PDA

Zobacz pełną wersję : półokrągłe okno w prostokątnym otworze - jak?



pawelurb
22-08-2005, 20:34
w projekcie , wszystkie otwory okienne i drzwiowe były normalne, tzn. prostokątne , bez łuków ze zwykłymi nadprożami typu "L" , ale drzwi wejściowe i jedno z okien ma być półokrągłe na górze , w takim razie jak je wstawić to takiego otworu ? wstawić takie jakie ma być , a potem zamurować te rogi co pozostały , czy jakoś inaczej ? proszę o radę , bo jeszcze mam murarzy i mogą coś domurować , bo oni też niezabardzo wiedzą jak , proponowali że zrobią łuki, ale ja nie chciałem, bo tego nie było w projekcie.

ttt
22-08-2005, 23:11
w projekcie , wszystkie otwory okienne i drzwiowe były normalne, tzn. prostokątne , bez łuków ze zwykłymi nadprożami typu "L" , ale drzwi wejściowe i jedno z okien ma być półokrągłe na górze , w takim razie jak je wstawić to takiego otworu ? wstawić takie jakie ma być , a potem zamurować te rogi co pozostały , czy jakoś inaczej ? proszę o radę , bo jeszcze mam murarzy i mogą coś domurować , bo oni też niezabardzo wiedzą jak , proponowali że zrobią łuki, ale ja nie chciałem, bo tego nie było w projekcie.

witam ziomka!
w mojej karierze okniarza-stolarza miałem raz takie zamówienie klient kupił mieszkanie w bloku i zamówił okna prostokštne z małym łukiem no i zrobiliœmy to w następujšcy sposób . ótwory zostały prostokštne futryny też a delikatne łuki zrobiliœmy w skrzydłach i było po sprawie.

rafałek
23-08-2005, 06:27
My długo nie mogliśmy się zdecydować na wybór okien (tych małych). W końcu wykonaliśmy otwory prostokątne a w oststniej chwili zmieniliśmy te okna na łuczki. W efekcie zamocowane są na bokach kotwami, a szczeliny zabudowane płtrami kartonowogipsowymi. W środku otwór pozostaje prostokątny (dzięki temu nie ma problemów z otwieraniem), a na zewnątrz będzie obrobione styropianem w łuk. Styropian będzie zachodził lekko na ramę.