PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiornik na propan.Kto lepszy Gaspol,Progas,Shell,BP



Beata 32
18-08-2005, 18:56
Zamierzam zainstalować zbiornik prosz o wzmiane doświadczeń.Która firma ma dobre warunki i najtatńszy gaz

Beata 32
18-08-2005, 19:20
Czekam na odpowiedź użytkowników.Jakie mają doświadzenia z tymi Firmami.

18-08-2005, 21:47
Zapraszam na grupe uzytkowników gazy płynnego

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=52521&highlight=

znajdziesz wszystkie odpowiedzi

gond
19-08-2005, 21:56
Czekam na odpowiedź użytkowników.Jakie mają doświadzenia z tymi Firmami.
Wszystkie te firmy mają praktycznie ten sam produkt,ale różnice polegają
w zapisach w umowie siostra maiła zbiornik z shella i straciła praktycznie całą kaucje bo nie odebrała pewnej ilości gazu zapisanej w umowie,a kaucja poszła na zwrot za instalację bo nie wywiązała się z warunków promocji.Poszukaj firmy która nie ma limitów odbioru gazu lub śmiesznych promocji jak się nie wywiążesz to bulisz za całą instalację.
Zadzwoń sobie do tych firm i popytaj kto nie wymaga limitów odbioru gazu,bo diabeł tkwi w szczegółach :evil:

Beata 32
20-08-2005, 22:13
Czy można stosować propan-butan stosuje to Orlen i jakaś nowa firma NEN.

Mohag
20-08-2005, 22:37
Zeby stosowac propan-butan, trzeba miec podziemny zbiornik (zakopany). I z tego co ostatnio sie dowiedzialam, niektore firmy sprzedajace kotly nie zalecaja uzywania tego gazu.

21-08-2005, 07:50
nen ma chyba propan

PRO
21-08-2005, 11:19
A jaka firma oferuje teraz najnizsza dzierzawę zbiornika naziemnego 2700l i instalacje.

NOTO
21-08-2005, 12:26
w zapisach w umowie siostra maiła zbiornik z shella i straciła praktycznie całą kaucje bo nie odebrała pewnej ilości gazu zapisanej w umowie,a kaucja poszła na zwrot za instalację bo nie wywiązała się z warunków promocji.

Ja też mam zapisane 2000 litrów. Ale zużyłem tylko 1500. I co zabiorą mi kaucję ? Zbiornik już był po poprzednim właścicielu.
??

gond
21-08-2005, 19:38
Ja też mam zapisane 2000 litrów. Ale zużyłem tylko 1500. I co zabiorą mi kaucję ? Zbiornik już był po poprzednim właścicielu.
??[/quote]
Jak masz zbiornik po poprzednim właścicielu to chyba powinieneś podpisać nową umowę.

21-08-2005, 20:19
PRO: zapraszam na grupe uzytkowników gazu z butli

mnie osobiscie podoba sie oferta Nowej Energii oraz Progazu

PRO
21-08-2005, 22:12
Pablo rozmawiałem też z nimi ale interesuje mnie opcja MAX i tu sa pewne róznice/

Beata 32
22-08-2005, 16:47
Pablo rozmawiałem też z nimi ale interesuje mnie opcja MAX i tu sa pewne róznice/
Co masz na myśli pisząc opcja max

PRO
22-08-2005, 20:10
Opcja max polega na tym ze ja wskazuje miejsce gdzie ma byc zbiornik i kocioł a reszta mnie nie interesuje.

Dostawca załatwia wszelkie formalnosci i montaże instalacji wewnetrznej i zewnętrznej.

22-08-2005, 20:20
Pro : mnie proponowali aka opcje

PRO
22-08-2005, 20:53
Pablo co Tobie proponowali?

Beata 32
22-08-2005, 21:10
Opcja max polega na tym ze ja wskazuje miejsce gdzie ma byc zbiornik i kocioł a reszta mnie nie interesuje.

Dostawca załatwia wszelkie formalnosci i montaże instalacji wewnetrznej i zewnętrznej.

Z tego co wiem to są jakieś odległości obowiązujące przy montażu zbiornika i wymagania odnośnie kotłowni.Myślę,że chyba nie ma problemu z opcją max jeśli spełnione są tylko wymagania co odległości
i kotłowni.

