PDA

Zobacz pełną wersję : kredyt budowlany - jaki bank wybrać?



Voytas
01-12-2002, 17:08
Witam

Wkrótce czeka mnie wycieczka po bankach.
Koncze w styczniu oszczedzanie w Kasie Mieszkaniowej BPH-PBK, ale nie wiem jeszcze czy brac u nich kontraktowy i potem reszte w zwyklym kredycie.
Może jednak całą sumę od razu? Prawdopodobnie bedziemy miec generalnego wykonawce i dom pod klucz (dom prefabrykowany drewniany, ale nie kanadyjczyk) W tym przypadku z góry będę wiedział (w sumie juz wiem) w dużym przybliżeniu ile to bedzie kosztować, a ponadto szybki jest czas budowy.

Czy w takim przypadku - jak jest generalny wykonawca i znane koszty - bank patrzy jakoś przychylniej niż w przypadku budowy systemem gospodarczym, kiedy koszty z czasem zazwyczaj rosną??

Jakie macie doświadczenia z bankami w których braliście kredyt??

Pozdrawiam

Młody
01-12-2002, 21:21
Hej
Powodzenia w krucjacie po bankach.
a oto kilka moich uwag:
Dla banku najwazniejesza jest Twoja zdolnosc kredytowa, udokumentowane zrodlo dochodow, oraz status prawny.
Jesli chodzi o wykonawce. Ja tez mam jednego wykonawce, a bank na to nie zwrocil uwagi. Przeciez w trakcie budowy mozesz go zmienic.
Co do kosztow. Dla banku Twoj wykonawca musi sporzadzic kosztorys calej budowy. Fakt faktem mozesz wykonac najtanszy kosztorys, a budowac z najdrozszych materialow, badz odwrotnie. Wg mnie na podstawie kosztorysu i zdolnosci kredytowej bank okresla, czy kredyt o ktory sie ubiegasz starczy Tobie na wybudowanie domku.
Zwroc uwage na to w jaki sposob bank rozliczal Cie bedzie z pieniazkow. Moze prosic Cie o 100% rachunkow za wykorzystana transze pieniazkow, moze to byc 50% rachunkow. Byc moze wystarcz tylko zdjecia z postepami w budowie. Moze tez w trakcie budowy odwiedzac Cie przedstawiciel banku i kontrolowac co zostalo budowane.
Mozesz przedstawic bankowi dodatkowe zabezpieczenie kredytu. Ja to robilem ( cesja polisy na zycie, hipoteka na inne nieruchomosci). To troche pomaga, ale niewiele.
Zreszta kredyt to indywidualne podejscie banku do kazdego klienta.... wiec zycze powodzenia.
Zanim zaczniesz deptac po bankach przejzyj :
http://www.expander.pl
http://bankowy.wp.pl

Napisz, jak Twoja przygoda z bankami postepuje.
Młody

frank_gr
31-03-2013, 09:55
Multi Inicjatywa to polski fundusz pożyczkowy skierowany głównie do firm. Jesteśmy alternatywą dla sektora bankowego. Na rynek polski wprowadziliśmy całkiem nowy produkt.
Jeśli:
Prowadzisz firmę i potrzebujesz środków na jej rozwój to mamy dla Ciebie rozwiązanie:
1. Kredyt dla firm bez weryfikacji BIK oraz zaświadczeń z ZUS i US pod zastaw środka transportu.
2. Kredyt do 80% wartości pojazdu.
3. Zabezpieczenie : pojazd lub maszyna (musi posiadać dowód rejestracyjny)
4. Maksymalny wiek pojazdu: 10 lat.
5. Finansujemy wszystkie firmy bez względu na staż.
6. 90 % skuteczności w przyznawaniu kredytu.
7. Bez opłat wstępnych.
8. Zasięg ogólnopolski.
9. Kredyt nie jest wpisywany do BIK - nie obniżamy Twojej zdolności kredytowej !

Od momentu złożenia dokumentów do wypłaty gotówki ok. 5 dni.
Ty decydujesz, My pomagamy !

Wejdź na stronę www.multiinicjatywa.pl i wypełnij formularz lub zadzwoń aby poznać więcej szczegółów.


ZAUFAŁO NAM JUŻ WIELU PRZEDSIĘBIORCÓW TERAZ KOLEJ NA TWOJĄ FIRMĘ!

Wszelkie instytucje parabankowe nie powinny byc brane podczas takich inwestycji. W ogole kredyt hipoteczny jest dla wygodnuch i leniwych ludzi bez wyobrazni.Zasada w kapitalizmie - jak mnie stac splacic kredyt to i stac mnie go nie brac! Wszystko poprostu tylko rozciaga sie tylko w czasie.

Murator FINANSE
02-04-2013, 07:02
Temat ma 10 lat.
:)
Być może Voytas już spłacił kredyt, który wtedy brał.