PDA

Zobacz pełną wersję : jak obudowac licznik od pradu?????



29-11-2002, 15:00
wyremontowalem gomulkowskie mieszkanie w bloku.
usunalem ceglana szafe w przedpokoju ktora miescila liczniki od gazu i pradu.
byl to blad bowiem jak sie okazuje miedzy nieoslonietymi musi byc conajmniej 80 cm.
czy mozecie mi poradzic wyjscie z tej sytuacji.
moze wystarczy jeden zapakowac w oddzielna szafke drewniana lub metalowa.
?

Karolina29
25-10-2005, 10:41
Hey! Jestem nowa i witam wszystkich :D Tez jestem po remoncie mieszkania. Zdjęłam ohydną metalową obudowę-pseudo-drzwiczki zakrywające licznik prądu i korki. Teraz nie mam pojęcia jak zakryć powstałą dziurę :o Śmieje się, że mam teraz pełen wgląd w zużycie prądu :lol: Podpowiedzcie mi jakieś rozwiązanie, plisss.... dzięki.

andk
25-10-2005, 11:31
Mniemam, że zależy Wam bardziej na zamaskowaniu niż wyeksponowaniu tegoż. Wszystko zależy od wykończenia ścian w pomieszczeniu (tapety, boazerie, inne panele). Każda z technologii ma swoje "patenty" na tego typu sprawy. A najlepiej to zapisać wymiary tego "cóś" do zakrycia i przespacerować się do hurtowni elektrycznej. Mają tam spory wybór wszelkiej maści skrzynek do różnych rzeczy na zewnątrz i do wnętrz. Takiej skrzynce wycinamy plecy, wstawiamy od góry i po kłopocie.

Karolina29
25-10-2005, 11:40
Mniemam, że zależy Wam bardziej na zamaskowaniu niż wyeksponowaniu tegoż. Wszystko zależy od wykończenia ścian w pomieszczeniu (tapety, boazerie, inne panele). Każda z technologii ma swoje "patenty" na tego typu sprawy. A najlepiej to zapisać wymiary tego "cóś" do zakrycia i przespacerować się do hurtowni elektrycznej. Mają tam spory wybór wszelkiej maści skrzynek do różnych rzeczy na zewnątrz i do wnętrz. Takiej skrzynce wycinamy plecy, wstawiamy od góry i po kłopocie.

Dzięki za odpowiedź. Bardziej zależy mi na zamaskowaniu tego otworu. W życiu bym nie pomyślała, że takie rzeczy mozna znaleźć w hurtowni elektrycznej :D ale się napewno przejdę. pa :)

Sp5es
29-10-2005, 19:22
Wstawiłem na licznik szafkę kuchenną bez pleców i jest ok. To samo z gazem.

MaciekW
06-12-2005, 11:16
Szukając czegoś do zamaskowania skrzynki elektrycznej (podtynkowej, zlicowanej ze ścianą) odwiedzaliśmy z żoną giełdy staroci. Za parę groszy można tam znaleźć wiele rzeczy do powieszenia na ścianie, które ładnie zasłonią niechciany widok (nie zawsze muszą to być rzeczy przewidziane do zawieszenia). Np. długo zastanawiliśmy się nad kutym skrzydłem drzwiczek do kominka. Ostatecznie powiesiliśmy zegar skrzynkowy - częstotliwość zaglądania do bezpieczników jest tak niewielka, że sporadyczne zdejmowanie zegara nie jest ani uciążliwe, ani mu nie szkodzi.

Maciek