PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko o domy kanadyjskie



samosia
18-08-2005, 08:39
co myślicie o budowaniu takiego domku. Mi to się troszkę kojarzy z papierowym domkiem. :( Jakie są wasze opinie. Doradźcie coś Plis :D . Ciągle szukam i co chwila jakiś pomysł mi trafia nowy do głowy :x . A to kupić już stojący np. lata 80, albo surowy zamknięty, albo budować samemu. Nie ma pojęcia co mam robić ratunkuuu :cry: Wielu z was już ma tą drogę za sobą wiec może jakieś podpowiedzi :D .
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

NOTO
18-08-2005, 09:17
Po wielu poszukiwaniach kupiłem ... kanadyjczyka.
Wrażenie że jest to papierowy model szybko prysnęło. Jest solidny, przetrwał już niejedną wichurę (mieszkamy na górce).
Domek jest przyjemny i ciepły.
Jak w kazdej technologi ważne aby był dobrze wykonany.

mimi31
18-08-2005, 09:41
Jeśli użyjesz opcji szukaj i przeczytasz wszystkie posty na ten temat to.....będziesz miała jeszcze większy mętlik w głowie. Ja będę budował właśnie taki domek. Pytałem o opinie ludzi, którzy w "drewniakach" mieszkają. Zadowoleni wszyscy.

samosia
18-08-2005, 09:58
dzięki za odpowiedzi a mam pytanko jeszcze jedno do was jak to ogrzwacie co wybraliście :lol: . Takie odpowiedzi mi się podobają i już uciekam się do metody przez poszukiwacza. Dzieki.

mimi31
18-08-2005, 10:24
Osobiście mam kumpla który wybudował taki dom. Powierzchnia użytkowa ponad 140 metrów. Ma ogrzewanie gazowe i kominek. Przez ostatnie dwie zimy palił tylko kominkiem. Spalił 7 mp drewna. Jego szwagier wybudował podobnego projektu dom murowany. Spalił o trzy metry drewna więcej. Ja zdecydowałem się na ogrzewanie węglowe + kominek z DGP. Piec na ekogroszek do ogrzewania pomieszczeń + CWU. Kominkiem będę palił dla przyjemności raczej.

Luc Skywalker
18-08-2005, 12:18
Dom o konstrukcji szkieletowej drewnianej,to taki sam dom jak inne.
Nie jest jakos specjalnie slaby ,w sensie ze wiatr go przewroci.
To czy bedzie cieply czy nie to zalezy od ocieplenia.
Nie zgadza sie ,ze kanadyjczyk jest mniej energochlonny sam z siebie.
Mieszkam w takich konstrukcjach .
Wiem wiec,ze ogrzewac go trzeba i to nie symbolicznie,jak niektorzy sugeruja,tylko normalnie ,jak kazdy dom.
Latem bez AC ciezko wytrzymac.
Dom musi miec dobrze rozwiazana wentylacje,bo inaczej zapaszek drewna i materialow drewnopochodnych sie roznosi.Nie da sie z tym mieszkac.
Trzeba tez co jakis czas walczyc z robactwem.
Chemia do tego jest potrzebna.Ale taka co ludziom nie szkodzi.
Skoro technologia budowy w PL to domy murowane,to budowanie szkieletu jest dzialaniem pod prad.Wiaze sie z tym troche klopotow podczas budowy i mieszkania.
Klopoty z jakoscia montazu,materialow.
Latwo tez skopac konstrukcje przez bledy.Czy to projektanta czy wykonawcy.Typowe usterki to skrzypienie.Mozna je oczywiscie wyeliminowac,tylko wymaga to wiedzy.
Latwo za to domy szkieletowe sie remontuje,rozbudowuje.
Latwo sie instaluje rozne ciekawostki technologiczne ,nawet podczas mieszkania.
Ciagle robi na mnie wrazenie tez to,ze sciane mozna zbudowac w kilka godzin.

