PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zasobnik cwu może być równocześnie akumulatorem ciepła?



Goni_Mnie_Peleton
19-08-2005, 21:32
Zastanawiam się nad instalacją CO z kotłem na gaz i kotłem na paliwo stałe. Instalator który ma to zrobić proponuje zbiornik 300l , który miałby pełnić rolę zasobnika cwu i akumulatora ciepła równocześnie.
Wydaje mi się , że na cwu to za dużo , a na akumulator ciepła za mało i dlatego powinny być dwa zbiorniki. Jeden 100-150l cwu i drugi >500l spełniający rolę akumulatora ( powierzchnia do ogrzania ok 200m2)
Nie mam ostatnio czasu czytać forum , szkoda bo na pewno kilka starych wątków rozwiałoby moje wątpliwości. Bardzo proszę o wasze opinie na temat takiego rozwiązania.

23-08-2005, 10:53
Witam,

Jesteś pewien, że w Twojej instalacji musi być bufor? Czy wymaga tego producent kotła do jego zabezpieczenia antykorozyjnego czy chcesz tylko zwiększyć swój komfort bo kocioł nie ma podajnika na paliwo?

Jakie są koszty w Twoim przypadku instalacji 300l zasobnika a
jakie 100l plus 500l bufora?

MarzannaPG
23-08-2005, 12:36
Nie jestem fachowcem, ale idąc za radą fachowca w tej dziedzinie odpowiedź na twoje pytanie brzmi: może. Nawet może być mniejszy. Nam proponują 150-200 litrów.