Beata 32
22-08-2005, 21:16
Myślę,że jak nie długo zacznę rozmawiać z konkretnymi firmami to się wszystkiego dowiem.
:P

PRO
22-08-2005, 22:53
nie chodzi o problemy techniczne tylko róznice finansowe w w/w/ firmach.

23-08-2005, 09:08
PRO : tez proponowali mi taką opcje

PRO
23-08-2005, 09:50
Która z firm i jaka zaproponowali TObie cene?

23-08-2005, 10:45
NOWA ENERGIA

Zaproponowali opcje w której zajmuja sie wszystkim poczawszy od projektu przez uzgodnienia, płyte, wykopki, instalacje w domu.

Nie pamietam ceny ale odnajde.
Poszukaj na forum uzytkownika: redrum - to koles który jest ich przedstawicielem na regionie poznanskim on Cie skontaktuje z odpowiednia osobą. Wtedy rozmawiasz konkretnie bo kazdy z nich ma inna opcje(pakiet) dla klienta.

PRO
23-08-2005, 11:44
Mam już od nich oferte ale opcja max jest bardzo droga u nich szukam kogos tańszego.

Beata 32
24-08-2005, 19:07
Mam już od nich oferte ale opcja max jest bardzo droga u nich szukam kogos tańszego.
Jak będziesz miał jakąś ciekawą ofertę to napisz :lol:

PRO
24-08-2005, 21:48
Ma kolejna oferte z Progazu cena instalacji nizsza o wiele, wiele .

PRO
24-08-2005, 21:49
CZy ktos rozmawiał z Gaspolem?

Beata 32
25-08-2005, 16:47
CZy ktos rozmawiał z Gaspolem?
Ja jeszcze nie rozmawiałam z Gaspolem, ale będę rozmawiała na początku września.Jakby ktoś coś wiedział na co mam zwrócić uwagę w ofercie Gaspolu bardzo prosze o informacje. :)

greg98
25-08-2005, 18:15
Przy okazji- nowa cena w Gaspolu dla telemetrii na cały rok:
5,65złnetto, czyli 6,89zł brutto za 1 m3gazu.
Wychodzi 1,44zł netto za 1dm3 płynu lub jak kto woli 1,75zł brutto za litr

25-08-2005, 19:59
ja płace 5.49 za m3 w telemetrii

greg98
25-08-2005, 20:16
ja płace 5.49 za m3 w telemetrii

A ja w tej chwili tj. do 31.08 płacę 5,39netto Podałem cenę od 01.09
Twoja cena to netto, czy brutto.
Może piszmy o cenach brutto, bo nie każdy sobie może Vat odliczyć...

25-08-2005, 21:20
moja cena to 5,49 brutto m3
czyli 1.4 litr brutto

przepraszam ze nie dopisałem

PRO
25-08-2005, 23:10
Hej Pablo albo ja czegoś nie kumam albo Ty coś tu sciemniasz :wink: Ty masz butle że piszesz o cenie którą placisz czy szukasz kogos do jej zamontowania?

greg98
26-08-2005, 14:00
moja cena to 5,49 brutto m3
czyli 1.4 litr brutto

przepraszam ze nie dopisałem

Pablo- w innym wątku napisałeś, ze dopiero zwiążesz się z firmą dostarczającą gaz.
Stąd prosty wniosek, że Twoja cena, to cena promocyjna na I rok użytkowania.
U mnie jest to cena dla tych, którzy podpisali umowę wcześniej, więc moja cena jest tą, którą należałoby brać pod uwagę wybierając firmę.
Dopiszę tylko, że moja promocyjna cena też była o ok.1,5zł niższa niż faktyczna w tym czasie.
NA przyszłość proponuję zaznaczyć, że operujemy cenami niejako "promocyjnymi" proponowanymi przyszłym klientom w celu ich zwerbowania.

BK
26-08-2005, 19:02
Mam Progas na PB - jest OK, cena dobra, i formalności nie są uciążliwe. Montaż i instalacja były proste, bo w projekcie (adaptacji projektu domu) mieliśmy zbiornik z gazem - bez specyfikacji czy naziemny czy podziemny - na planie zagospodarowania. Sami zrobiliśmy fundament, firma Progas wykonała instalację. Cena w lutym 2005 była 1,3 pln brutto - za propan, pierwsze napełnienie w promocji propanem. Nasz instalator CO mówi żeby napełniać propanem.
Cena dzierżawy - ok 130 zł kwartalnie.
Instalacja - ok 1000 PLN. Cena z października zeszłego roku.

Bardzo fajna obsługa. Służę namiarami - mieszkańcom Dolnego Śląska, na priv.

26-08-2005, 19:46
PRO i Greg:

juz wszystko wyjasniam; jestem a własciwie jeszcze przed momentem byłem na etapie wybierana dostawcy gazu z butli. Oferty promocyjne były rózne min. Progaz, N.EN. Shell, Gaspol,

oferty wygladały tak ze jedni chcieli dac 1.40 brutto za litr propanu za gotówke, inni 1.4 brutto przez licznik.

za instalacje ktos powiedział 800 netto i ja mam wylac płyte
inni 500 za wewnetrzna i zewnetrzna a ja zrobilem płyte sam

niech nikt nie mówi o promocyjnej cenie zalania, bo jak masz przez licznik to cie mało obchodzi bo cene masz na sezon 2005/2006 scislej do 30 czerwca 2006r. co bedzie pózniej nikt nie powie. ceny sa takie jakie sa, cholernie niestabilne wiec jezeli ktos ci proponuje 1.40 brutto bez angazowania kasy oraz zwalnia z opłaty

Beata 32
26-08-2005, 20:36
[quote="Pablo1979"]
Pablo a co ty właściwie za firmę wybrałeś,bo w dziale ogłoszeń napisałeś ,że wybrałeś NEN i że myślisz,że się nie zawiedziesz.Ludzie pisali o cenach Gaspolu a Ty 1,40 zł i 1,40 zł trzeba było powiedzieć,że wybrałeś NEN.Do mnie z tego całego nenu nikt się nawet nie odezwał,a też chciałam ich sprawdzić,ale oni chyba nie obsługują Sląska.Tylko z tego co gdzieś przeczytałam to oni dostarczają propan-butan :roll:

26-08-2005, 20:55
W klubie uzytkowników gazu płynnego napisalem co wybrałem

wiesz nie bede w nie swoim wątku robił agitacji

greg98
26-08-2005, 20:58
[quote=Pablo1979]
Pablo a co ty właściwie za firmę wybrałeś,bo w dziale ogłoszeń napisałeś ,że wybrałeś NEN i że myślisz,że się nie zawiedziesz.Ludzie pisali o cenach Gaspolu a Ty 1,40 zł i 1,40 zł trzeba było powiedzieć,że wybrałeś NEN.Do mnie z tego całego nenu nikt się nawet nie odezwał,a też chciałam ich sprawdzić,ale oni chyba nie obsługują Sląska.Tylko z tego co gdzieś przeczytałam to oni dostarczają propan-butan :roll:

Niestety z jego całej wypowiedzi niewiele wynika, ponad to, że o jakieś 1,4zł chodzi, ale co z czym i gdzie ? Sam Pablo wie ;-)
Jeśli to co napisałaś o tym, że Pablo wybrał NEN i tam leją propan-butan, to wogóle nie ma o czym gadać.
Jeszcze raz napiszę, żeby było jasne:
Gaspol- propan, cena za m3 gazu (nie cieczy) 5,65złnetto, 6,89zł brutto dla klientów "starych" związanych umowami i nie jest to cena w żadnym wypadku promocyjna.

Beata 32
26-08-2005, 21:18
W klubie uzytkowników gazu płynnego napisalem co wybrałem

wiesz nie bede w nie swoim wątku robił agitacji
OK napisałeś z kim zamierzasz się związać. :P

28-08-2005, 21:41
greg czytaj uwaznie jeszcze raz

NEN leje propan do naziemmnych, przez licznik rozlicza w cenie 5.49 brutto za m3 co dzialac na 3.9 bo tyle litrów wchodzi na m3 tp wychodzi 1.4brutto za litr cieczy, Nie bylo napisane w umowie ze to promocja.

Gaspol jest w chwili obecnej 1.4zł brutto drozszy od NEN

greg98
29-08-2005, 17:57
greg czytaj uwaznie jeszcze raz

NEN leje propan do naziemmnych, przez licznik rozlicza w cenie 5.49 brutto za m3 co dzialac na 3.9 bo tyle litrów wchodzi na m3 tp wychodzi 1.4brutto za litr cieczy, Nie bylo napisane w umowie ze to promocja.

