PDA

Zobacz pełną wersję : działka na glinianym podłożu



yaro29
23-08-2005, 11:22
znajomi kupili działkę w baszkówce ok piaseczna. jest jeszcze jedna wolna działka na tym terenie do kótrej kupna nas oczywiscie zachęcają. Cena jest również atrakcyjna ale..... działka ma podłoże gliniane!! I tu obawiam się czy nie będę miał na działce z sezonie deszczowym tyle wody ze tylko w kaloszch da rade chodzić. Na tym terenie stoją same nowe domy ok 10szt kilka juz zamieszkałych.
Wszytskie z nich oczywiscie ze względu na te gline nie mają piwnic, ale to akurat mnie nie martwi bo ja tez planuje nie miec. Co do pytan czy da rade mieszkac i czy im woda nie stoi to (na razie tylko z jedym sąsiadem udało mi sie porozmawiac) mowia ze jest w miare Ok ale jakos tak bez przekonania.

Co mam zrobić czy obawiać się takiego terenu, czy ryzykować i jak sie ustrzec uprzednio sytuacji ze staniem wody na takim terenie. Czy mozna zrobić jakies drenaże przed rozpoczęciem budowy I jakie sa tego przybliżone koszta. Działka ma 1200m2 wymiary to ok 25 na 45m.
Prosze o porady, sprawa dla mnie dość pilna.

Pozdr i dziękuję za pomoc.
Jarek

pattaya
23-08-2005, 11:30
Jest kanalizacja?

yaro29
23-08-2005, 12:03
na razie niestety nie, jest w planach bo droga gminna. Na razie jest tylko prąd i wodociąg i gaz w drodze asfaltowej czyli ok 100-200m.

kaskaa
23-08-2005, 12:08
Ho ho, ciągnięcie gazu 100-200m to niezły wydatek.
Jeśli chodzi o glinę to pytaj pozostałych sąsiadów (ewentualnie wybierz się po jakimś większym deszczu)

Tomik_B
23-08-2005, 12:44
Musisz liczyć się niestety z większymi kosztami przy budowie domu:
drenaż opaskowy fundamentów, odwodnienie dachu itp.
Jeśli nie możesz pozbyć się wody z drenażu i dachu, to Masz dodatkowy problem. Na kanalizację raczej za szybko nie Możesz liczyć.
Jeśli gdzieś na działce udałoby się znaleźć miejsce na wykonanie studni chłonnej, to twoja sytuacja byłaby lepsza.
Mam działkę ok. 1600 m2, z czego połowa, na której stoi dom jest na glinie.
Dodatkowe koszty: drenaż ok. 5000, odwodnienie dachu ok. 7000 (zbiornik na deszczówkę, studnia chłonna itp.).
Okolica bardzo nam się podoba, szczególnie nasza działka. Gdybyśmy mieli zaczynać od początku, to ze względu na powyższe szukałbym działki położonej na piasku (są takie po sąsiedzku).