PDA

Zobacz pełną wersję : Promocja Robena



Bonzai
23-08-2005, 07:01
Wczoraj robiłem zwiad dachowy. Zainteresowała mnie promocyjna cena dachówek Robena miedziana, podobno wychodzi 27zł za m2. Czy ktoś z was może pokusił się na tą promocję. Jeżeli tak to co z ich jakością, układaniem itp. Przecież to już cena porównywalna z dachówką betonową.

KAS01
23-08-2005, 07:06
Tylko, że dodatki są juz w normalnych cenach. A one stanowią co najmniej połowę wartości dachu. Jednak przy takiej cenie dachówki podstawowej, to cały dach wyjdzie niewiele drożej od betonowej (na 200m2 ok. 2000zł).

PS. Ja wziąłem w promocji brązowoczarną po 2,88 brutto (26% rabatu), a reszte wezme z 18% rabatem. Co do jakości, to mój sprzedawca twierdzi, że jeszcze nie miał reklamacji (od 6lat) na już położony dach (bo pojedyńcze dachówki, to zawsze się jakieś znajda do reklamacji). Ja swojej jeszcze nie widziałem, bo jest na placu w hurtowni.

anowi*
23-08-2005, 08:07
ja mam zamiar w tym tygodniu zakupić miedzianą robena
i co ciekAWE W INTERNECIE SAM ROBEN daje 2,19 pln za sztukę a ja kupuję za 1,98 w hurtowni :o :D Ciekawe na jakiej to zasadzie...

telesforek
23-08-2005, 13:23
A ja już miałam kupić Robena, ale ostatecznie zdecydowałam się na Rupp Ceramikę. Za 1 m2 wyszło niecałe 25 zł brutto, a dachówka podobno lepsza, w każdym razie ma podwójny zamek. Owszem, ceny dodatków są normalne, ale mnie przy dość skomplikowanym dachu wyniosły ok. połowy ceny dachówki podstawowej. Ogólnie dach 215m2 to koszt 9 tys. brutto.

m.dworek
23-08-2005, 13:27
a sa jakies powody zby brac ceramike zamiast betonu ?

mmmad
23-08-2005, 13:32
W porownaniu do betonu - ceramika pozniej porasta mchem :)

Ja tez decyduje sie na Robena miedzianego. Chyba oferta nie jest zla - ostatnio Braas poczul oddech konkurencji i tez spuscil z ceny.

Dekarze troche wiecej wolaja za polozenie ceramiki, bo twierdza, ze sie trudniej tnie. Jest twardsza.

bladyy78
23-08-2005, 13:38
jedyny powód to fakt ze to jest ceramika a nie beton innego nie ma! Trwalosc betonowych jest taka sama jak ceramicznych.

Uszaty1973
23-08-2005, 15:38
dachówka betonowa będzie trwała prawie tak jak ceramiczna pod warunkiem że lakier nie odpadnie :wink:

alexsoft
23-08-2005, 15:40
Cóż, obawiam się że trwałość betonowych malowanych dachówek jest mimo wszystko inna niż szkliwionych (a nie angobowanych!) dachówek ceramicznych.

mack
23-08-2005, 19:16
A ja już miałam kupić Robena, ale ostatecznie zdecydowałam się na Rupp Ceramikę. Za 1 m2 wyszło niecałe 25 zł brutto, a dachówka podobno lepsza, w każdym razie ma podwójny zamek. Owszem, ceny dodatków są normalne, ale mnie przy dość skomplikowanym dachu wyniosły ok. połowy ceny dachówki podstawowej. Ogólnie dach 215m2 to koszt 9 tys. brutto.

A co jest w tej cenie? U mnie za dach 215 m2 z Robena miedziabnego wyliczyli 17 000 (dachówki, folia, obróbki kominów, rynny)

gregmena
23-08-2005, 19:30
mi za 1 sztuke robena w promocji liczą 1.60 netto
cały dach materiały 160m dało 6000 zł

ale jeszzce gadam z koramic i nie tylko

ana_b
23-08-2005, 20:57
ja zamówiłam miedzinego Robena za dach 100m wyszło mi 7100zł; same dodatki kosztowały prawie 4400zł!!!

