PDA

Zobacz pełną wersję : Zbrojenie posadzki na gruncie.



andrzejka
22-08-2005, 19:54
CZy zbroiliście płytę posadzki na gruncie :roll: :roll:
W projekcie mam zbrojenie siatką prętów fi 8 co 15 cm środkiem a w garażu zbrojenie dołem i górą :-?
Czy to naprawdę jest potrzebne i konieczne :roll:
Jak jest u was :roll:

izela
23-08-2005, 09:18
W warstwę chudego betonu daliśmy siatkę zbrojeniową (chyba to jest fi3, oczko 10x10 cm??).

m.dworek
23-08-2005, 09:28
problem w tym ze tak na prawde nikt nie wie do konca
w wiekszosci przypadkow nie jest potzebne zbrojenie
ale architekci wola widac dmuchac na zimne....
.-chociaz podobno jak grunt zle zagescisz to zbrojenie nie pomoze....
kurcze sam chcialbym wiedziec ;)
bo temat ciezki do "wyczucia"- i tylko chyba doswiadczenie z lat praktyki tu dac moze jakies wskazowki

echo
23-08-2005, 09:37
U nas chudy beton zbrojony siatką (drut fi 6), natomiast w jastrychu z miksokreta - włókna polipropylenowe. Jest OK

gregor2
23-08-2005, 09:43
do chudego betonu dodałem włókna polipropylenowe. Beton wylałem 3 dni temu więc za jakiś czas będę mógł powiedzieć czy jest O.K.

wbrat
23-08-2005, 10:01
A duży jest koszt takiego zbrojenia? Bo jeśli nie, to lepiej dać i spać spokojnie... uważam, że w tym etapie oszczędności to kiepska sprawa - wole kupić np. tańsze rynny, bo jak się zepsują, to bez problemu je wymienie... z posadzką tak łatwo już nie będzie...

Geno
23-08-2005, 11:20
Jak ktoś zbroi chudy beton to trochę smieszne jest...ale cóź...jeśli chodzi o wylewki to włąściwie przy takim ciężkim zbrojeniu to już są płyty a nie wylewki - jak dla mnie to uzasdnione tylko np. w przypadku posadowienia na terenach górniczych - w innych przypadkach przy prawidłowych zagęszczeniu podkładu - zbędne.

pattaya
23-08-2005, 11:47
Chudziak (10-12cm) bez zbrojenia.
Wylewka z miksokreta zbrojona włóknami.

bobo30
23-08-2005, 17:33
chudziak - 10cm nie był zbrojony, ale podłoże pod nim było bardzo solidnie zagęszczone - piasek,
wylewki trzeba zazwyczaj zbroić - włókna lub siatka o oczku 10x 10 lub 15x15

andrzejka
23-08-2005, 19:46
Jak ktoś zbroi chudy beton to trochę smieszne jest...ale cóź...jeśli chodzi o wylewki to włąściwie przy takim ciężkim zbrojeniu to już są płyty a nie wylewki - jak dla mnie to uzasdnione tylko np. w przypadku posadowienia na terenach górniczych - w innych przypadkach przy prawidłowych zagęszczeniu podkładu - zbędne.
A co to znaczy prawidłowe zagęszczenie podkładu :roll: :roll: :roll:
Czy to ubijanie :roll:
I co to za włókna dajecie :roll: Czy to się dodaje do betoniary :roll:

Geno
23-08-2005, 19:51
Jak ktoś zbroi chudy beton to trochę smieszne jest...ale cóź...jeśli chodzi o wylewki to włąściwie przy takim ciężkim zbrojeniu to już są płyty a nie wylewki - jak dla mnie to uzasdnione tylko np. w przypadku posadowienia na terenach górniczych - w innych przypadkach przy prawidłowych zagęszczeniu podkładu - zbędne.
A co to znaczy prawidłowe zagęszczenie podkładu :roll: :roll: :roll:
Czy to ubijanie :roll:
I co to za włókna dajecie :roll: Czy to się dodaje do betoniary :roll:


Najlepszym rozwiązaniem było by mechaniczne albo płytą albo ubijakiem (skoczkiem) warstwami po 15-30 cm z 3-5 przejściami po śladzie.

Włókna http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60276997