PDA

Zobacz pełną wersję : przyciemniane szyby?????



dżempel
19-08-2005, 21:25
Chciałabym mieć szyby w oknach przyciemniane lub tzw. lustrzanki.Czy ktoś takowe posiada i czy nie zacieniają za bardzo mieszkań ,lub tez czy nie tworzą atmosfery smutku-szarości itp. prosze o informacje

jareko
19-08-2005, 21:30
z zalozenia musisz pogodzic sie ze spadkiem ich przejrzystosci
Szpeniem od szybek tutaj jest Charlie - i jak sadze niebawem dokladnie Ci odpowie
Odwiedz strony Wiglaw, Glaspol, Presglass, Pilkington, lub po prostu w wyszukiwarke wrzuc haslo "szyby zespolone" - skorzystaj np. z google
I kolejna rzecz - lustrzanka jak to zwykle bywa dziala do momentu gdy wewnatrz swiatla nie zapalisz - wtedy wszystko co w domu widac jak na dloni a jak masz w danym pokoju wiecej niz jedno okno to swiatlo wpadajace w ciagu dnia do wnetrza jest wystarczajace by szczegoly obejrzec
I na koniec - kasa :( w zaleznosci od koloru i innych walorow doplaty sa dosc duze

budulec
19-08-2005, 22:31
Zwróć uwagę na dwa parametry szyby:
Lt - Transmisja światła w procentach - im więcej tym jaśniej
Lr - odbicie światła w procentach

pzdr

anpi
21-08-2005, 10:14
Ja mam w pracy szyby przyciemniane, od zewnątrz wyglądają jak ciemnoszare, prawie czarne. Od wewnątrz praktycznie nie widać różnicy (między otwartym a zamkniętym oknem) - może inaczej - patrząc przez takie okno widać tak jak przez lekko przyciemniane okulary przeciwsłoneczne. Moim zdaniem to zaleta, nie wada.

Zbigniew Rudnicki
22-08-2005, 20:16
Mam od 15 lat takie przyciemniane w loggi.
W lecie dobre - nie nagrzewa sie zbytnio, choć rośliny nie chcą rosnąć.
W zimie jest jednak zbyt ciemno.

rml2
22-08-2005, 22:16
Załozyłem sobie w pokoju dziennym i w kuchni - teraz bym to zrobił inaczej. Szyby są lustrzankami o brazowym odcieniu i jak otworzy sie okno całkowicie to róznica jest jednak duża . Jak masz możliwośc to zamów takie okna ale bez słupka na środku- ja mam 2-skrzydłowe i teraz widzę ,że kosztem tego słupka na środku duzo swiatła nie dociera do pomieszczenia . W kuchni mam za to duże jednoskrzydłowe i jest dużo lepiej. Ogólnie jest ok - tylko jak ktos juz pisał , jeżeli masz okna " na przestrzał' to i tak mozna do chaty jako tako zajrzeć - mam tak u siebie . No i oczywiście jak w pomieszczeniu jest jasniej niz na zewnatrz to jestes na swieczniku i potrzebujesz żaluzji czy innych rolet.

rafałek
23-08-2005, 06:50
Zamówiliśmy sobie drzwi z szybami z półrefleksem. Chodziło nam o to by ciekawscy stojąc przed drzwiami nie zagladali zbyt łatwo do środka. Efekt jest zadowalający. W wiatrołapie można sie ubrać bez zapalania światłą a by zajrzeć z zewnątrz trzeba przystawić nos do szyby. Dodam, że szybki sa niewielkie a i tak dość dobrze doświetlają. Nie wiem jednaj czy w domu do dobre rozwiązanie. Latem pewnie tak, ale jesienią i zimą światła zawsze brakuje.

Cypek
23-08-2005, 07:01
Rafałku, jesienią i zimą tak czy siak tego światła brakuje więc ta odrobina mniej nie robi już różnicy.

tczarek
23-08-2005, 07:08
Ja też posiadam szyby z refleksem. Efekt przy świetle dziennym jest ok. Przezroczystość szyby niczym się nie różni. Jedno co jest fajne a nikt o tym nie pisał to odwrotny efekt przy świetle elektrycznym.
Efekt jest taki że z zewnątrz widać domowników a od środka nie widać nic.

Cypek
23-08-2005, 07:17
Czyli wieczorem nagusem z żona i tak nie pobiegasz :(

rafałek
23-08-2005, 08:17
Rafałku, jesienią i zimą tak czy siak tego światła brakuje więc ta odrobina mniej nie robi już różnicy.

Myślę, że ta odrobina robi różnicę, ale ...

am00
23-08-2005, 13:15
U mnie na wsi gospodynie są bardzo niezadowolone, bo nie widać z zewnątrz, że mają czyste bielutkie firanki w oknach.

mironmk
23-08-2005, 16:22
mam lustrzaki w wykuszu salonowym - drzwi tarasaowe plus 2x fixy - na razie sprawdza się, może z zew. jest trochę ciemniej, no i uwaga na ptaki - trzeba je jakoś oznaczyć, bo inaczej ptaszki rozbijają się o szyby (a w szybach odbija sie taka przestrzeń jak na fotce obok)

greg5
24-08-2005, 12:53
Efekt "lustra weneckiego" występuje też przy zwykłej [niebarwionej] szybie , mnie interesuje natomiast czy szkło barwione ma lepszą izolację termiczną? jeżeli tak to w połączeniu z efektem wizualnym [ przy dobranym odcieniu szkła do elewacji] powinno wyjść super . Niestety ja mam już okna i na takie kombinacje muszę poczekać 10 do 20 lat , a szkoda .
Słyszałem że na Tarchominie ocieplają blok i planują wymianę okien z szybami błękitnymi, za jakiś czas pojadę podziwiać albo skrytykować .

KonAn
09-02-2006, 14:38
"SZYBY ZESPOLONE ZE SZKŁA REFLEKSYJNEGO

Jest to szkło bezbarwne lub barwione w masie, pokryte warstwą twardych tlenków metali.
Do głównych zalet tego szkła można zaliczyć następujące cechy:


zatrzymuje 94% promieniowania ultrafioletowego

zapobiega utracie kolorów, starzenia się plastików

budynki oszklone szkłem refleksyjnym zyskują na estetyce wyglądu jak również stwarzają wrażenie powiększania przestrzeni wokół nas

chroni przed nadmiernym zmęczeniem oczu, poprawia komfort psychiczny osób znajdujących się w tak oszklonych pomieszczeniach
Szkło refleksyjne może być wytwarzane w kolorach: srebrnym, niebieskim, szarym, brązowym, zielonym i neutralnym. Stosuje się je do biur, sklepów, mieszkań ośrodków oświatowych, innych pomieszczeń użyteczności publicznej oraz w ogrodach zimowych. "
Właśnie mam zamawiać okna i prawdę mówiąc, takie okna zawsze mi się podobały.Zastanawia mnie tylko jedno; czy nie będzie za ciemno w mieszkaniu.Wszystkie praktycznie okna mam skierowane na poludniowy wschód i poludniowy zachód.

lukos
17-10-2011, 14:44
Odswieżę temat.
Czy ktoś może się wypowiedzieć, czy są takie wersje takich przyciemnianych szyb, przy których nie widać wnętrza domu (ewentualnie jakiś zarys, a nie dokładnie) mimo np. włączonego światła w nocy?
Znajoma mówiła, że ma takie szyby, ale nie umie powiedzieć nic więcej.