PDA

Zobacz pełną wersję : skrzynka gazowa w elewacji; ocieplenie POMÓŻCIE



Boowa
22-08-2005, 14:47
witam,

właśnie zamierzam ocieplić dom i mam w związku z tym parę pytań:

jak głęboka jest skrzynka gazowa i czy zawsze ma ona swoje standardowe wymiary? jaki styropian najlepiej użyć przy grubości warstwy docieplenia 6cm (pióro-wpust czy nie)? Jaki na to zastosować tynk (jakiego rodzaju i czy kolorowy czy biały i później malować)? jak powinien być wykończony szczyt nad garażem który już ma swoją obróbkę blacharską przy dachówce kryjącej garaż? Czy wcześniej muszę przygotować sobie mocowania pod zawiasy okiennic, które sobie zaplanowałem?

Proszę was w miarę możliwości o wyjaśnienie moich wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr

EDIT:
aaa jeszcze jedno, jak schować kran w elewacji? tak na przyszłość do podlewania ogrodu..

invx
22-08-2005, 18:58
ze skrzynkami co d owymiarow pewien nie jestem. ale lepiej je zamontowac juz na styropianie.

napisz z czego masz sciane, to bedzie mozna pomyslec nad gruboscia docieplenia ale 6cm to zdecydowanie za malo min. 10

obrubke blacharska trzeba bedzie przerobic - poszerzyc, tak aby zachodzila na styropian

pod okiennice, jesli beda ciezkie, mozesz zawczasu, w miejsca gdzie maja byc zawiasy wstawic drewniane klocki. i potem przykrecic do nich zawiasy.

Boowa
23-08-2005, 06:08
ściana 36cm z BK

tczarek
23-08-2005, 07:36
Genaralnie skrzynka gazowa z licznikiem znajduje się w ogrodzeniu. Na domu jest skrzynka która osłania zawór gazowy i jej rozmiary są niewielkie. Najlepiej gdy zamontuje się ją na styropianie. Gotowe i bardzo fajne skrzynki widziałem w Castoramie.

Sp5es
23-08-2005, 08:05
BK zasadniczo spełnia normy.
Ale zwiększenie styropianu min o 2 cm, a nawet 4 cmm to zwiekszenie wartości inwestycji 2-4% !. Nie oszczędzałbym.

Kryteria wybory tynku - wałkowane wielokrotnie. Poczytaj archiwum i zadaj konretne pytania. Inaczej można napisać książkę. A łatwiej ją przeczytać.