Uszaty1973
24-08-2005, 07:37
Ja już kupiłem miedzianą. Na dodatki dostałem 18% rabatu a na podstawową wg cennika. Wszystki z montażem na 7%VAT.

telesforek
24-08-2005, 09:20
Mack,

Moja cena dotyczy wyłącznie dachówki, ale obejmuje jej cały komplet, tj. dachówkę podstawową, gąsiory, dachówki skrajne, łączniki kalenic, kominek wentylacyjny itp. Dach mam czterospadowy z dwoma dwuspadowymi daszkami. O ceny pytałam w wielu firmach i były bardzo podobne, różnica to może 200 zł na całym dachu. Jak już napisałam, wybrałam Ruppa, bo jest podobno lepszy od Robena.

tab
24-08-2005, 09:31
Mack,

Moja cena dotyczy wyłącznie dachówki, ale obejmuje jej cały komplet, tj. dachówkę podstawową, gąsiory, dachówki skrajne, łączniki kalenic, kominek wentylacyjny itp. Dach mam czterospadowy z dwoma dwuspadowymi daszkami. O ceny pytałam w wielu firmach i były bardzo podobne, różnica to może 200 zł na całym dachu. Jak już napisałam, wybrałam Ruppa, bo jest podobno lepszy od Robena.

Rupp jest barwiony w masie, a Roben nie.
Rupp ma dokładniejsze zamki, Roben nie.
:) nie żebym reklame robiła, czy była handlowcem. :)

ja budowniczy
24-08-2005, 11:51
A ja już miałam kupić Robena, ale ostatecznie zdecydowałam się na Rupp Ceramikę. Za 1 m2 wyszło niecałe 25 zł brutto, a dachówka podobno lepsza, w każdym razie ma podwójny zamek. Owszem, ceny dodatków są normalne, ale mnie przy dość skomplikowanym dachu wyniosły ok. połowy ceny dachówki podstawowej. Ogólnie dach 215m2 to koszt 9 tys. brutto.

czy w kolorze miedzianym?

kluseczka
24-08-2005, 12:45
Ja także kładę robena, z naszego wywiadu wynika (mam także zaprzyjaźnionego fachowca w rodzinie - całkiem neutralnego , bo sprzedażą się nie zajmuje) że roben to dobra i uznana firma, takiej okazji nie można było przepuścić! To co, że dodatki wychodzą drogo - a język to po co nam dali ?? Trzeba się targować do upadłego!!! I nie brać do siebie uwag sprzedawców w stylu: Taką panu dałem cenę na te okna , że teraz spać w nocy nie mogę! Ja mam daszek z krągłościami , coś w stylu wolego oczka i co najważniejsze dam radę go pokryć tą dachówką, co do zamków to są one bardzo dokładne, możliwość manewru 1 zamka tylko 4mm!! i są z całą pewnością barwione w masie - sprawdziłam!!!!!!! :wink:

kluseczka
24-08-2005, 12:46
Ja także kładę robena, z naszego wywiadu wynika (mam także zaprzyjaźnionego fachowca w rodzinie - całkiem neutralnego , bo sprzedażą się nie zajmuje) że roben to dobra i uznana firma, takiej okazji nie można było przepuścić! To co, że dodatki wychodzą drogo - a język to po co nam dali ?? Trzeba się targować do upadłego!!! I nie brać do siebie uwag sprzedawców w stylu: Taką panu dałem cenę na te okna , że teraz spać w nocy nie mogę! Ja mam daszek z krągłościami , coś w stylu wolego oczka i co najważniejsze dam radę go pokryć tą dachówką, co do zamków to są one bardzo dokładne, możliwość manewru 1 zamka tylko 4mm!! i są z całą pewnością barwione w masie - sprawdziłam!!!!!!! :wink:

KAS01
24-08-2005, 12:54
... i są z całą pewnością barwione w masie - sprawdziłam!!!!!!! :wink:

