PDA

Zobacz pełną wersję : Kafelki na płycie OSB



malgosana
23-08-2005, 10:32
"Wielki fachowiec polożył glazurę na podłodze w przedpokoju na: na deski przykręcił płytę OSB i klejem Soproo elastycznym przyklejał kafelki. Po trzech dniach użytkowania najpierw zaczeła wypadać fuga Sopro elastyczna, potem zaczeły sie ruszać kafelki....
W zwiazku z tym, że nie mogę po tym dłuzej chodzić muszę zrywać kafelki i kłaść na nowo. Fachowiec (oczywiście inny) stwierdził, że płytki po prostu nie trzymaja się płyty OSB i wszytstkie z czasem odpadną. Mam nadzieję wykorzystać te stare płytki (a czy jest sposób na usunięcie z nich kleju ?).
Jednak najważniejszym dla mnie teraz problem jest dobranie odpowiedniego kleju, przed klejem może lekkiej wylewki (stropy drewniane), jak położyć na płytę OSB kafelki. Proszę o pomoc !!!!!
Niedługo koszt położenia 10 metrów kwadratowych kafelek wzrośnie do kosztów położenia marmuru ? !!!!

Mohag
23-08-2005, 15:36
A czy zagruntowal najpierw plyte unigruntem ??? Juz to gdzies pisalam, ze fugi przy kaflach kladzionych na plyte powinno sie robic po tygodniu. Fugami powinna odejsc wszelka wilgoc z kleju, zeby sie dobrze zlepilo. Przy fugowaniu odrazu, wilgoc nie ma gdzie uchodzic, podloga plywa przy uzytkowaniu a wilgoc wypycha fugi.
Przy normalnej wylewce wilgoc wchodzi w podloge, ale plyty sa nieprzepuszczalne i musi wyjsc gora........ dlaczego ja to wiem, a juz ktorys z rzedu fachowiec nie :roll: