PDA

Zobacz pełną wersję : "Dom letni"



ewusia
29-11-2002, 11:52
Bardzo żałuję że Redakcja zaprzestała wydawać "Dom Letni". Naprawdę było to świetne czasopismo. W końcu nie wszyscy budujący stawiają domy mieszkalne. Jest spora grupa ludzi która szuka pomocy w problemach przy budowie domków rekreacyjnych. A przepisy są takie same dla jednych i drugich. Czy nikt z Forumowiczów nie buduje domu letniego?????

Sopocianin
13-02-2003, 10:27
Ewusia - masz racje ja terz szukam na pruzno wjadomosci o takim budownictwie, a co znajde to zamalo by sie wszystkiego dowiedziec "Och Muratorku!!"

Ryszard1
13-02-2003, 11:06
Mi udalo sie taki wymarzony domek letni postawic.
Moge sluzyc poradami, (niefachowca), np. na FORUM :
Przedstaw się, jeśli chcesz ... >> Drewniany domek marzen

ewusia
13-02-2003, 12:04
Sopocianin - długo szukasz? Gdzie bedziesz budował? Ja ten temat przerabiałam całą zimę bo działeczka którą sobie upatrzyłam "dochodziła" ( właściciel doprowadzł media przed sprzedażą). W piątek podpisałam umowe i już mogę działać dalej. Pozdrawiam

Sopocianin
13-02-2003, 15:38
Ewusia - Dzialke mam od 2-lat na Wyspie Wolin w miejscowosci
Wartowo, 2-km przez las i juz morze. Narazie mamy przyczepe,plot,Slawojke i wode.Na Domek tez przyjdzie pora jestem nastawiony na firmy z poludniowej Polski,co Gorale to Gorale.Niedawno trafilem na fajna strone pewnej firmy,niechce im robic reklamy bo niewjem czy moge ale ceny przystepne i zadna Sosna tylko Swierk.Nic tylko zbjerac piniazki.

ewusia
14-02-2003, 08:52
Piekne miejsce, tylko pozazdrościć. Nas jednak ciągnęło w stronę jezior kaszubskich-może dlatego że do morza mam spacerkiem 15 minut na co dzień ( mieszkam w Gdańsku). Kupiliśmy działkę w okolicach Gołubia Kaszubskiego, na obrzeżach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.Na razie też skończy się na przyczepie i sławojce. No i oczywiście na ogrodzeniu (mam sznaucerkę olbrzyma i muszę zabezpieczyć sąsiadów przed jej czułościami :smile:)
Prąd i wodę już mam, warunki zagospodarowania też.Pomału zaczynamu zbierać kwity na pozwolenie na budowę. To zawsze trwa a nic bez tego nie mogę zrobić. Pozdrawiam

Ryszard1
14-02-2003, 09:38
A ja jeszcze nie mam plotu, zabraklo czasu. Ale tez mam sznaucerka, miniaturke. Jak juz postawie plot, (jak sie ociepli) to chyba bede mial problem - z psem. Jak go przyzwyczaic zeby nie zaznaczal swojego terenu wewnatrz plotu ?

ewusia
14-02-2003, 10:29
Jeżeli od początku nauczysz go chodzenia regularnie na spacery poza działkę to szybko skuma. Tak jak uczyłeś go nie załatwiać swioch potrzeb w mieszkaniu. Czytałam Ryszardzie że masz domek z bali... Marzenie dla mnie nie do spełnienia. Wiadomo, fundusze. A gdzie jest to Twoje miejsce na ziemi?

Ryszard1
14-02-2003, 10:53
Moj domek jest domkiem letnim, i wbrew pozorom nie jest to taka droga inwestycja. A miesci sie, o dziwo niedaleko dzialki Sopocianina,
A z psiakiem to musze powalczyc, od samego poczatku bo mam juz posadzone iglaki, a wiem ze sa na "to" czule,

ewusia
14-02-2003, 13:22
Nie droga to znaczy ile? nie pytam oczywiście w szczegółach ale w jakich przedziałach się zmieściłeś? Opowiedz coś o swoim domku, bo jak chcesz go urządzić to się doczytałam. A iglaczki osypane korą odgródź od psiny jakimś płotkiem np z półpalików impregnowanych ( pełno tego w centrach ogrodniczych). Wysokość dostosuj do psiny i myślę że po kłopocie.
Pozdrówka

Ryszard1
14-02-2003, 13:42
Ceny domkow zaczynaja sie 0d ok. 500 zl za m2 do 1000 i wiecej w zaleznosci od standardu wykonczenia, materialu, firmy i MOZLIWOSC klienta. Ta ostatnia cecha jest chyba najwazniejsza.
Te niskie widzialem tylko na stronkach www, w praktyce dla domkow letniskowych oscyluja chyba ok. 1000. Wyzsze ceny sa zawsze przy mniejszej powierzchni calkowitej domku, a niestety domki letnie nie sa za duze.
Wiecej szczegolow moze napisze na e-mail.
A psiaczkowi, tak mysle wkopie drzewko-palik specjalny do tego celu, ciekawe czy sie to sprawdzi ...

ewusia
14-02-2003, 14:10
Palik to dobry pomysł, tylko jak mu wytłumaczysz że "to" powinien robić akurat przy nim http://forum.gracz.net/Public/Images/Default/judge.gif ?
A jeżeli możesz podać namiary ewentualnie jakieś szczegóły odnośnie domeczków o których piszesz to "please" na priva. Zyczę miłego weekendu.

Ryszard1
14-02-2003, 14:47
On 2003-02-14 15:10, ewusia wrote:
Palik to dobry pomysł, tylko jak mu wytłumaczysz że "to" powinien robić akurat przy nim

Czytalem ze trzeba nasaczyc ziemie tym co robia suczki jak kucaja, wiesz,

Sopocianin
14-02-2003, 15:31
Kochani - Ja mam dwa Koty,ale ktos mi powiedzial ze trzy!!
Jestem z zawodu Pielegniarzem Zwjerzat.Pracowalem pare lat w ogrodzie Zoologicznym w Oliwie mam spore doswiadczenie ze zwjezrzetami i podejzewam ze wasi podopjeczni na raz "oblane" terytorium beda zawsze zwracali szczegolna uwage.Ewusia- Ja urodzilem sie w Gdyni i polowe zycia do chwili wyjazdu do Niemiec mieszkalem w Sopocie dotej pory moja Mama mieszka na Stogach,a Brat w Sopocie.Tak ze moje Krzenie zwjazane sa scisle z morzem ale doskonale cie rozumiem jak to Kaszub z Kaszubem He..hee!!!

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Sopocianin dnia 2003-02-14 16:33 ]</font>

Sopocianin
21-02-2003, 20:50
Mam pytanko!

Czy czytaliscie styczniowy numer Muratora
jest tam artykol pt: Podatek od domu Letniskowego.
Jest tam napisane ze za budynki mieszkalne placic sie bedzie 0,28 zl za metr a za inne budownictwo tj.Garaz,budynki gospodarcze oraz domki letniskowe 3,44 zl za metr.
Co wy nato?
moze ja cos zle przeczytalem lub zrozumialem ??

Ryszard1
23-02-2003, 10:40
On 2003-02-21 21:50, Sopocianin wrote:
domki letniskowe 3,44 zl za metr.
Co wy nato?

Jezeli to by byla prawda to trzebaby budowac male. Dobrze ze moj jest niezaduzy, jakbym cos przewidywal,