PDA

Zobacz pełną wersję : okna samoczyszczące się



bzborek
22-08-2005, 19:39
Witam wszystkich szczęśliwców! :D
mam do Was pytanie. Czy ktoś wie coś pewnego o oknach samoczyszczących się? zamierzam kupić tego typu okna , o ile to nie jest jakiś podstęp czy bzdura.
Bardzo liczę na Was

23-08-2005, 15:04
:o Też bym takie chciała. Nie lubię myćokien

aha26
23-08-2005, 18:28
pierwszy raz o czyms takim słyszę :wink:

bzborek
23-08-2005, 22:29
:o Też bym takie chciała. Nie lubię myćokien
na ten temat był artykuł w muratorze, ale nie pamietam którym. Sam osobiście nie lubie myć okien (jeszcze bardziej nie lubie odkurzać) ale czgo sie nie robi dla żony. Moge takie okna kupić. Pytałem w wielu firmach instalacyjnych ale nikt nie ma doświadczenia w tym zakresie.
Widzę, że wiele osób nie lubi mycia szyb, więdz szukajmy razem!!!
Werunia !ja też nienlubie myć okien!!!

bzborek
23-08-2005, 22:31
pierwszy raz o czyms takim słyszę :wink:
coś takiego podobno istnieje, choć brzmi jak bajka. Był o tym artyuł w muratorze, ale nie wiem czy to sie sprawdza. Pozdrawiam! bogdan

OLA.J.
24-08-2005, 12:02
Kiedyś tez przymierzałam sie do tego typu okien, ale znajomy pan z firmy szklarskiej odwiodł mnie od tego, po pierwsze szyby (bo to same szyby sie czyszcz a nie całe okna, cudów nie ma) czyszczą się w momencie zetknięca z wodą , wiec albo trzeba czekać na zacinający deszcz albo polać wodą, po drugie cena szyb na cały mój domek była o duzo wyższa nizbym zapłaciła firmie myjącej okna przez kilka ładnych lat a nawet dlużej.

dorotazab
01-11-2005, 12:20
A ja tam najlepsza mam pewnosc jak sama okna umyje - wtedy wiem ze sa czyste. :wink: :wink: :wink:

stary
03-11-2005, 09:34
Jest coś takiego: http://www.pilkington.com/international+products/activ/poland/polish/activ+home.htm
Niestety muszą być spełnione pewne warunki: deszcz co jakiś czas - ewentualne polewanie szyb wodą :wink: . nie do każdego sylikonu - okna drewniane, dokładnie się nie umyją :roll:, no i oczywiście szkło nie myje ram !!! :-?
Mimo wszystko znajomy w biurze na elewacji ma zamontowaną jedną na pokaz i widać , że jest ona czyściejsza od pozostałych

dorotazab
03-11-2005, 21:43
:-? :-? :-? :-?

wariant
23-11-2005, 15:25
Witaj,
to jest mały podstęp, ponieważ występują tylko samoczyszczące szyby, jednak ich powloka nie znosi kontaktu z wieloma dostępnymi środkami czystości, jak więc bezpiecznie myć ramy okienne? Powłoka ta nie znosi również kontaktu z np. silikonem a więc jak uszczelniać pakiety szybowe w oknach drewnianych. Tego typu szkło to tak naprawdę rozwiązanie pomyślane do zastosowania w ogromnych fasadach aluminiowo szklanych.
Moim zdaniem nie warto.

sadni
15-04-2006, 16:01
Witam wszystkich szczęśliwców! :D
mam do Was pytanie. Czy ktoś wie coś pewnego o oknach samoczyszczących się? zamierzam kupić tego typu okna , o ile to nie jest jakiś podstęp czy bzdura.
Bardzo liczę na Was
to nie bzdura chodzi o szkło typu activ firmy pilkington jest kilka oddziałów w polsce inf. w necie