PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pionowa, wiem była, ale ja mamjakos tak nietypowo;(



gosia@
21-08-2005, 11:33
Bardzo prosze o szybka rade, bo mi juz kaza zamawiac, a ja po przeczytaniu watku o izolacji wiem mniej niz wiedziałam :( Mam dom na poludniowym stoku i od pólnocnej strony mam pokój goscinny, mozna powiedziec ponizej poziomu.Przyszedł czas na zrobienie izolacji pionowej, pojechałam do Castoramy i zaplanowalismy

czarne mazidło( takie co mozna na nie kłasc styropian
na mazidło zielony styropian, cholerstwo za 32 zł za szt :evil:
na styropian folia czarna kubełkowa.
Zyłam sobie w slodkiej niewiedzy, a architekt na mnie nawrzeszczał, ze jeszcze trzeba pape termozgrzewalna.No i jak trezba czy nie :roll: :roll: :roll:

Plizzz, o odpowiedz

Geno
21-08-2005, 11:52
Jeśli poziom wód gruntowych jest poniżej posadowienia budynku to wsytarczy izolacja lekka np. z dysperbitu 2.0 kg/m2....

gosia@
21-08-2005, 11:54
Jeśli poziom wód gruntowych jest poniżej posadowienia budynku to wsytarczy izolacja lekka np. z dysperbitu 2.0 kg/m2....a co z deszcze lejacym sie z gory?a co z ociepleniem scian pokoju goscinnego?co to zn według Ciebie lekka?sam dysperbit?

Geno
21-08-2005, 12:00
Jeśli poziom wód gruntowych jest poniżej posadowienia budynku to wsytarczy izolacja lekka np. z dysperbitu 2.0 kg/m2....a co z deszcze lejacym sie z gory?a co z ociepleniem scian pokoju goscinnego?co to zn według Ciebie lekka?sam dysperbit?


Lekka tzn. z powłok biyumicznych bez wkładek (pay np.) czyli lepiki itp. - zastosować zalecenia producenta dotyczące grubości nakłądanych powłok i wystarczy. Folia kubełowa będzie dodatkowo chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi.

robert skitek
21-08-2005, 12:02
Gosiu - lekka to przeciwwilgociowa, ciężka to przeciwwodna - kiedys tak sie to nazywalo. jesli masz poziom wód gruntowych wysoki, wtedy musisz zastosowac izolację ciężką - kiedys była to niesmiertelna 2 x papa na lepiku :), teraz daje sie papy termozgrzewalne. Jesli nie ma zagrozenia podejsciem wód gruntowych robimy tylko izolacje lekką - znaczy tylko te "mazidła" + oczywiscie w kazdym przypadku izolację teremiczną. (styropian, styrodur itp)

gosia@
21-08-2005, 12:03
Jeśli poziom wód gruntowych jest poniżej posadowienia budynku to wsytarczy izolacja lekka np. z dysperbitu 2.0 kg/m2....a co z deszcze lejacym sie z gory?a co z ociepleniem scian pokoju goscinnego?co to zn według Ciebie lekka?sam dysperbit?


Lekka tzn. z powłok biyumicznych bez wkładek (pay np.) czyli lepiki itp. - zastosować zalecenia producenta dotyczące grubości nakłądanych powłok i wystarczy. Folia kubełowa będzie dodatkowo chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi.acha, czyli tak jak napisałam na poczatku.
:roll:

Geno
21-08-2005, 12:07
Jeśli poziom wód gruntowych jest poniżej posadowienia budynku to wsytarczy izolacja lekka np. z dysperbitu 2.0 kg/m2....a co z deszcze lejacym sie z gory?a co z ociepleniem scian pokoju goscinnego?co to zn według Ciebie lekka?sam dysperbit?


Lekka tzn. z powłok biyumicznych bez wkładek (pay np.) czyli lepiki itp. - zastosować zalecenia producenta dotyczące grubości nakłądanych powłok i wystarczy. Folia kubełowa będzie dodatkowo chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi.acha, czyli tak jak napisałam na poczatku.
:roll:

Sprawdź w projekcie jak to jest z poziomem wód gruntowych - powinno być napisane - jeśli jest poniżej posadowienia i nie zmienia wysokości okresowo powyżej to architekt nie miał racji.

