PDA

Zobacz pełną wersję : podbitka drewniana a tynk



radex_78
21-08-2005, 14:11
Pytanie dotyczy podbitki wykonanej z drewna. A mianowicie czy jest jakiś sposób aby ją otynkować. Jedyne co mi przychodzi do głowy to dać na drewno syropian (żeby wyrównać) i na to tynk. Pytanie tylko czy nic sie nie będzie działo z drewnem po jakimś czasie?
Poradźcie coś proszę.
pozdrawiam

Sp5es
21-08-2005, 15:00
Ten styropian to jedyne najmniej ryzykowne rozwiązanie.
Pewność systemu zależy od statyki podłoża, tj solidnośc mocowania, grubości i wilgotności desek. Taki system kładzie się na kanadyjczykach i funkcjonuje - napewno możliwe.

radex_78
21-08-2005, 18:08
dzieki za odpowiedź
rozumiem, że styropian ma być zamocowany na kołki?

gdybym nie miał juz zrobionej podbitki drewnianej rozumiem, że byłoby o wiele łatwiej, tzn są jakiś systemy zabudowy podbitki tak aby pokryć to tynkiem?

radex_78
22-08-2005, 12:35
Cały problem polega na tym, że mam już pomalowaną podbitkę w kolorze tik z palety drewnochronu i ni w ząb nie pasuje do mojej wizji, wcześniej wydawało mi się, że będzie ładnie wyglądało, a teraz, no cóż.... musze to jakoś skorygować. Najlepiej pasowało by w jasnym kolorze ale szukałem dziś jakiegoś impregnatu w kolorze białym co by to pokrył, wszyscy rozkładają ręce i mówią - "nie ma szns" ;(

może ktoś miał podobny problem

zawsze mogę jak pisałem wyżej styropian na to dać ale więcej roboty no i dodatkowe materiały

pozdrawiam

pasco
22-08-2005, 12:41
Ja właśnie malowałem krokwie i nabitkę na biało. Do pokrycia stosowałem Sadolin Extra - malowanie 2x prawie zupełnie pokryło, no ale to było jasne, świerze drewno. Widziałem na próbkach, że impregnat kryjący Bondexu kryje mocniej, ale też dużo więcej kosztuje. Nie kojarzę koloru tek, więc nie powiem, czy to się da pokryć.