PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt przyłacza gazowego



ja budowniczy
21-08-2005, 14:36
Ile płaciliście za projekt przyłącza gazowego?? A ile za projekt gazu wewnątrz budynku, bo z tego co widzę to jest konieczny ;(
Projektant chce 2 tys. za projekt przyłącza - dużo chyba jakoś bo pozostałe były w granicach 700-900 zł od sztuki. Chyba że to jest jakieś bardziej skomplikowane?????

Klaus
21-08-2005, 15:49
No coś dużo ale co to znaczy projekt przyłącza? Od żółtej skrzynki do domu? Takie coś kosztuje 500-600 zł. A projekt instalacji wew. to ja już miałem w ramach projektu gotowego więc nic dodatkowo.
Natomiast jeśli musisz zrobić jeszcze kawałek od magistrali do skrzynki to co innego. Nie wiem ile to może kosztować.

ja budowniczy
21-08-2005, 16:57
Chodzi mi o projekt, jaki powinna zrobic gazownia, żeby móc wciąć się w linię. Chcemy go zrobić we własnym zakresie, żeby szybciej to przyłącze nam zrobili. I za to projektant chce 2 tys. Wydaje mi sie to troche za duzo, ale moze sie myle.
:roll:

Klaus
21-08-2005, 17:43
Szukaj dalej, różnica w cenie 50% to u projektantów na porządku dziennym. A gazownia nie ma żadnego projektanta z uprawnieniami?

ja budowniczy
21-08-2005, 18:15
no właśnie ten jest z ..gazowni... ale jutro pojade i popytam inna osobe, moze da jakiegos tanszego, albo niech robi ten, ale caly pakiet, i przyłącze do skrzynki i wewn, w domu Wtedy cenowo byloby w miare ok?

marcenka
21-08-2005, 18:24
900 zł za 2 projekty.Chba nie przepłaciłam?

alagor
21-08-2005, 21:13
projekt przyłącza pozostaje w gestii gazowni, która wykonuje to przyłącze , cena ryczałtowa to 1100zł plus opłaty za rzeczywiste koszty wykonania ( u nas niecałe 300zł), gazownia po podpisaniu umowy ma 90 dni na wykonanie przyłacza
projekt wewnętrznej instalacji i wykonanie jej jest w gestii inwestora (najlepiej do tego wziąć kogoś z gazowni gdyż nie będzie problemu z odbiorem tej instalacji wewnętrznej - płaciliśmy za to 400zł sam projekt)

gosia01
22-08-2005, 19:35
ja budowniczy - chyba jakoś drogo, szukaj dalej
nam proponowano za jakies 800 zl - ten projekt co lezy w gestii gazownii, zeby przyspieszyc wykonanie przyłącza

Tomek_J
23-08-2005, 07:28
Projekt inst. gazowej wewnętrznej (jak równiez i pozostałych instalacji) miałem razem z projektem domu. Podłączenie do sieci i wykonanie instalacji wewnętrznej rok temu kosztowało mnie coś ok. 1600 zł.

Przy okazji: podczas odbioru upierdliwa pani inspektor z PINB żądała ode mnie naniesienia geodezyjnego instalacji na mapkę. Jak jej zwróciłem uwagę, że za to wg papierów odpowiada właściciel przyłącza, czyli Gazownia, to się jakoś tak szybko zamknęła... :)

SławekD
23-08-2005, 07:49
projekt przyłącza pozostaje w gestii gazowni, która wykonuje to przyłącze , cena ryczałtowa to 1100zł plus opłaty za rzeczywiste koszty wykonania ( u nas niecałe 300zł), gazownia po podpisaniu umowy ma 90 dni na wykonanie przyłacza
projekt wewnętrznej instalacji i wykonanie jej jest w gestii inwestora (najlepiej do tego wziąć kogoś z gazowni gdyż nie będzie problemu z odbiorem tej instalacji wewnętrznej - płaciliśmy za to 400zł sam projekt)
Moze pytanie banalne ale to ceny netto czy brutto ???

alagor
23-08-2005, 07:58
ceny brutto