PDA

Zobacz pełną wersję : Schiedel Rondo Plus a kocioł kondensacyjny



Mariusz1
19-08-2005, 06:19
Mam u siebie komin Schiedla - Rondo Plus o średnicy 14 cm. Kupiłem kocioł tradycyjny z Otwartą komorą spalania - bo chyba nie było innego wyjścia. Zastanawiam się jednak, czy jest jakaś możliwość podłączenia do tego komina pieca kondensacyjnego ?
Przy tej średnicy włożenie do środka kwasówki tak aby osiągnąć kanał powietrzny oprócz spalinowego jest raczej niemożliwe. A może się mylę ?
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tej zagadki, to poproszę :wink:

krzysztofh
19-08-2005, 06:43
14cm to za mało dla kondensacyjnego i niepotrzebna strata pieniędzy na kompletny komin - wystarczyłby pustak z tego komina i do tego rura fi80.
Obawiam się, że ta średnica rury kamionkowej jest równiez za mała dla typowego kotła, ale to powinien potwierdzić najlepiej VPS.

Mariusz1
19-08-2005, 07:01
Średnica chyba nie jest za mała. Zrobiłem komin dokładnie według projektu. W projekcie też był Schiedel fi 14. Nawet kocioł był podany z nazwy - Junkers Eurostar.
Zastanawiam się, czy teraz ewentualnie da się wyjąć wkład ceramiczny z pustaka i wstawić w to miejsce kwasówkę.

Tomik_B
19-08-2005, 07:08
Mam u siebie komin Schiedla - Rondo Plus o średnicy 14 cm. Kupiłem kocioł tradycyjny z Otwartą komorą spalania - bo chyba nie było innego wyjścia. Zastanawiam się jednak, czy jest jakaś możliwość podłączenia do tego komina pieca kondensacyjnego ?
Przy tej średnicy włożenie do środka kwasówki tak aby osiągnąć kanał powietrzny oprócz spalinowego jest raczej niemożliwe. A może się mylę ?
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tej zagadki, to poproszę :wink:

Vaillant ma system powietrzno-spalinowy 80/125 do kotłów z zamkniętą komorą spalania. Rura spalinowa prowadzona jest w kominie. Natomiast koncentryczna rura zewnętrzna do pobierania powietrza, podłączona jest do kanału kominowego, z którego pobiera powietrze. Czyli, przy średnicy komina 14 cm, nie powinno być żadnego problemu z podłączeniem kondensata. Nie trzeba będzie nic wyciągać z komina :) .
Zobacz tutaj:

http://pl.vaillant.com/mod/netmedia_pdf/data/LAS_eco_stal_835294_00.pdf