PDA

Zobacz pełną wersję : Meldunek na działce letniskowej



kosa666
21-08-2005, 15:51
Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu działki letniskowej w okolicach Ogrodzieńca. Noszę się z myślą, że keidyś tam zamieszkam. Czytałem, sprzeczne opinie na temat zameldowania na stałe na działce letniskowej - jest to możliwe czy nie? (W przyszlosci zamiast domku letniskowego chcę postawić dom)

Pozdrawiam

ewusia
21-08-2005, 16:07
Też mam ten sam problem. Z tego co się zdążyłam zorientować to gminy raczej nie robią problemów jeżeli budynekj jest całoroczny. No i teraz nie musisz się meldować w miejscu zamieszkania. Do urzędów podajesz adres zamieszkania i on jest zobowiązujący.... nawet dla skarbówki.
Ale być może wprowadzono mnie w błąd........

kosa666
21-08-2005, 19:22
W takim razie kontynuacja pytania:
Czym się różni (z punktu widzenia prawa) domek letniskowy całoroczny od domku jednorodzinnego (czyżby tylko nazwa projektu :wink: ?)

Pozdrawiam

PS - wątpię by ustawodacwa dał tak duże niedomówienie i pozostawił to w gestii gminy. Myślę że prawo bardziej dokładnie precyzuje możliwość - bądź brak - meldunku.

KAS01
22-08-2005, 07:05
W takim razie kontynuacja pytania:
Czym się różni (z punktu widzenia prawa) domek letniskowy całoroczny od domku jednorodzinnego (czyżby tylko nazwa projektu :wink: ?)


Dla mnie niczym. Z punktu widzenia prawa budowlanego chyba też się nie różni. Inne są natomiast opłaty za wpis do hipoteki. Za dom jednorodzinny się nie płaci, a za letniskowy tak. I choćby z tego względu budując całoroczny dom letniskowy nie nazwałbym go letniskowym.

pozdrawiam
Konrad