Chyba na kolor gliniany. :D

telesforek
24-08-2005, 13:01
Ja budowniczy,

Chodzi oczywiście o miedzianą, na ceglastą podobno była promocja ale mniejsza.

rafal9
24-08-2005, 13:05
A ja już miałam kupić Robena, ale ostatecznie zdecydowałam się na Rupp Ceramikę. Za 1 m2 wyszło niecałe 25 zł brutto, a dachówka podobno lepsza, w każdym razie ma podwójny zamek. Owszem, ceny dodatków są normalne, ale mnie przy dość skomplikowanym dachu wyniosły ok. połowy ceny dachówki podstawowej. Ogólnie dach 215m2 to koszt 9 tys. brutto.

Gdzie i jak dostałeś takie ceny na Ruppa??
Wychodzi 1.72 brutto za dachówkę - toż to niesamowite.
Jaki to model i jaki kolor?

kluseczka
24-08-2005, 14:21
do KASO 1 :

To chyba normalne , że po rozłupaniu ceramiki agnobowanej kolor w środku nie będzie w 100% identyczny, po co komu połysk w środku dachówki, a jeśli się wytrze lub uszkodzi z dołu i tak nie będzie widać różnicy.
[/list][/quote]

Uszaty1973
24-08-2005, 14:33
kluseczka napisał:

i są z całą pewnością barwione w masie - sprawdziłam!!!!!!!

Na stronie Robena jest napisane że agnobowane są tylko od strony licowej.

A ta miedziana to jest z połyskiem czy bez??

KAS01
24-08-2005, 18:58
do KASO 1 :

To chyba normalne , że po rozłupaniu ceramiki agnobowanej kolor w środku nie będzie w 100% identyczny, po co komu połysk w środku dachówki, a jeśli się wytrze lub uszkodzi z dołu i tak nie będzie widać różnicy.
[/list]

Chcesz mi powiedzieć, ze jak rozłupie swoja brązowoczarną, to w środku też taka będzie. :roll: :D

telesforek
25-08-2005, 07:02
rafal9

Sprawdziłam wczoraj w papierach, cena za Siriusa miedzianego 1,80 zł brutto, co daje 26 zł/m2. Hurtownia pod Toruniem

kluseczka
25-08-2005, 12:05
Do kaso 1

WIESZ CO ?, A MOŻE TEN GLINIASTY KOLOR JEST BARDZO PODOBNY DO MIEDZIANEGO, DLATEGO PO ROZŁUPANIU DACHÓWKI NIE WIDAĆ ZNACZNEJ RÓŻNICY? CZYŻBYM ZOSTAŁA ZROBIONA W BALONA??

rafal9
25-08-2005, 12:10
Roben nie ma dachówek barwionych w masie.
Każda po rozłupaniu będzie wyglądała tak samo.

Uszaty1973
25-08-2005, 12:26
Roben nie ma dachówek barwionych w masie.
Każda po rozłupaniu będzie wyglądała tak samo.

A ciekawe kto ma!! Z tego co wiem to tylko betonowe mogą być barwione w masie. Ceramika nie może być barwiona w masie, to jest niewykonalne!!!

kluseczka
25-08-2005, 12:48
zgłupiałam!!! poddaję sie!! :)

Xena z Xsary
25-08-2005, 13:06
a mnie jeden gość bajerował ze creaton kerraphane jest barwiona w masie i jest ceramiką.
prawda/fałsz?

Uszaty1973
25-08-2005, 13:15
na stronie creaton jest:
barwa/powierzchnia: czerwień naturalna
czerwień angobowana
czerwień o odcieniu miedzi angobowana
br±z angobowana
ciemna angobowana
antracyt angobowana
plamista angobowana
płomieniowana angobowana
czerwień naturalna chropowana
czerwień naturalna szczotkowana

I nowość - ceramika glazurowana na jakieś tam kolory.