Gaspol jest w chwili obecnej 1.4zł brutto drozszy od NEN

No, u mnie w umowie też nie napisali, że cena jest promocyjna. Po prostu w umowie był zapis, że cena jest taka, a taka- wynikała z ustaleń między mną, a przedstawicielem i wiadomo było, że to cena obliczona na zwabienie klienta.
Ty jesteś w takiej samej sytuacji co ja wtedy, więc chyba słusznie wyciągam wniosek, że to cena poniżej rynkowej ;-)
Daj znać za rok, jak dostaniesz nowe ceny, to się porównamy :-)

mat1
29-08-2005, 18:14
Chłopaki fajnie wam idzie reklama NENA, ale poważnie zainteresowani bądźcie realistami cenę 1,40 brutto gwarantowaną na rok lub jedno napełnienie daje prawie każda firma, która działa na rynku, NEN też nie gwarantuje na kilka lat cen gazu, jest to firma, która "raczkuje" w branży, widziałem że są użytkownicy którzy wypisują jacy są super zadowoleni, jak może być ktoś zadowolony, skoro jeszcze nia zaczął się sezon grzewczy, przycież ta firma ma dopiero na rynku kilka zbiorników, logistyka pewnie słabo dopracowana i żeby Ci reklamujący, super zadowoleni nie obudzili się na święta z pustym zbiornikiem gazu, który firma dowiezie im w połwie stycznia

29-08-2005, 20:13
Pozywiom uwidim :)

mat1: nie wiem z kad u Ciebie takie nastawienie anty ?? czy zal cie troszke sciska ze przepłacasz??

to o co ci chodzi??

mat1
30-08-2005, 16:12
Pablo, chodzi o to ze wprowadzacie ludzi w błąd, a każdy na tym forum oczekuje obiektywnej opini, żeby wybrać co dla niego najlepsze, w wy tu użądzacie czyską kampanie reklamową, a nie o to tu chodzi

30-08-2005, 18:28
ty mat1: jaka kampanie reklamowa
co ty mi tu pierdoely opowiadasz

ja pisze o tym ze dwie firmy podeszły do tematu zalozenia mi butli w profesjonalny sposób i rozsadnie cenowo
reszta to albo czasu nie miala zeby oddzwonic albo cena z kosmosu albo mala butelka ich nie interesuje aklbo albo ..... załozenie 2000zł

wiec uwazaj prosze co piszesz odnosnie wprowadzania w bład ludzi

jak ktos mnie zapyta kogo polecam to powiem Progaz jak masz kase i NEN jak jej wolisz nie inwestowac w gaz z góry

a co bedzie kolego za rok to radze Ci isc do wrózki Leokadi... ona Ci napewno powie jaka bedzie cena

pozdrawiam

redrum
30-08-2005, 19:43
@Beata 32

Do mnie z tego całego nenu nikt się nawet nie odezwał,a też chciałam ich sprawdzić,ale oni chyba nie obsługują Sląska.Tylko z tego co gdzieś przeczytałam to oni dostarczają propan-butan :roll
NIKT do Ciebie się nie odezwał bo to sezon urlopowy - zresztą od 24H nie odbierasz priva ode mnie.
Co do Paliwa to propan.
Co do agitki to @Pablo 1979 jest poprostu nowym klientem N.EN.
I małe sprostowanie dla Ciebie reprezentuje dolnośląskie a nie Poznań.
Zainteresowanych zapraszam do swojego ogłoszenia albo na priv.
Ze względu na charakter tego postu Czyli -wymiana doświadczeń - nie będę się wypowiadał w nim ,chyba że ktoś będzie pisał ewidentnie nieprawdę o ofercie firmy która reprezentuję.
pozdr ol

redrum
30-08-2005, 19:51
Chłopaki fajnie wam idzie reklama NENA, ale poważnie zainteresowani bądźcie realistami cenę 1,40 brutto gwarantowaną na rok lub jedno napełnienie daje prawie każda firma, która działa na rynku, NEN też nie gwarantuje na kilka lat cen gazu, jest to firma, która "raczkuje" w branży, widziałem że są użytkownicy którzy wypisują jacy są super zadowoleni, jak może być ktoś zadowolony, skoro jeszcze nia zaczął się sezon grzewczy, przycież ta firma ma dopiero na rynku kilka zbiorników, logistyka pewnie słabo dopracowana i żeby Ci reklamujący, super zadowoleni nie obudzili się na święta z pustym zbiornikiem gazu, który firma dowiezie im w połwie stycznia
Już po kilku postach w moim ogłoszeniu - letko pachniałeś konkurencją - a teraz to już dość przykry zapaszek.
pozdr ol

