PDA

Zobacz pełną wersję : Vat a wykończeniówka



mmarysia
22-08-2005, 11:54
Sytuacja ze zwrotem vatu ciągle jeszcze nie pewna (Pan Prezydent sie waha) - a i ja najpewniej bym sie czuła nie placąc 22% a zamiast tego 7% bez czekania na rozliczenia, zwroty itp. Wiadomo, ze jesli ma sie odpowiedniego wykonawcę ktory bierze material na siebie - jest to możliwe. Pytanie jest jakiego konkretnie materiału dotyczy ta zasada. Mnie interesuje etap wykończeniówki do ktorego wsród polecanych firm mam firmę vatowską. Czy oprócz tego ze zrobią mi ocieplenia poddasza i elewacje ze swoim materialem - moge również posunac sie dalej i podobnie zrobic z armaturą sanitarną , płytkami, deskami na podłogi itp? Wiadomo ze ja wybiorę i ustalę cenę - ale chodzi o to zeby faktyczny zakup przeszedł przez nich plus robocizna za pare wykończeniowe. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi. Jakoś dużo sie mówi o bloczkach i betonie na firmy wykonawcze a o dalszych etapach miej stad nie wiem czy to wogóle możliwe.

Sa spawrdzeni i kompleksowo mogą mi zrobić wykończeniówkę - owszem są ekipy tańsze ale wolałabym z braku czasu na ostatni etap umówić sie jedną ekipą - przełknę ich koszty robocizny - jeśli dzieki temu zaoszczędzę na materiałach dzieki nizszemu vatowi. Pozdrawiam