Ściema :cry: [/quote]

ja budowniczy
25-08-2005, 13:44
Jestem właśnie na etapie kupowania dachówki. To nieprawda że tylko cement jest barwiony w masie a ceramika już nie.
Kera pfanne Creatona i Sirius Rupp Ceramiki są barwione w masie. Widziałem na dachu po ulożeniu i jedną i drugą i przy koszach nie "straszy" ceglany kolor. Oczywiście na cięciach ta dachówka nie jest idealnie taka jak na wierzchu, ale jednak ma kolor zbliżony do tego na zewnątrz i ewidentnie JEST barwiona w masie
Za to np Harmonia Creatona (wyglądem i wielkością zbliżona do siriusa Ruppa) nie jest barwiona w masie i tu już przy koszach rzuca się w oczy ceglany kolorek. Czy przeszkadza? To zależy wyłącznie od koloru dachówki i potrzeb estetycznych inwestora.
pozdrawiam

KAS01
25-08-2005, 13:50
... Widziałem na dachu po ulożeniu i jedną i drugą i przy koszach nie "straszy" ceglany kolor. Oczywiście na cięciach ta dachówka nie jest idealnie taka jak na wierzchu, ale jednak ma kolor zbliżony do tego na zewnątrz i ewidentnie JEST barwiona w masie
...
A nie jest to przypadkiem zimna angoba nakładana przez dekarza po przycięciu dachówki?

ja budowniczy
25-08-2005, 13:53
na pewno nie, rozmawiałem z właścicielami dachów i oni NIC nie malowali. Malował jeden -właśnie harmonie - bo żonę raził kolor ceglasty przy koszach :roll:
Widziałem też potłuczone dachówki i one ewidentnie nie są czerwone w środku. To oczywiście np przy brązie - bo taki kolor mnie interesuje - nie jest taki sam ładny brązik jak na wierzchu, ale niemniej jest to jakaś odmiana brązu.

Uszaty1973
25-08-2005, 13:54
Cięcia dachówek pokrywa się specjalnym płynem, nazywa się to angobowanie na zimno. Jak ktoś ma badziewnych dekarzy to mu tego nie zrobili. Na stronie creaton napisane jest wyraźnie że jest angobowana lub glazurowana a nie barwiona w masie. Angobowanie jest procesem polegającym na pokrywaniu dachówki przed wypalaniem glinkami o odpowiednich kolorach.

Uszaty1973
25-08-2005, 13:59
Dachówki mają w środku kolor zależny od rodzaju gliny, a glina jest zależna od głębokości i innych parametrów. Dlatego dachówki nie koloryzowane mają baaardzo różne odcienie.

Zobacz sobie cegły, jedne są żółte, inne czerwone a jeszcze inne sine. Różne kolory zobaczysz nawet z jednej cegielni.

Xena z Xsary
25-08-2005, 14:01
czy jest tu przedstawiciel Creatona;)?

ja budowniczy
25-08-2005, 14:33
Cięcia dachówek pokrywa się specjalnym płynem, nazywa się to angobowanie na zimno. Jak ktoś ma badziewnych dekarzy to mu tego nie zrobili. Na stronie creaton napisane jest wyraźnie że jest angobowana lub glazurowana a nie barwiona w masie. Angobowanie jest procesem polegającym na pokrywaniu dachówki przed wypalaniem glinkami o odpowiednich kolorach.

na stronie creatona jest napisane wielką czcionką
"KERA-PFANNE" - Dachówka zakładkowa barwiona w masie
www.creaton.com.pl

więc nie mąć ludziom w głowie :roll:
kera pfanne należy do dachówek zakładkowych średniego formatu jakby ktoś chciał sobie sprawdzić

Uszaty1973
25-08-2005, 14:57
Ceramika barwiona w masie jest super nowością. Dachówki te są większe i lżejsze od tradycyjnych.

