PDA

Zobacz pełną wersję : dokąd najlepiej doprowadzić przyłącze do wody



pakodegites
22-08-2005, 10:01
kupujemy gospodarstwo i mają nam podciągnąć wodę miejską. dokąd najlepiej żaby było wygodnie. jeszcze nie do końca wiemy gdzie co będzie bo część budynków wyburzymy i postawimy nową stajnię.

i jeszcze może wiecie jak dogadywać się jak będą prowadzić rury bo nie chcę żeby mi za bardzo rozkopali wszystko

klucznik
22-08-2005, 10:10
kupujemy gospodarstwo i mają nam podciągnąć wodę miejską. dokąd najlepiej żaby było wygodnie. jeszcze nie do końca wiemy gdzie co będzie bo część budynków wyburzymy i postawimy nową stajnię

gdzieś bedziecie mieli coś ale sami nie wiecie gdzie. co więcej my niczego nie widzieliśmy i nie wiemy co i jak, ale mamy wiedzieć jak masz Ty to zrobić.

Zastanów się zanim zadasz pytanie, bo z Twojego naprawdę mało wynika.

odp na Twoje pytanie: podprowadzcie wodę tak, aby było dobrze.

Karolf
22-08-2005, 10:18
Zamówić doprowadzenie wody do studni z wodomierzem (robi sie tak często, jeśli na działce nie ma jeszcze budynków). Potem można rozprowadzić wodę dowolnie po działce.
W naszej wsi akurat prowadzą wodociąg i nawet wcześniej pytli, czy ma być studnia, czy doprowadzenie do budynku

pozdrawiam

Karol

pakodegites
22-08-2005, 10:28
dobra może mało konkretnie zapytałem ale po co te nerwy zwłaszcza że dobrze jesteśmy zieloni w tej materii. gospodarstwo jest kupione. stoi dom a obok będzie stajnia i garaże. pytanie: czy są jakieś wskazówki co do położenia miejsca w którym ma być to przyłącze do wody tak żeby było dobrze (czy mniej więcej po środku między tymi budynkami, czy jakoś inaczej). sory za zieloność ale sołtys nas zaskoczył tą wodą i musimy dość szybko się zdecydować mimo że jeszcze nie mamy dokładnych wymiarów tego co zbudujemy i generalnie jeszcze dużo rzeczy sie może tam pozmieniać

klucznik
22-08-2005, 10:52
dobra może mało konkretnie zapytałem ale po co te nerwy zwłaszcza że dobrze jesteśmy zieloni w tej materii. gospodarstwo jest kupione. stoi dom a obok będzie stajnia i garaże. pytanie: czy są jakieś wskazówki co do położenia miejsca w którym ma być to przyłącze do wody tak żeby było dobrze (czy mniej więcej po środku między tymi budynkami, czy jakoś inaczej). sory za zieloność ale sołtys nas zaskoczył tą wodą i musimy dość szybko się zdecydować mimo że jeszcze nie mamy dokładnych wymiarów tego co zbudujemy i generalnie jeszcze dużo rzeczy sie może tam pozmieniać

ja bym najpierw doprowadził wodę do domu, przyczym odrazu bym pociągną rure w orientacyjne miejsce stajni i ją zaslepił potem jak juz bedzie stajnia mozna bez rycia całego pdwórka sie podłaczyc.
minusem to sa 2 liczniki wody ( 2 * opłata ) ale... plusem było by to ze gdybyscie mieli kiedys kanalizacje to czesto jest ona rozliczana od zuzytej wody. wtedy licznik w domu jest liczony jako "na kanalizacje" a licznik w stajni liczony jako "ogrodowy" ( bo nie wlewacie tej wody do kanlizacji ) i wtedy woda jest tansza nawet 3-5 krotnie na liczniku ogrodowym

albo wydzielic w domu pomieszczenie gospodarcze podprowdzic wode, licznik i kiedys tam podprowdzic do gospodarczego ( minus - trzeba bedzie kopać samemu = koszty )

albo tak jak radzi Karolf - studzienka tak aby było wygodnie ( np nie na środku ogródka, bo to watpliwa atrakcja ;) )

co do prowadzenia wykopów na działce, po prostu mówisz ze chciałbys puscic "tak i tak" i tyle, jezeli odległosi bedą zachowane od budynków i ogrodzeń i nie bedzie akurat jakas inna instalacja lezała to napewno kierownik sie zgodzi bez gadania i rzadnych oplat :)

mdzalewscy
22-08-2005, 13:05
http://img231.imageshack.us/img231/4169/cimoszenkobetonmaly4ee.jpg

KLUCZNIK , co się stało !!! :cry:

oczy zakryte, nazwa zaprawy zatajona, jakaś cenzura ?, czy naprawdę kogoś prawda w oczy kole ?

klucznik
22-08-2005, 18:15
KLUCZNIK , co się stało !!! :cry:
oczy zakryte, nazwa zaprawy zatajona, jakaś cenzura ?, czy naprawdę kogoś prawda w oczy kole ?
ech jakby to powiedzieć, cenzura, a już myślałem że mnie to nie spotka. :wink:
przeczytałem regulamin, i jest tam napisane:
3. Wydawnictwo MURATOR (...) zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi lub zablokowania dostępu do Forum, gdy:
- uczestnik FORUM wykorzystuje je do agitacji politycznej
a jakoś przywiazałem sie do tego loginu, wiec cimoszenko poszedł na ocenzurowanie...
ja teraz pracuję w podziemiu ;)