PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawe pomysły do zrealizowania w nowo budowanych Domach



aneta&tomek
22-08-2005, 09:04
Witam serdecznie wszystkich. :D

Dopiero zaczynamy budowe wiec staramy sie czytac rozne porady na forum.Oprócz tak ważnych problemów jak dach okna czy sciana jedno, dwu, czy trzywarstwowa, są także ważne małe szczególy, które mogą byc pomocne.
Chciałabym abyście podzielili sie waszymi pomysłami,
Ja osobiscie zwrocilam uwage np na zsyp na bielizne, który nie kosztuje duzo a jednak wiele ułatwia, moj maz twierdzi ze to nie potrzebne ale mysle ze wielu kobietom ten pomysl sie spodoba, a ja postaram sie mojego meza tez przekonac :D :D :D

Kolejnym pomysłem który przeczytałąm na forum to: wstawic w wylewke zaraz za drzwiami wejsciowymi metalowa ramke i dac w tej ramce wylewke o 15 mm nizej. Pozniej w tej ramce ulozyc wycieraczke tak, ze bedzie na jednym poziomie z płytkami, uniknie sie w ten sposób problemu z wycieraczka która zwykle......po prostu nie mieści się pod drzwiami

Innym pomysłem jest instalacja centralnego odkurzacza, oczywiscie sa za i przeciw ale mysle ze instalacje warto załozyc a pozniej sie zdecyduje czy kupowac jednostke czy nie......

Prosze piszcie o waszych pomysłach .....
czekamy
aneta

aneta&tomek
29-08-2005, 09:55
Czy nikt nie ma zadnych pomysłów? :cry: :cry: :cry:
nie wierze......
podzielcie sie opiniami

rafałek
29-08-2005, 10:15
Pomyśl o instalacji antenowej. My jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. W każdym pokoju i nie tylko telefon, TV i LAN (jestem tradycjonalistą). Koszt niewielki. W przyszłości będzie kominek więc przyciągneliśmy rurki do podłączenia go do CO (kominek z płaszczem). w ten sposób przy romantycznym wieczorze będzie ciepło w całym domu i do tego CWU.
Rozprowadzona instalacja pod domofon i videodomofon (przygotowany jestem na system z kablem koncentrycznym jak i zwykłym).
Doprowadzona instalacja do zasilania ewentualnego napędu bramy (na razie nie mamy nawet płotu :wink: )
Warto z głową wyprowadzić prąd na zewnątrz (późniejsze oświetlenie domu na święta, ogród, itp. Do tego z głową wyprowadzić w kilka miejsc wodę przez podlicznik z możliwością odcięcia i spuszczenia na zimę.
Wracając do instalacji elektrycznej - tu duże miejsce do popisu. Trzeba z głową zaplanować system wyłacznikó przy komunikacji by będąc na jednym końcu nie biegać by wyłączyć światło w korytarzu. U nas jest możliwość z 4 punktów.

lonly
29-08-2005, 10:17
Może to przesada ale ja na wszelki wypadek razem z montażem instalcji alarmowej wypuściłem na zewnątrz kabelki pod kamerki. Może je kiedyś wykorzystam do monitoringu. Kable podwójne jeden sygnałowy, drugi zasilanie i podgrzanie.

Sonika
29-08-2005, 10:27
Mamy już tutaj podobny wątek - może się przyda:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25348

aneta&tomek
30-08-2005, 07:34
Witam
Dziekuje za podpowiedzi, to sa bardzo dobre rady mysle ze nie tylko ja skorzystam :D
oczywiscie czekamy na inne pomysly

aneta&tomek
30-08-2005, 07:36
Witam
Dziekuje za podpowiedzi, to sa bardzo dobre rady mysle ze nie tylko ja skorzystam :D
oczywiscie czekamy na inne pomysly