PDA

Zobacz pełną wersję : A czy ktos z Was budował juz z porothermu 50?



Świerk
21-08-2005, 10:27
Kontynuuje temat juz pod innym katem.
Czy znacie kogos kto budował juz z 50?
Jesli chodzi o sciane jednowastwowa to jak juz ktos buduje to z 44.
Czy jest faktycznie duza roznica i warto doplacac wiecej do 50?
Czy wiecie na ten temat??

klucznik
21-08-2005, 10:46
ściany z porothermu jako ściany nośne jest to jedno wielkie nieporozumienie.
w ogóle idea scian jednowarstwowych to jakaś fantazja chorego inżyniera ( przynajmniej w naszym klimacie i jakością ( a raczej jej brakiem ) wykonania.

Geno
21-08-2005, 11:14
ściany z porothermu jako ściany nośne jest to jedno wielkie nieporozumienie.
w ogóle idea scian jednowarstwowych to jakaś fantazja chorego inżyniera ( przynajmniej w naszym klimacie i jakością ( a raczej jej brakiem ) wykonania.


Raczej chorego handlowca :D

marekf
21-08-2005, 11:24
Witam

Sprawdz na stronie producenta jak z takiego materiału budować
Być może masz dom w systemie i murowanie metoda tradycyjna na zwykła zaprawę bedzie wielkim błędem .Ja jestem zwolennikiem scian trójwarstwowych.
pozdrawiam
Marek

Klaus
21-08-2005, 16:14
O ile warto budować z Porothermu ścianę 1W to warto dopłacić do 50 bo cieplejsza. Jednak widziałem dostawę tego materiału na budowę. 50 % pustaków w stanie rozpadu. Profesjonalna firma, która z tego budowała powiedziała, że po pierwszych doświadczeniach stwierdza, że powinna podnieść cenę za murowanie o 100%. Powinna ale nie podniesie bo nigdy z tego już nie będzie murować. Dodam, że na codzień murują z 25 i są zadowoleni.

Urticae
21-08-2005, 16:34
Budowałem z porothermu 50 i jestem zadowolony. Odpadów było niewiele część z nich i tak została wykorzystana. Ekipę budowlańców miałem dobrą więc nie narzekam. Murowali na zaprawę ciepłochronną. Jak będzie zimą zobaczymy ale nie sądzę żebym marzł. Pozdrawiam ciepło trójwarstwowców:)

echo
21-08-2005, 19:20
Jednak widziałem dostawę tego materiału na budowę. 50 % pustaków w stanie rozpadu. ...Powinna ale nie podniesie bo nigdy z tego już nie będzie murować.....
Ludzie prosze nie piszcie takich bzdur.
50% w stanie rozkładu :-? To chyba byłes na wysypisku gruzu a nie na budowie...
Wiele pisano tu o Pth, ale takich bzdur chyba jeszce nie...
Jeśli firma budowlana nie chce lub nie umie budować z PTH to może powinni znaleźc sobie inne zajęcie, może koszenie trawników :-?

aqep
21-08-2005, 19:38
rozpad...rozklad...widac dla niektorych zadna roznica...a moze zamiast kosic lepiej dokladnie czytac...

21-08-2005, 19:54
Ja mam co prawda dom z 25, ale o stanie rozpadu nie ma co mówić. Rozwalone były dokładnie 3 pustaki. Za to część ścian mam z maxów i tu już nie było tak fajnie :evil: . A niby materiał mocniejszy powinien być...
Nie wiem jak z 50-tką, ale u mnie "kruchość" PTH kompletnie się nie sprawdziła.

echo
21-08-2005, 20:31
rozpad...rozklad...widac dla niektorych zadna roznica...a moze zamiast kosic lepiej dokladnie czytac...
Ha, ha, ha...
a może tak pisac na temat

Świerk
22-08-2005, 17:18
czy to juz koniec zwoleninkow porothermu???
i nikt nie byduje 50?

pattaya
22-08-2005, 17:39
Kolega zbudował.
Widać szpary "na wylot"-brak zaprawy.
Bardzo akustyczny materiał-na zewnątrz słychać,co się mówi w środku(nie było jeszcze tynków,może one wyciszą).
No i wylali mu nadproża zlicowane ze ścianą na zewnątrz :lol: