PDA

Zobacz pełną wersję : Oszczędność gazu?



sarwa
23-08-2005, 07:56
Witajcie,
Mam takie pytanko.
Sąsiad ma piec kondensacyjny Vallianta a ja zwykły Vitopent 100 z Viessmanna.
Sąsiad dzięki funkcjom sterownika pieca wyłącza również podgrzewanie wody na noc oraz w południe gdy są wszyscy w pracy.
Ja nie mam takiej możliwości, więc podgrzewam wodę cały czas.
Więc wydaje mi się, że mi włącza się piec co jakiś czas dosłownie na chwilkę. U sąsiada musi popracować dłużej, żeby nagrzać cały zbiornik.
Kto więcej gazu zużyje? (oczywiście czysto teoretycznie)

Tomek

greg5
24-08-2005, 13:19
Niestety -Ty, częstotliwość załączania palnika ma wpływ na zużycie gazu [straty rozruchowe pieca].

lonly
24-08-2005, 13:49
A czy w Vismanie można to usprawnić ? Sorry jak laik bo piec vismana mam ale na razie nie podłączony

Mohag
24-08-2005, 13:51
Sasiada kociol wlacza sie na dluzej, ale nie na az tak dlugo. Woda w zasobniku wychladza sie bardzo wolno i jak ma dobrze ocieplony zasobnik to jest to strata 2 stopni na 8 godzin. Tak ze Twoje dogrzewanie przynosi wiecej strat. Gdyby to bylo nie tak, to nie proponowano by tej opcji w kotlach.
Ale mozesz sobie dokupic ten "zegar sterujacy" i podlaczyc do kotla.

Uszaty1973
24-08-2005, 14:04
A jakie masz sterowanie do kotła. Też interesuję się Vitopend 100, więc może jest jakieś lepsze?

Daru
24-08-2005, 19:59
Możliwe kolega troche zaoszczedzi ale wydaje mi sie ze na wodzie te oszcednosci niesa duze moze kilkanasie złotych miesiecznie - czy wiec sprawa jest warta zachodu - ocen sam.

KrzysiekMarusza
24-08-2005, 20:29
Mam kondensata Vaillanta. 100.9 m2 pow. uzytkowej, grzejniki. Za cały rok zapłaciłem mniej niz 2000 zł za co, cwu i gotowanie. Dom ni e jest super-ocieplony (ściany jednowarstwowe z betonu komórkowego). Sterowanie kotłem pokojowe, są konkretne godziny grzania wody i konkretne okresy działania cyrkulacji cwu.

pozdr - Krzysiek

Daru
25-08-2005, 19:58
Ja dodam od siebie ze mam Vitopenda 100 - atmosferyczny z zasobnikiem 100 l. Mieszkam od wrzesnia tamtego roku - dom 121 m2 pow. uzytkowej . Za cały rok co, cwu, gotowanie wyjdzi mnie (ostatni rachunek do konca sierpnia szacunkwy) ok. 2050 zł. Na poddaszu nie mieszkam i jest tylko czesciowo ocieplone. Jak za pierwszy rok uważam ze całkiem nieźle.