PDA

Zobacz pełną wersję : lakiery do drewna - jakie ??



kret
23-08-2005, 08:33
wczoraj stolarz który będzie robił schody poinformował mnie że mógłbym się wstrzymać z malowaniem ścian i sufitów wewnątrz gdyż lakier z tych schodów schnąc może powodować plamy na farbie ?? trochę mnie to zirytowało (pomalowałem już prawie wszystko...) - czy spotkaliście się z takimi przypadkami, czy są może lakieś lakiery "bezpieczne" ??
czy może gościu ma rację ??

tczarek
23-08-2005, 11:19
A czym on chce malować?
U mnie wszystkie podłogi (parkiet) , schody,parapety były lakierowane po malowaniu. Lakierowałem lakierem Dulux. Nic z malowaniem ścian się nie stało.
Więc może zakup sam lakier do tych schodów.

kret
23-08-2005, 11:37
czyli jak rozumiem są lakiery od których farbie nic nie będzie ?
jakie polecacie - które najlepsze ? najwytrzymalsze na ścieranie (malowany będzie dąb)?

rafallogi
23-08-2005, 12:49
Wstrzymaj się z malowaniem ścian ze 48 h i po problemie.

kret
23-08-2005, 13:05
no problem będzie bo maluję teraz a schody będą za 3 tygodnie i wtedy będą lakierowane :roll: - czyli jednak coś może sie stać z farbami ściennymi ??

greg5
24-08-2005, 13:09
Jedyne co przychodzi mi do głowy to, że będzie tak wywijał pędzlem moczonym w lakierze :D . Bo o takich efektach nie słyszałem ,

jarq11
24-08-2005, 14:59
no problem będzie bo maluję teraz a schody będą za 3 tygodnie i wtedy będą lakierowane :roll: - czyli jednak coś może sie stać z farbami ściennymi ??


a myślisz że lakiery, zwłaszcza te śmierdzące, parując to co wydzielają?

nigdy nie wiadomo w jaką reakcję wejdą opary z farbą.

chociaż to zależy od lakieru (te wodne to chyba nie są groźne) to myślę że mają rację.

dla spokoju lepiej poczekać.

KrzysiekS
24-08-2005, 15:05
Odczekaj.

Przeczytaj ponadto instrukcje stosowania lakieru, to sie przekonasz o powyzszych zaleceniach producentow.