Ciekawe tylko czy to coś ma prawo nazywać się ceramiką :wink:
w końcu keramzyt to też ceramika :wink:

mack
25-08-2005, 20:00
rafal9

Sprawdziłam wczoraj w papierach, cena za Siriusa miedzianego 1,80 zł brutto, co daje 26 zł/m2. Hurtownia pod Toruniem
mnie zaproponowali 1,86 netto za siriusa ceglastego
podaj namiar na te hurtownie chociaz to daleko

telesforek
29-08-2005, 10:08
Wysłałam na priva

Wwiola
30-08-2005, 19:53
Telesforek i ja poproszę o ten numer, bo mi proponują zawrotną cene za siriusa, a do Torunia mam raptem 250km :wink:

areq
30-08-2005, 20:14
Wziąłem na dach Robena ceramiczną w "promocji". Dopiero jak Rupp i Braas zorientowali się ,że masa ludzi bierze ceramikę z Robena spuścili nieco z cen. Jeśli komuś nie podoba się kolor miedziany-- /czytaj: kolor wypalanej gliny-jak cegły prawie/ --to polecam OBECNĄ ofertę Rupp ceramiki - ZNACZNIE zeszli z cenami a dachówka naprawdę piękna.
A teraz to co Lubicie ceny mojego sondażu:) :
Dach z dachówki betonowej firmy Euronit grafit 240m2 prosty jak bambosz -kopertowy bez okien dachowych -cena kompletna wraz z robocizną /22zł netto/ +ołacenie+ wszystkie możliwe obróbki+rynny kanion Wavin 19.450zł brutto z 7% VAT
Dach z dachówki Roben miedzianej -wykończenie+robocizna j/w 20.856brutto. /A WIĘC TYLKO OK.1500ZŁ DROZEJ NIŻ BETON/
Dach beton Braas Cisar bodajże też grafit wraz z położeniem 19.742brutto /27zł m2 robota/
Dach Rupp ceramika grafit też 24.850zł /ALE TE DACHÓWKI SĄ NAJŁADNIEJSZE/

Teraz info od mojego wuja który od 40lat kładzie dachówki /dekarzem jest no:):):) / powiedział,że nie mam co zawracać sobie głowy dachówką betonową,gdyż nawet najgorsza dachówka ceramiczna,będzie zawsze lepsza od najdroższej betonowej.I basta.
Jeśli ktoś buduje się w pobliżu lasu - to na starcie powinien odrzucić wariant z dachówką betonową-od strony północnej po 8-10latach będzie podrastać mchem-I NIE MA NA TO RADY.

Reasunując - TYLKO CERAMIKA ,beton zostawcie Państwo w razie konieczności jako wariant oszczędnościowy....

Zmiana:) 14.09 zamieniłem Robena na Ruppa TE SAME PIENIĄDZE

aqep
30-08-2005, 21:02
czy kto ma w domu kubek do picia zrobiony z betonu?? :lol:

Wojtek R
15-09-2005, 06:30
Sirius czerwiń miedziana 1.81 brutto

Gdzie i jak dostałeś takie ceny na Ruppa??
Wychodzi 1.72 brutto za dachówkę - toż to niesamowite.
Jaki to model i jaki kolor?[/quote]

kluseczka
15-09-2005, 09:02
Mój dach już prawie skończony - oczywiście dachówka Robena, wygląda pięknie , natomiast przyznaję, iż promocja= się niestety dachówce już nie w 1 gatunku. wiele z nich jest popękanych , zwłaszcza na górnym zamku, co prawda nie są to duże pęknięcia, ale zawsze! Stwierdzam więc , że Roben źle na tej swojej promocji nie wyszedł, sprzedając swoją niestety niepełnowartościową dachówkę. Gdyby nie to , że u mnie trzeba dużo przycinać - straty byłyby duże! Niektóre są krzywe jak łuk Robin Hooda - na szczęście niewiele. Na pocieszenie mogę polecić tanich majstrów, którzy nie są 100% profesjonalistami - no , ale konia z rzędem temu , kto mi takich pokaże, jednakże na tyle sprytnymi, że dostosowują się do wszystkich naszych zaleceń i pomysłów. Są bezproblemowi, mają cały potrzebny sprzęt, jechali do mnie ponad 200km no i teraz najważniejsze: kładą dachówkę , orynnowanie, obróbki blacharskie dachu , okien, komina, wstawiają okna dachowe a to wszystko za jedyne 16 zł za metr kwadratowy dachu. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, podam namiary, panowie są z Końskiego. Pozdrawiam forumowiczów. Już nie tak mocno podniecona PROMOCJĄ :-? Robena