Beata 32
30-08-2005, 21:34
NIKT do Ciebie się nie odezwał bo to sezon urlopowy - zresztą od 24H nie odbierasz priva ode mnie
Niestety to zdanie dobrze o Tobie i firmie N.EN nie świadczy.Tłumaczenie śię sezonem urlopowym tak naprawdę konkretnego Klienta nie będzie interesowało,bo jest przecież konkurencia.Mam prawo sobie pomyśleć,że jakby mi gazu brakowało to też tłumaczenie mogłoby być takie,że jest sezon urlopowy i proszę czekać może tydzień,a może dwa tygodnie?

mat1
30-08-2005, 23:27
Redrum, chodziło mi tylko o to zadowolenie Klientów, tylko na tą chwilę nie wiem z czego są zadowoleni, chyba też żyją sezonem urlopowym :lol: , a co będzie jak kierowca cysterny wyskoczy na urlop
możesz powiedzieć ile zbiorników macie już w Polsce, to chyba żadna tajemnica, ogólnie rozpatruje dwie firmy, ale jakoś wy na tą chwilę mnie nie przekonaliści, ale wszystko moze się zmienić

redrum
31-08-2005, 08:28
.Mam prawo sobie pomyśleć,że jakby mi gazu brakowało to też tłumaczenie mogłoby być takie,że jest sezon urlopowy i proszę czekać może tydzień,a może dwa tygodnie?
Masz Prawo sobie pomyśleć Co Tylko sobie życzysz.
Co do dostaw gazu - jest to nie możliwe - wystarczy znać naszą ofertę.
Co do sezonu - jeżeli 20.08 to była Twoja jedyna próba kontaktu ze mną na forum to nie mam sobie nic do zarzucenia - Byłem na urlopie i ogłoszenie na forum to moja własna i niejako półprywatna inicjatywa.
Zresztą telefon miałem włączony wystarczyło spróbować .
pozdr ol

redrum
31-08-2005, 08:48
, a co będzie jak kierowca cysterny wyskoczy na urlop
możesz powiedzieć ile zbiorników macie już w Polsce, to chyba żadna tajemnica, ogólnie rozpatruje dwie firmy, ale jakoś wy na tą chwilę mnie nie przekonaliści, ale wszystko moze się zmienić
@mat1 już mocno próbowałeś zniwelować moje starania w moim ogłoszeniu - reklamując Tam inne firmy i podważając jakość mojej oferty - jak napisałem to innemu juserowi - sytuacja taka jest wyjątkowo nie etyczna. Jeżeli aż wszystko może się zmienić to wyślij na priv namiary na Siebie - napewno ktoś z Twojego regionu się niezwłocznie odezwie.
Co do Urlopu Kierowcy -powtórzę zdanie do @Beata 32 - nie jest to możliwe - wystarczy znać ofertę i dodam że dostawy są realizowanie bez udziału przedstawiciela . Czyli nawet jak wyjadę na 6 miechów na urlop lub porwą mnie Marsjanie Tobie gazu nie zabraknie i jeszcze dodam że Także Twojej głowy nie zaprząta ilość gazu w zbiorniku - wystarczy znać ofertę.


Redrum, chodziło mi tylko o to zadowolenie Klientów, tylko na tą chwilę nie wiem z czego są zadowoleni, chyba też żyją sezonem urlopowym :lol:

I też wcześniej już o tym pisałeś

widziałem że są użytkownicy którzy wypisują jacy są super zadowoleni, jak może być ktoś zadowolony, skoro jeszcze nia zaczął się sezon grzewczy
- Czy gaz zużywasz tylko do do CO czy także do CWU ? a co z przemysłem czy też czekaja na sezon grzewczy?
pozdr ol

Leszek67
02-09-2005, 07:59
W innym wątku pisałem że chyba zdecyduję się na DRAGONGAZ ale wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem NEN-u i faktycznie są konkurencyjni - cena gazu 1,40 PLN - pozostałe usługi też w normie, zostały mi tylko PROGAS i BP i będę wiedział wszystko ( mam taką nadzieję :) )