PDA

Zobacz pełną wersję : Zawór Trójdrożny



nahiba
20-08-2005, 21:42
Witam!
Potrzebuję jakieś namiary na zawory trójdrożne.Chodzi mi o taki zawór który będzie bez płynnej regulacji to znaczy będzie otwierał lub zamykał odrazu wyjścia.Mam w zamyśle zbudowanie istalacji wody deszczowej, która będzie spływać albo do zbiornika albo do kanalizacji deszczowej. W zależności od zapełnienia zbiornika.Sterowanie zaworem za pomocą mikrokontrolera!
Dzięki!!!!!!!!!!

chemik
21-08-2005, 14:20
Witam!

A po co taki zawór? Nie lepiej zrobić od razu przelew ze zbiornika do kanalizacji? Takie coś będzie działało samoczynnie, bez prądu, bez usterek.

nahiba
21-08-2005, 19:15
Przy zbiorniku który zamierzam wykorzystać będzie utrudnione oraz będę go musiał głęboko zakopać.

rafałek
21-08-2005, 19:27
Przy zbiorniku który zamierzam wykorzystać będzie utrudnione oraz będę go musiał głęboko zakopać.

Czyli co? Przelew będzie za głęboko? Przecież kanalizacja deszczowa też się znajduje na stosownej głebokości. jeśli szczyt zbiornika będzie trochę ponad dnem kanalizacji deszczowej to przelew bedzie ciągle działął więc w czym problem. Jeśli natomiast chcesz przepompowywać nadmiar to czy nie wystarczy odpowiedni czujnik który po uzyskaniu stosownego położenia włączy i wyłączy pompę? Najprostsze rozwiązania są najlepsze i najbardziej niezawodne a odnoszę wrażenie, że Ty chcesz sobie utrudnić życie na ile to mozliwe.

nahiba
21-08-2005, 20:24
Widze że się do końca nie zrozumieliśmy.Jako zbiornik na wodę chce zastosowac "mauser" z ktrórego aby zrobić przelew trzeba by było wykonać studnie murowaną a tego chcę uniknąć na tym etapie. Pompę wykorzystam do podlewania a dwóch też nie chcę montować.To są dpiero moje pomysły.

rafałek
21-08-2005, 20:30
Czemu wykonanie przelewu jest uzależnione od wykonania studni? Przepraszam, ale nie łapię tego problemu.