kluseczka
15-09-2005, 09:06
Aby jeszcze trochę zadośćuczynić mim majstrom,, muszę przyznać że mój dach nie należy do najłatwiejszych w wykonaniu - Projekt Archipelagu -SANDRA :) a i ze mną też nie mają łatwego życia, strasznie się czepiam :evil:

kluseczka
15-09-2005, 09:07
jak tylko opanuję wklejanie zdjęc to pokażę wam mój dach

aqep
15-09-2005, 19:34
Kluseczka ile masz rabatu na dodatki, bo ja dostalem 15%...

piotr.o
15-09-2005, 21:45
na początek do Uszatego oczywiście że są dachówki barwione w masie. Znam trzy firmy które produkuja taką dachówkę: Huguenot Fenal dzisiejszy IMERYS - Francja, CREATON - Niemcy oraz Rupp. Oczywiście barwienie w masie nie polega na stosowaniu innej gliny tylko na dodatkach chemicznych, np. kolor brązowy dchówki powstaje po dodaniu tlenku manganu. jesli chodzi o ceny na Syriusa a także na robena miedzianego to zapraszam (Roben niestety dostępny dopiero za jakieś 5-6 tygodni bo fabryka nie wydala tak duże zainteresowanie) Syrius od ręki cena brutto za metr 27,99 o inne kształty i kolory należy pytać. Np. karpiówka Creatona KERAbiber naturalna po rabacie 0.99 netto. Kto pyta nie błądzi. Euronit ekstra i Celtycka Braasa 20.098 brutto. wszelkie informacje na priv. Pozdrawiam Piotr

Betka
15-09-2005, 22:31
kluseczka dach w Sandrze bardzo mi się podoba. Zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź, że masz fachowców z Końskiego, tzn z Konina czy z Końskich?? Pytam tak, bo to moje rodzinne strony i dziwi mnie, że są tacy tani. Gdybym wiedziała nie płaciłabym 40zł za to co Ty 16. :roll:

kluseczka
16-09-2005, 07:17
Kluseczka ile masz rabatu na dodatki, bo ja dostalem 15%...
Ja nie wieli więcej 17%, ale na wszystko , oprócz dachówki podstawowej, czyli rynny, blachę, obróbki, okna dachowe fakro

kluseczka
16-09-2005, 07:20
kluseczka dach w Sandrze bardzo mi się podoba. Zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź, że masz fachowców z Końskiego, tzn z Konina czy z Końskich?? Pytam tak, bo to moje rodzinne strony i dziwi mnie, że są tacy tani. Gdybym wiedziała nie płaciłabym 40zł za to co Ty 16. :roll:

Z końskiego koło kielc, ale jak już mówiłam jechali do mnie ponad 200km, faky , że muszę im zapewnić noclegi , ale to zależy od satanu domu, jeśli masz już zamknięty stan, to mogą nocować w środku, ja wynajęłam tanią przyczepke campingową

Betka
16-09-2005, 10:00
kluseczka Jak spod Kielc to nie z końskiego tylko z Końskich. Fajno że tacy tani. Niektórzy to mają szczęście :lol:

kluseczka
16-09-2005, 11:11
dla wszystkich zainteresowanych : nr tel do moich majstrów - główny to pan Grzegorz, pomocnik Rafał i to jest nr do tego drugiego , bo ten 1 nie ma komórki : 502 045 625 pozdrawiam :)

lukasz814
16-09-2005, 11:50
Betaka napisała:
kluseczka dach w Sandrze bardzo mi się podoba. Zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź, że masz fachowców z Końskiego, tzn z Konina czy z Końskich?? Pytam tak, bo to moje rodzinne strony i dziwi mnie, że są tacy tani. Gdybym wiedziała nie płaciłabym 40zł za to co Ty 16.
Fachowcy faktycznie są Betka z Twoich rodzinnych stron. Nie wiem co miałaś za te 40... ale za te 16 zetka to położenie dachówki, obróbki i rynny... Zresztą fachowcy, a fachowcy... :D

Betka
16-09-2005, 12:29
No ja za 40 zł za metr miałam więźbe, dachówkę, orynnowanie, przygotowanie belek pod ocieplenie poddasza, postawienie wiaty do budynku (jeden dach). Razem 300m2 dach. Dach dosyć skomplikowany (podobno), poszło 20 kubików drewna.