NOTO
10-02-2006, 21:59
Kanadyjczyk jest dobry dla ludzi aktywnych, któzy czesto są poza domem. ŁAtwo go ogrzać - tzn szybko. Ja obecnie z 7C do 21 dochodzę w 3 godziny (po kilku dniach nieobecności gdy na zewnątrz jest - 12C).

Najlepiej budować parterówki bo nic nie trzeszczy ... bo i nie ma stropu i schodów :)

Dach powinien być tak skonstruowany aby w lecie zasłaniał sporą część okien. Dodatkowo warto założyć rolety - nie potrzebna wtedy klimatyzacja

Geno
11-02-2006, 12:09
Jeśli użyjesz opcji szukaj i przeczytasz wszystkie posty na ten temat to.....będziesz miała jeszcze większy mętlik w głowie. Ja będę budował właśnie taki domek. Pytałem o opinie ludzi, którzy w "drewniakach" mieszkają. Zadowoleni wszyscy.

Opinie moich znajomych są wprost przeciwne wg nich tego typu domy powinno sie za karę dostawać :wink:

Maciek Kra
11-02-2006, 19:30
Moi rodzice mieli taki domek przez 4 lata i niestety wszystko co skywalker powiedział jest prawdą a ja dodam że jak trzeba go potem sprzedać to cena niższa od domków w technologii tradycyjnej o ok. 40% a koszt budowt taki sam. Poza tym wewnątrz masz do wyboru drewno lub suchy tynk. Drewno wszędzie na dłuższą metę jest przygnębiające a suchy tynk nie za dobrze robi na klimat bo ściąga wilgoć - takie są przynajmniej moje odczucia bo mieszkałem w domach z obu technologii. Ogień to też wróg kanadyjczyków, przeżyłem pożar w kanadyjczyku, który udało się ugasić , nie trzeba było wiele. Acha i wszystko słychać co się dzieje w kadym pomieszczeniu na górze...

NOTO
14-07-2006, 20:10
Mieszkałem w prefabrykowanym kanadyjczyku. PARTEROWYM. To bardzo ważne. Wiele osób narzeka na jakieś stukanie które w parterówce nie ma miejsca.
Kupili go ludzie którzy chcieli kupic POLSKI MUROWANY dom. Przekonali się po rozmowach ze znajomymi, którzy mieszkali w takich domach.
Dom wybudowany przez fachową firmę . Polecam ... mimo wielu uprzedzeń na naszym rynku.

Andrzej Wilhelmi
15-07-2006, 23:49
Dobra, szybka technologia moim zdaniem nadajšca się na domy parterowe. Mieszkam w takim. Polecam. Pozdrawiam.

boniek
16-07-2006, 21:37
budowa kanadyjczyka to zdecydowanie najtańsza forma realizacji domu w stanie surowym zamkniętym, bo wewnątrz można szalec jak się chce o ile się ma na takie szaleństwa, budowaliśmy takie domy i wszyscy są zadowoleni zgadzam się ale widziałam kanadyjczyka z początku lat 80-tych już nie trzyma się tak dobrze, no może to kwestia złej izolacji fundamentów, widziałam też kanadyjczyki 50-cio letnie we francji no i tu juz domki te zaczynają mieć problemy z podłogą i jest to normą; w naszych warunkach klimatycznych taki dom ma szansę na 45lat spokojnej eksploatacji ale izolacja izolacja izolacja nie może w tej kwestji nic nawalić, osobiście jako projektant mówię że to domy na jedno pokolenie

Antoi Zamojda
16-07-2006, 22:35
Geno całkowicie zgadzam się z Twoimi znajomymi.

Patyczaki to prawie wyłączne budownictwo jednorodzinne w USA i Kanadzie. Powodem takiego stanu rzeczy nie są jakieś znakomite parametry tych domów, ale niska cena i niebywale szybkie powstawanie.
Są tam po prostu wielokrotnie tańsze od domu murowanego. A ich eksploatacja - grzanie a przede wszystkim klimatyzacja (te domy bez prądu nie istnieją) przy tamtych cenach energii nie sprawia kłopotu.

W Polsce ich cena ńiewiele różni się od murowanych, a więc po co one ?Diabli wiedzą.