, ilość tych wyrzuconych listew (czytaj: pieniędzy) trochę mnie ruszyła... :-?

Geno
17-08-2005, 14:17
Macie wieksze doświadczenie więc powiedzcie co o tym myślicie.
Do tynkowania stuje sie listwy takie dzięki którym równo nakładany jest tynk na ścianę. Zastanawiam się z taką rzeczą, a mianowicie czy one później nie rdzewieją ( ślad na ścianie ) różne są opinie fachowców.
Co wy o tym myślicie.

Zależy jaki tynk i jaka listwa - jeżeli tynk cem-wap. i listwa stalowa to bez obaw - natomisat przy tynkach giposowych zastosowanie listew,narożnikóe stalowych na pewno zaoowocuje korozją.

Peterek
17-08-2005, 14:42
U mnie przy tynku cw listwy zostały wyjęte i nie ma problemu.

GośkaJ
17-08-2005, 15:04
Może to głupie pytanie, ale ja nie wiem...
Czym przyczepić te listwy do ściany żeby je potem łatwo wyjąć spod tynku (gipsowego)?

Peterek
17-08-2005, 15:50
Na packi z gipsu u mnie zrobili i sami odrywali

GL35
17-08-2005, 15:52
Listwy są ocynkowane.

ppp.j
18-08-2005, 10:30
Listwy pierwotnie miały być stosowane i pozostawiane w miejscach pod glazurą. Obecnie tynkarze tak się do nich przyzwyczaili że stosują i zostawiają wszędzie. Jeżeli tynk jest cementowo-wapienny to pozostawienie listew niczemu nie szkodzi. Należy tylko zwrócić uwagę by podczas zacierania i filcowania nie zdarli na grzbiecie listwy warstwy cynku bo wtedy może korodować przy zawilgoceniu ściany.

tczarek
18-08-2005, 11:07
U mnie listwy były dane tylko w łazienkach pod glazurę.
Ekipa była na tyle solidna że pozostałe ściany są OK.
Ja osobiście bałbym się zostawić takie listwy z powodu o którym pisał przedmówca.