gosia@
21-08-2005, 12:09
Gosiu - lekka to przeciwwilgociowa, ciężka to przeciwwodna - kiedys tak sie to nazywalo. jesli masz poziom wód gruntowych wysoki, wtedy musisz zastosowac izolację ciężką - kiedys była to niesmiertelna 2 x papa na lepiku :), teraz daje sie papy termozgrzewalne. Jesli nie ma zagrozenia podejsciem wód gruntowych robimy tylko izolacje lekką - znaczy tylko te "mazidła" + oczywiscie w kazdym przypadku izolację teremiczną. (styropian, styrodur itp)A, moge dac ciezka tylko np z przodu budynku?tam był torf, który został wybrany, czy lepiej pojechac ta papa dookoła budynku i juz :roll: to nie sa jakies duze pieniadze.Strasza mnie tym deszczem który bedzie z góry leciał

A tak przy okazji mam do Ciebie pytanie, w nowym Muratorze jest projekt mojego kolegi Pawła Nowaka taki z betonu i szkla, bardzo mnie sie podoba :P nie wiesz jak mozna taki beton uzyskac?chodzi mi by zrobic taka opaske z niego dookoła budynku.Do kumpla nie mam, co za bardzo dzwonic, bo łaczyły nas kiedys ...... :oops: niech tak zostanie :wink:

gosia@
21-08-2005, 12:11
[quote="Geno
Sprawdź w projekcie jak to jest z poziomem wód gruntowych - powinno być napisane - jeśli jest poniżej posadowienia i nie zmienia wysokości okresowo powyżej to architekt nie miał racji.[/quote]Problem w tym, ze ja sobie mój projekt moge o kant d... rozbic :evil: nawet badanie gruntu miałam zle zrobione :evil: gdybym miała dobry projekt, to bym nie musiała wisiec non top na forum :wink: :lol:

gosia@
21-08-2005, 12:12
Gosiu - lekka to przeciwwilgociowa, ciężka to przeciwwodna - kiedys tak sie to nazywalo. jesli masz poziom wód gruntowych wysoki, wtedy musisz zastosowac izolację ciężką - kiedys była to niesmiertelna 2 x papa na lepiku :), teraz daje sie papy termozgrzewalne. Jesli nie ma zagrozenia podejsciem wód gruntowych robimy tylko izolacje lekką - znaczy tylko te "mazidła" + oczywiscie w kazdym przypadku izolację teremiczną. (styropian, styrodur itp)a, jeszcze raz łopatologicznie
ciezka

mazidło
papa termozgrzewalna
styropian
czarna folia kubełkowa oki????

robert skitek
21-08-2005, 12:13
Tak, jak mówi Geno - sprawdź poziom wód gruntowych.
a deszcz? masz pewnie okapy, a po drugie zrób drenaz wokół budynku

nie kupuje Muratorów, więc nie zobaczę... jesli chodzi o beton elewacyjny najłatwiej uzyskać go w zakładach prefabrykacji - zamawiasz płyty i przywozisz - w przypadku elewacji stosuje się specjalne kotwy np Halfen-Deha.

Geno
21-08-2005, 12:19
Gosiu - lekka to przeciwwilgociowa, ciężka to przeciwwodna - kiedys tak sie to nazywalo. jesli masz poziom wód gruntowych wysoki, wtedy musisz zastosowac izolację ciężką - kiedys była to niesmiertelna 2 x papa na lepiku :), teraz daje sie papy termozgrzewalne. Jesli nie ma zagrozenia podejsciem wód gruntowych robimy tylko izolacje lekką - znaczy tylko te "mazidła" + oczywiscie w kazdym przypadku izolację teremiczną. (styropian, styrodur itp)a, jeszcze raz łopatologicznie
ciezka

mazidło
papa termozgrzewalna
styropian
czarna folia kubełkowa oki????


Gdybyś chciałą zastosować ciężką i papę termozgrzewalną to najpierw papa termo a potem jeszcze na to dysperbit ( lub odpowiednik bez rozpuszczalników) na to styropian i folia kubełkowa.

gosia@
21-08-2005, 12:23
Tak, jak mówi Geno - sprawdź poziom wód gruntowych.
a deszcz? masz pewnie okapy, a po drugie zrób drenaz wokół budynku

nie kupuje Muratorów, więc nie zobaczę... jesli chodzi o beton elewacyjny najłatwiej uzyskać go w zakładach prefabrykacji - zamawiasz płyty i przywozisz - w przypadku elewacji stosuje się specjalne kotwy np Halfen-Deha.
Mam zrobiony drenaz, moge Ci przesłac zdjecie tego domu?czy to rzeczywiscie te płyty?

gosia@
21-08-2005, 12:24
[quote="Geno
Gdybyś chciałą zastosować ciężką i papę termozgrzewalną to najpierw papa termo a potem jeszcze na to dysperbit ( lub odpowiednik bez rozpuszczalników) na to styropian i folia kubełkowa.[/quote]
fajnie dziekuje, jade zaraz do Castoramy zamówic