Yoric
16-09-2005, 12:49
czy towar z promocji podlega takiej samej gwarancji jak "normalny" ?
jesli sa spekane to sie posypia z dachu .....

miwe
21-10-2005, 19:17
kładę robena miedzianą . Myslę że do jakości można mieć pewne zastrzeżenia- nie jest zbyt równa, ma płytsze zamki niz np. rupp. Jeśli się przyjrzeć z bliska to niektóre dachówki trochę tańczą, ale generalnie dach wygląda bardzo efektownie, chyba bym nie zamienił. Za dach 300m2 zapłaciłem 26000zł .Tj o 2tys. drożej niż euronit , ceny ( okolice trójmiasta )
dachówka podstawowa- w promocji +7%VAT
dachówki kształtowe, dodatki,rynny,15%upustu + 7%VAT
robocizna 23zł/m2 (z łaceniem)

mmmad
21-10-2005, 21:14
U mnie kazdy kto przychodzi i patrzy na kupe ceramicznego, miedzianego gruzu mowi: ale dachowek napsuli. Dekarze mowia, ze krzywe i uszkodzone odrzucali. Ciekawe kto za nie zaplaci - ja mam umowe na wykonanie z materialem wlasnym dekarzy i tak na prawde nie interesuje mnie, ile bylo krzywych, chyba, ze beda chcieli, zebym za nie zaplacil.
Ale dach - malinka! Wlasciwie to miedzianka :)

ivqo
23-10-2005, 17:45
Dachówki są KRZYWE, reklamowałem i przedstawiciel wziął do ekspertyzy ale pewnie nic z tego nie bedzie, bo dla niego dach wygląda OK.

OSTRZEGAM wszystkich zainteresowanych Robenem, żeby sie 5 razy zastanowili zanim kupią ich dachówku.

Zainteresowanym moge przesłać zdjęcia, aż przykro patrzeć

kluseczka
24-10-2005, 07:25
Nie jest znowu aż tak źle, te krzywe lub lekko pęknięte, właściwie to nie są pęknięcia tylko rysy - zazwyczaj na zamkach górnych, można wykorzystać do cięcia na kosze, mój dach też już skończony , czekam tylko na nietypowe kształtki od Marleya - to i rynny będą całe. Ogólnie to dach wygląda naprawdę porządnie, muszę przyznać , że jestem zadowolona :wink:

Iwka N.
24-10-2005, 11:38
Dachówki są KRZYWE, reklamowałem i przedstawiciel wziął do ekspertyzy ale pewnie nic z tego nie bedzie, bo dla niego dach wygląda OK.

OSTRZEGAM wszystkich zainteresowanych Robenem, żeby sie 5 razy zastanowili zanim kupią ich dachówku.

Zainteresowanym moge przesłać zdjęcia, aż przykro patrzeć
Witajcie, ja mam na dachu położoną miedzianą Robena i nie narzekam. Oglądałam specjalnie jak przyjechału i były rozłożone przed położeniem na dachu : żadnych specjalnych rys czy kropek. Dekarz również twierdził, że były lepsze niż się spodziewał. A dach po prostu wygląda pięknie.
Pozdrawiam

kolia
24-10-2005, 11:56
kładę robena miedzianą . Myslę że do jakości można mieć pewne zastrzeżenia- nie jest zbyt równa, ma płytsze zamki niz np. rupp. Jeśli się przyjrzeć z bliska to niektóre dachówki trochę tańczą, ale generalnie dach wygląda bardzo efektownie, chyba bym nie zamienił. Za dach 300m2 zapłaciłem 26000zł .Tj o 2tys. drożej niż euronit , ceny ( okolice trójmiasta )
dachówka podstawowa- w promocji +7%VAT
dachówki kształtowe, dodatki,rynny,15%upustu + 7%VAT
robocizna 23zł/m2 (z łaceniem)

Gdzie kupowałeś dachówkę?

anowi*
24-10-2005, 13:40
czy to prawda, że są takie kolejki na robena że nie nadążają z produkcją, bo ja czekam i czekam i ponoć dają 2 gat. :evil:
I gat. idzi na zachód :evil: do swoich wysyłają a tu tylko fabryka za psie pieniądze dla ludzi...
chyba zrezugnuję
:cry: podajcie mi tylko proszę aktualne promocje na iine ceramiki
bo mnie zima z więźbą zastanie :roll:
pozdrawiam

KAS01
24-10-2005, 17:56
czy to prawda, że są takie kolejki na robena że nie nadążają z produkcją, bo ja czekam i czekam...
Są problemy z dodatkami. W mojej hurtowni trzeba było na niektóre rzeczy czekać prawie miesiąc. Najdłużej się chyba czeka na gąsiory.

Daroll
24-10-2005, 18:05
Mack,

Moja cena dotyczy wyłącznie dachówki, ale obejmuje jej cały komplet, tj. dachówkę podstawową, gąsiory, dachówki skrajne, łączniki kalenic, kominek wentylacyjny itp. Dach mam czterospadowy z dwoma dwuspadowymi daszkami. O ceny pytałam w wielu firmach i były bardzo podobne, różnica to może 200 zł na całym dachu. Jak już napisałam, wybrałam Ruppa, bo jest podobno lepszy od Robena.

Rupp jest barwiony w masie, a Roben nie.
Rupp ma dokładniejsze zamki, Roben nie.
:) nie żebym reklame robiła, czy była handlowcem. :)
ale roben wyglada lepiej na dachu bo ma wieksze odstepy fali od siebie i wyg;lada zdecydowanie ładniej,mialem do wyboru kazda dachowke i wybralem brazowa ROMENA wyglada klasa,a co do betonowych to radzil bym pojezdzic i poogladac dachy te betonowe wygladaja po paru latach jak satre ktore maja po 30lat!!

Daroll
24-10-2005, 18:07
czy to prawda, że są takie kolejki na robena że nie nadążają z produkcją, bo ja czekam i czekam i ponoć dają 2 gat. :evil:
I gat. idzi na zachód :evil: do swoich wysyłają a tu tylko fabryka za psie pieniądze dla ludzi...
chyba zrezugnuję
:cry: podajcie mi tylko proszę aktualne promocje na iine ceramiki
bo mnie zima z więźbą zastanie :roll:
pozdrawiam


z tego co wiem to miedziana jest wykupiona do lutego 2006 :lol: ja naszczescie mam brazowa i udalo mi sie zalatwic cena wyzsza ale dla mnie ladniejszy dach no i nie widac brudu sadzy itp.

kolia
25-10-2005, 15:23
A mi nadal podoba się miedziana Robena, jak będę potrzebowała na wiosnę to może bedzie juz bardziej dostępna i w lepszym gatunku tylko nie wiadomo co z ceną :-?

bog
27-10-2005, 13:54
Ja już czekam na Robena miedzianego od 20-08-2005. Wtedy też zapłaciłem. Sprzedawca zapewniał mnie że towar jest dostępny. Dach już obity folią i łatami a DACHÓWEK BRAK !!!. Dzwoniłem do producenta "wznowią produkcję za 2 tygodnie bo teraz robią na eksport a w piecu może być tylko jeden kolor" :evil:

kolia
27-10-2005, 14:01
To nie zazdroszczę i chyba muszę uważać jak będę zamawiała na wiosnę, no chyba że spodoba mi sie coś innego do tego czasu :)

Kris_1999
27-10-2005, 14:04
Z tym eksportem to prawda, wysyłają wszystko do Belgii.

ivqo
01-11-2005, 20:25
Jak juz sie zdecydujecie to ogladajcie wszystko po 100 razy żeby sie nie obudzić z ręką w...... (Robenie)